Lista ocen Alfa Romeo 147 Hatchback 2.0 i 16V T.Spark 150KM 110kW 2000-2010 (43) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 13 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Kuba
Hatchback 2.0 i 16V T.Spark 150KM 110kW
Ceny części są na bardzo przyzwoitym poziomie. Jedynym elementem, który niemiło zaskakuje ceną są świece. Jest ich 8 sztuk, przez co ich wymiana jest droższa w porównaniu do innych silników 4. cylindrowych. Spalanie pozytywnie mnie zaskoczyło, ponieważ w jeździe w 90% miejskiej, spalanie mieściło się w przedziale 11-12 litrów. W trasie z kompletem pasażerów i pełnym bagażnikiem spalanie oscylowało w granicach 8-9 litrów. Minimalne spalanie...
~Michał Romański
Hatchback 2.0 i 16V T.Spark 150KM 110kW
W swoim aucie zamontowałem instalację LPG (chciałem być oszczędny przez te ceny benzyny) i wiem, że to był błąd. Problem pojawia się przy \"mapowaniu\" silnika, dlatego zapalająca się co 2-3 tys. km kontrolka silnika nie powinna nikogo dziwić. Jeśli chodzi o przeglądy - polecam znalezienie sob ie dobrego warsztatu specjalizującego się w naprawach włoskich aut. Ceny są tam relatywnie niższe, a jakość wykonania (najczęściej) lepsza niż w ASO....
~KUBA
Hatchback 2.0 i 16V T.Spark 150KM 110kW
Nie jest to auto ekonomiczne. Zarówno pod względem zuzycia paliwa jak i napraw. Trudno zejść przy normalnej jeździe poniżej 10 litrów. Ci, którym się to udaje to jeżdża pewnie zgodnie z przepisami i nie lubią szybko przyspieszać. w trasie nad morze udało mi się spalić średnio 8l/100km. I chyba nie jechałem bardzo przepisowo, bo dostałem potem zdjęcie z wakacji i 8 punktów. Za to Alfa na zdjęciu wyszła cudnie! ;) Podsumowując w trasie cięzko...
~van der SiX
Hatchback 2.0 i 16V T.Spark 150KM 110kW
Moze i moglaby mniej palic?Od 8 do 15 l/100km....ale 15 pali a jade ok 200km/h...i to nie autostrada.Wiec inne auta mniej pala,ale i wolniej jezdza.Mozna tez jechac maks 90 na godz i pali wtedy ponizej 7l/100km...tylko po co?Ceny w serwisach na poziomie...nie jest to auto dla biednych(ale mialem omege i placilem podobnie).Jesli sie dba,nie ma problemow.Co 15 tys km ok 600-800 zl serwis.Kpl swiec co 80 tys(900zl).Reszta podobnie jak u konkurencji.
~marines
Hatchback 2.0 i 16V T.Spark 150KM 110kW
spalanie przy jezdzie dupowozowej na duwpasmowce nawet i 8litrow, 9 bez problemu, przy ostrej jezdzie ~10-12litrow, przy bardzo ostrej nawet powyzej 15litrow :) w miescie jezdze spokojnie i silnik jest zaskakujaco oszczedny, ceny napraw i przegladow do zniesienia, ja jednak juz do ASO jezdzic nie zamierzam (patrzcie na lapy mechaniorom i zawsze zONdajcie wydania wymienionych czesci, bo moze sie okazac, ze wymiana miala miejsce tylko na fakturze)
~Qronus
Hatchback 2.0 i 16V T.Spark 150KM 110kW
Spalanie akceptowalne przy zachowaniu własciwej techniki kazdy tym autem, silniki TS lubia wysokie obroty, z tego wzgledu jazda po miescie winduje wysoko spalanie momemnt osiaga opiero przy 3800obr/min. Ale w trasie oszczednie :) spalanie w 90% zależy od sprawnych sond lambda i przepływomierza tylko Oryg BOSH daja rade! POLECAM
~mephisto
Hatchback 2.0 i 16V T.Spark 150KM 110kW
Auto z tym silnikiem (2,0) nie jest ekonomiczne, choc zdecydowanie to lepszy wybor niz silnik 1,6l. Wieksza frajda z jazdy, a ekonomia niewiele gorsza (autko z silnikiem 1,6 jest dosyc ociezale). Przy ostrym traktowaniu pali sporo powyzej 15l. Do tego spore zuzycie oleju na poziom ktorego trzeba ciagle uwazac.
~nieskazitelny
Hatchback 2.0 i 16V T.Spark 150KM 110kW
Koszty utrzymania plasują się na zaskakująco dobrym poziomie, nie jest aż tak strasznie jak mogłoby się wydawać, że będzie. Oczywiście ze względu na bardziej złożone zawieszenie oraz potrzebę używania bardzo dobrej jakości oleju silnikowego te koszty plasują się w górnej połowie w swojej klasie.
~Alfisti
Hatchback 2.0 i 16V T.Spark 150KM 110kW
Skłamałbym, gdybym i tu dał max ilość punktów. Mimo małych gabarytów pali niemało (zwłaszcza w korkach). Ale j.w. - każdy przejechany kilometr wart swej ceny! A zakup Alfy z dwulitrówką pod maską i spalanie rzędu 5l/100??? - takie rzeczy tylko w erze;)
~Paweł z Zabrza
Hatchback 2.0 i 16V T.Spark 150KM 110kW
2.0 150km silnik musi łyknąć?Niekoniecznie.Przy bardzo dynamicznej jeżdzie pali 11.5.Minimalnie 8.Średnio przy dynamicznej i normalnej jeździe pali 9.5 litra na 100km. Myślę że to bardzo dobry wynik.Przede wszystkim dlatego, że auto ma czym jeździć.
Alfa Romeo 147 Hatchback