Ocena kierowcy - Alfa Romeo 147 Hatchback

alfa147, 14 lat temu
Silnik 1.6 TS 16v 105KM 77kW
Rok produkcji 2001
Alfa Romeo 147 Hatchback 1.6 TS 16v 105KM 77kW 2000-2010 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Przednie zawieszenie, u mnie głównie dolne wachacze, łączniku stabilizatorów.
Silnik : Pije dużo oleju,(ok 1l na 1000km) trzeba to ciągle kontrolować co jest wkurzające.
Alfę kupiłem żeby spełnić swoje marzenie, od dawna chciałem mieć 147. Czytałem sporo o tym że to są awaryjne samochody, ale jakoś się tym nie przejmowałem. Do teraz. Samochód kupiłem pół roku temu, od tamtego czasu zostawiłem w warsztatach 5tys zł. Mam już tego pomału dość. Najgorsze jest to że jak już zrobię jedną rzecz to za chwile psuje się następna. Najbardziej awaryjne jest zawieszenie, naprawiane dwa razy w przeciągu dwóch miesięcy. Pierwszy raz zrobiłem prawy i lewy dolny wachacz w przodzie, po ok 2 miesiącach zaczęło mi coś stukać w prawym przednim kole. Znowu musiałem wymienić wachacz plus łączniki stabilizatora i poduszki. Teraz dodatkowo mam luzy na przekładni kierowniczej. Samochód poza tym pije wyjątkowo duże ilości oleju... ok. 1l na 1000km. Gdyby nie to że tak bardzo podoba mi się ten samochód to już bym się go dawno pozbył. Trudno się gniewać na Alfe. Jesteś wkurzony jak musisz bulić w warsztacie (w tym miesiącu kosztowała mnie 1400zł), ale jak do niej wsiadasz, odpalasz to złość pomału mija....ale to wszystko do czasu, aż znowu się nie popsuje. Boże, ile można naprawiać ten samochód, dlaczego nie można nią po prostu jeździć, rozumiem czasami jakieś usterki, to normalne, ale nie co 2tyg nowy problem. Może trafiłem na jakiś trefny egzemplarz?

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 TS 16v 105KM 77kW [l/100km]

9,3