Lista ocen Alfa Romeo 146 1.6 i.e. 16V T.S. 120KM 88kW 1996-2001 (36) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 45 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Janush
Hatchback 1.6 i.e. 16V T.S. 120KM 88kW
Ludzie pamiętajcie, że ten samochód jako nowy kosztował ok. 52 000 pln. Nie ma co tu oczekiwać, że się spuszczano nad każdym detalem. Wystarczy trochę podstawowych umiejętności, chwila wolnego popołudnia i problem znika. Z pierdół: skakały wycieraczki (rozebranie, wyczyszczenie okrągłego styku ze smaru, doszczelnienie pociętym o-ringiem, 40 min roboty, 0 pln), zepsuł się microswitch od światełka w bagażniku (używany zamek ze switchem 30 pln,...
~Obi-Wan
Hatchback 1.6 i.e. 16V T.S. 120KM 88kW
jak narazie to tylko jedna rzecz mi nie działa nie dochodzi prąd do światełka w bagażniku nawet po włączeniu na stałę nie chce mnie się szukać prądów po samochodzie. Podczas tej ostrej zimy ponad 20 na minusie to sporo i czasem jedna lub dwie żaróweczki nie podświetlały tarczy ale jak się rozgrzało to zadziałało teraz cały czas wszystko ładnie działa nic się nie dzieje
~Kacper
Hatchback 1.6 i.e. 16V T.S. 120KM 88kW
co do drobiazgów, to też można by się przyczepić. Wypada podpora maski, stukają plastiki przy jeździa po nierównościach, słaba jakość cięgła łączącego zatrzask tylnej kanapy (urwało się przy normalnym użytkowaniu), brak odporności zamków na mrozy (kłopoty z zamknięciem i otwarciem drzwi), blisko pedały, co przy większej stopie nieco utrudnia ich obsługę, i wiele innych....
~TomB
Hatchback 1.6 i.e. 16V T.S. 120KM 88kW
mam od nowosci, nigdy nie zawiodla na drodze 1 raz pekl przewod od wspomagania kierownicy ale wine nalezy przypisac montujacemu instalacje gazowa, przewod byl napiety mocno i tarl ... az sie przetarl po 6 latach;)
~Toyota nalepsza
Hatchback 1.6 i.e. 16V T.S. 120KM 88kW
Auto zawodne psuje się bardzo często począwszy od zamków które zamarzają w zimę poprzez zawieszenie ,wadliwe i psujące sie ogrzewanie problemy z alternatorem odchodzące uszczelki nie polecam go w ogóle.
~Jarek Z
Hatchback 1.6 i.e. 16V T.S. 120KM 88kW
Nie miałem przypadków upierdliwych uszkodzeń. Kłopot może sprawiać zamek centralny w mroźne dni. Od czasu do czasu elektr. regulator ustawienia L-reflektora przedniego żyje własnym życiem.
~fleg
Hatchback 1.6 i.e. 16V T.S. 120KM 88kW
Raz po odłączeniu akumulatora rozkodowały mi się kluczyki... 110zł w serwisie za ponowne ich zaprogramowanie... a jazda na awaryjnym uruchemieniu nie należała do najprzyjemniejszych.
~szymekzn@interia.pl
Hatchback 1.6 i.e. 16V T.S. 120KM 88kW
Trzeba mieć się na baczności aby wszystko grało.Powiedzmy sobie jednak szczerze w jakim aucie nie psują się drobiazgi ? Daje tutaj 4 ale z minusem.
~siemek
Hatchback 1.6 i.e. 16V T.S. 120KM 88kW
Drobiaz zawsze sa,np.wymiana swiec to niemaly koszt wkoncu mam tam 8.Tarcze,klocki,szczenki oraz rozrząd to normalne.
~Slawek-Krosno
Hatchback 1.6 i.e. 16V T.S. 120KM 88kW
niestety alfy 146 mają jakoś wykończenia fiata... da się to zauwazyc w wielu detalach, które pomimo, że nowe nie pracują jak powinny.