Lista ocen Alfa Romeo 147 Hatchback 1.6 i 16V T.Spark 120KM 88kW 2000-2010 (40) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 50 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Wojtek
Hatchback 1.6 i 16V T.Spark 120KM 88kW
Niestety z bólem daję taką ocenę, bo spotkało mnie klika niemiłych okoliczności. Pierwsza rzecz to zawieszenie, chociaż to pewnie bardziej "zasługa" naszych dróg a nie wada samochodu. Łączniki, drążki, wahacze - to będzie potrzebne (ASO czasami jednak na wyrost sugeruje wymianę). Poza tym cztery razy zwożenie na lawecie. Przeciek w ukałdzie wspomagania, rozrusznik. Najbardziej zaważyła jednak na mojej opinii kwestia rozrządu. Przy 43 tys. pękł...
~pw
Hatchback 1.6 i 16V T.Spark 120KM 88kW
Wariator - wada silnika Twin Spark, początkowo silnik słabnie aż w końcu trzeba wymienić cały element (500zł + rozpięcie rozrządu). Zawieszenie - w zależności od stylu jazdy, ostre traktowanie i do wymiany po 30tkm. Omijanie dziur i powolne wjeżdżanie na krawężniki i 100tkm jest do zrobienia.
~ATLANTIS
Hatchback 1.6 i 16V T.Spark 120KM 88kW
Jak na 8 letnie auto - wymieniłem tylko czujnik położenia wału korbowego, ostatnio rozrząd - ale to chyba standard w każdym aucie. Z obserwacji wnioskuję , że jeśli chodzi o usterkowość lepszy jest od dużo wyższej klasy \"bawarczyków\" i \"merdoli\"
~alandia@wp.pl
Hatchback 1.6 i 16V T.Spark 120KM 88kW
rozrzad nalezy wymieniac przy 50tys.km, kontrolowac skrzynie biegow, mialam 2 auta i w dwoch skrzynia sie \"pocila\" wymagala uszczelnienia. Czesta wymiana drazka stabilizatora i wahaczy zazwyczaj po przejechaniu ok.10tys.km.
~ziele3
Hatchback 1.6 i 16V T.Spark 120KM 88kW
Alternator, nie ladowal akumulatora na tyle by mozna było zapalić samochód, strasznie ciężki dostęp do niego by wykonać wymianę :( Narazie tyle albo aż tyle, samochód dopiero od miesiąca.
~krzychu
Hatchback 1.6 i 16V T.Spark 120KM 88kW
Zawieszenie, to po prostu nie jest autko na nasze polskie drogi ps. a które jest?? Nawet Jeepy nie wytrzymują, byłem nim kiedyś na wakacjach w Hiszpanii i zero problemów, na silnik nie narzekam.
~Łukasz
Hatchback 1.6 i 16V T.Spark 120KM 88kW
Elementy eksploatacyjne lubią się szybciej zużywać ale to nie jest wina tylko i wyłącznie samochodu, wydatnie przyczyniają się do tego nasze drogi
~Kasia
Hatchback 1.6 i 16V T.Spark 120KM 88kW
Nie miałam żadnych poważnych usterek - typowe eksploatacyjne usterki wynikające z wieku samochodu i przejechanych km
~007
Hatchback 1.6 i 16V T.Spark 120KM 88kW
odpukać do tej pory nie miałem jakiejś poważniejszej usterki a jeżdżę autem ponad rok, 8letnim z przebiegiem 160tys km
Dziennik kosztów dla Alfa Romeo 147 Hatchback 1.6 i 16V T.Spark 120KM 88kW
11,8
~Michal A.
Hatchback 1.6 i 16V T.Spark 120KM 88kW
Po pierwszym dniu padl silnik. No coz.. Mialo wymianiane zawieszenie a po 5 tys juz cos halasuje. Mimo wszystko kocham ten samochod.
Alfa Romeo 147 Hatchback