Lista ocen Alfa Romeo 147 Hatchback 1.6 TS 16v 105KM 77kW 2000-2010 (41) - Silnik

Na liście zabraknie 58 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Zyga
Hatchback 1.6 TS 16v 105KM 77kW
Alfa 147 jest naprawdę fajnym autem, posiada niesamowity design , piękną linię , po prostu robi wrażenie jak mało które auto na drodze. Jak jedzie się tym autem rzeczywiście człowiek czuje się jakoś bardziej ekskluzywnie , patrząc zza szyby na inne samochody myśli się jak ludzie mogą jeżdzić takimi taczkami bez gustu. Alfa jest fajna , wkurzające jest w niej parę niedoróbek , które nie zmieniają ogólnej oceny tego samochodu ale po prostu...
~Larkin
Hatchback 1.6 TS 16v 105KM 77kW
Posiadam wersje 1.6 105 KM i niestety jest to jeden ze słabszych elementów tego samochodu przynajmniej w mojej ocenie. Podstawowym jego problemem jest to że ma mało mocy i nie zapewnia sportowych wrażej godnych Alfy Romeo. Elastyczność jest taka sobie, zużycie paliwa też bez rewelacji biorąc pod uwagę osiągi. Konkurencja wypada w tym aspekcie lepiej np. citroen c4 1.6 110 KM jest subiektywnie znacznie dynamiczniejszy przy większych gabarytach...
~DaBo2007
Hatchback 1.6 TS 16v 105KM 77kW
Jak pszczółeczka. Silnik zaskakuje swoją cichą pracą, równą, bez żadnych drgań. Zaskakuje również mocą! Auto małe, do lekkich też nie należy, ale potrafi zwinąć asfalt , fakt, że kosztem paliwa w zbiorniku, ale ważne, żeby czuć to, że w razie nagłej potrzeby nie tylko mieć do dyspozycji pedał hamulca. Czasami nagłe przyspieszenie może pomóc w uniknięciu wielu zagrożeń drogowych.
~Fakkir
Hatchback 1.6 TS 16v 105KM 77kW
Podczas ruszania zaraz po podniesieniu sprzęgła i przy małych obrotach silnik trochę się jakby dławi, ale jeśli ruszamy z trochę wyższych obrotów jest świetnie (z tym, że spalanie oczywiście idzie w górę). Silnik z mocą 105KM wystarcza. Na wyższych obrotach pokazuje co potrafi - samochód jest niewiarygodnie elastyczny, choć przyspieszać mógłby szybciej...
~Ksawery
Hatchback 1.6 TS 16v 105KM 77kW
Pracuje cicho i bezawaryjnie. Najlepiej brzmiące R4 z jakim miałem do czynienia. W moim przypadku absolutnie nie bierze oleju (przy przebiegu blisko 160 tys. kilometrów). Warto zalewać go zalecanym przez producenta 10W40 marki Selenia. Spalanie trochę dużo jak na tę pojemność i moc - 11 litrów mieście przy agresywnej jeździe.
~wisnia19881
Hatchback 1.6 TS 16v 105KM 77kW
Jeszcze nie jeździłem samochodem o tak wybitnej kulturze pracy silnika. Dość mocny w dolnym zakresie obrotów i z każdym tysiącem żywszy, jest to najsłabsza jednostka w gamie, ale mimo to daje mnóstwo frajdy z jazdy dzięki świetnej charakterystyce obrotowej trzeba tez powiedzieć że ma naprawdę ładny dźwięk.
~kwiatek
Hatchback 1.6 TS 16v 105KM 77kW
105 km rakieta to nie jest lubi olej w moim przypadku 0.5l na 2 tyś km. Elastyczność taka sobie raczej lubi obroty najlepiej około 3500 obrotów i więcej. Długo się nagrzewa w zimie. Silnik uchodzi raczej za delikatny. Na LPG chodzi super.
~jaca
Hatchback 1.6 TS 16v 105KM 77kW
Silnik elastyczny, choć \"kopa\" dostaje dopiero na wysokich obrotach. Kultura pracy bez zarzutu, może ciut za głośny. Bierze dużo oleju, nawet do 1l na 1000 km, zwłaszcza jak ktoś ma ciężką nogę. Poziom należy bezwzględnie kontrolować.
~krokiet97
Hatchback 1.6 TS 16v 105KM 77kW
Fajnie brzmi, dobrze się kręci, ale ta niepewność czy nie zrobi awarii... nie mógłbym z tym na dłuższą metę spać spokojnie. (a mogłem tylko dlatego że wiedziałem że auto po remoncie panewek poprzedniego właściciela)
~krzysiek
Hatchback 1.6 TS 16v 105KM 77kW
silnik b.dobry , fajnie brzmi, 105km daje spokojnie rade.dobrze pracuje z Lpg, u mnie 45tys. Zero problemow , spalanie 9,5-10 litrow. Po przebiegu 245tys. Bierze okolo 0,1 litra oleju na 1000 km, czyli prawie nic.
Alfa Romeo 147 Hatchback