Lista ocen Alfa Romeo 147 Hatchback 1.6 TS 16v 105KM 77kW 2000-2010 (42) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 57 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Larkin
Hatchback 1.6 TS 16v 105KM 77kW
Było ich sporo jednak dość proste do usunięcia, także dla kogoś lubiącego majsterkować to żaden problem, w ogóle auto skonstrułowane dość logicznie wszystko jest tak jak byc powinno nie ma żadnych nietypowych rozwiązań typu jakies dziwne nakrętki o nietypowym kształcie nie dające się odkręcic normalnym kluczem. Wracając do usterek to tak: notorycznie rozłącza sie wezyk do spryskiwacza tylnej szyby, pomoglo dopiero jak go przykleiłem; przpalily...
~jRambo
Hatchback 1.6 TS 16v 105KM 77kW
dramat..co chwila coś piszczy, stuka...zawieszenie przeraźliwie trzeszczy gdy temperatura otoczenia wzrasta do ok 20 stopni...wszystko skrzypi i telepie się na nierównościach... ostatnio przestał działać przełącznik od kierunkowskazów....ponadto zatarł się silniczek tylnej wycieraczki, zepsuł się silniczek do ustawiania żarówek w przednich światłach..... po odpaleniu silnik do rozgrzania się chodzi jak stary diesel.....aso szukało...
~jaca
Hatchback 1.6 TS 16v 105KM 77kW
Padają czujniki ABS (a są niebywale drogie), błędy poduszki powietrznej (najlepiej zlutować kable pod fotelem to pomaga), przepalające się drogie żarówki (to że pali się H7 to standard ale palą się też pozycyjne a są niestety też halogenowe więc drogie), sonda lambda, piszczące hamulce, przepalają się żarówki podświetlające konsolę w środku, szybko rdzewieje linka od ręcznego. Chyba auto nie jest na polskie zimy.
~MIESZANE UCZUCIA
Hatchback 1.6 TS 16v 105KM 77kW
po przejechaniu ponad 1000km juz zawitałem do serwisu z kontrolka od poduszki 3000km wysiadl akumulator 5000km padly zarowki a kontrolka od esp co jakis czas sie wlacza i wyłacza ponoc to kwestia diody ale juz wymienialem je 4 krotnie!pomine ze w super systemie bose przestał grac tyl
~Maciej
Hatchback 1.6 TS 16v 105KM 77kW
Niestety - najwieksza wada tego auta. Częste naprawy - choć niewymagane ale dbam o autko. Z pewnością samochód dla osób lubiących szybką jazdę ale napewno nie dla tych którzy nie mają zbyt dużo kasy. Średni, Mc koszt utrzymania okolo 600 zl (bez benz)
~Mirek N.
Hatchback 1.6 TS 16v 105KM 77kW
Wymiana alternatora przy 155 tyś.km koszt 450 zł z robocizną, wymiana uszczelki pod pokrywą zaworów koszt części 150 zł, wymiana termostatu koszt 180 zł z robocizną, wymiana tarcz i klocków z tyłu koszt części 288 zł.
~Fakkir
Hatchback 1.6 TS 16v 105KM 77kW
Po odebraniu fury z salonu wykryłem małą usterkę, a mianowicie zaczep tylnej kanapy nie działał prawidłowo i trochę stukała ona na wybojach. Panowie z ASO zlikwidowali usterkę w 10 minut :) Poza tym żadnych drobiazgów.
~wlodek1239
Hatchback 1.6 TS 16v 105KM 77kW
Do tej pory miała miejsce awaria termostatu, czujnika położenia wału korbowego, oraz zacięty pływak w baku, jednak usunięcie tych usterek nie przekroczyło moich miesięcznych wydatków na paliwo.
~Tomasz
Hatchback 1.6 TS 16v 105KM 77kW
Przy tym samochodzie nabralem nawyku częstego zaglądania pod maskę! Nawet nie byłem w szoku gdy znów się coś działo i mój związek z moją alfa zdecydowanie był ślepą miłością bez wzajemności
~paweł
Hatchback 1.6 TS 16v 105KM 77kW
Uwaga na rozrząd. Wymieniać go należy najlepiej co 50 kkm. Z autopsji wiem że lepiej nie ryzykować. Poza tym psuje sie zawieszenie. Nie jest to odpowiednie auto na polskie "drogi"
Alfa Romeo 147 Hatchback