Lista ocen Alfa Romeo 147 Hatchback 2.0 i 16V T.Spark 150KM 110kW 2000-2010 (35) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 21 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~KUBA
Hatchback 2.0 i 16V T.Spark 150KM 110kW
Silniki 2.0 to porażka, jak pdaną są nie do naprawienia! Tak twierdzi nawet serwis. a padają jak widać często :) Skrzynia selespeed - kolejna porażka. Elektronika w zimę wariuje strasznie. Pojawiają się błędy ABS, ESP, skrzyni. Czasem pokazuje, że wszystko padło. A na drugi dzień już działa (lub nie ;) Szyby rano w zimę nie otworzysz. w starej Corsie Ci sie uda, ale w Alfie elegancko przymarną :) Spryskiwacze rzucają płyn jak...
~zawiedziony
Hatchback 2.0 i 16V T.Spark 150KM 110kW
Moje zdanie jest takie, ze ten samochod trzeba miec nowy i pozbyc sie go przy max 50 tyś km. Nowy jest drogi; natomiast uzywane bardzo tanie. To wszystko wynika z jego awaryjnosci. Nie znam gorszego auta pod tym wzgledem. Skrzynia selespeed sypie sie od nowego. Zawieszenie przy 97 tys km juz trzecie!!! Przeskoczyl pasek rozrzadu po 90 tys km ( przy 60 tys byl wymieniany kompletny rozrzad) - naprawa w Carserwis (ASO Alfy) w Wawie 6500 zł. Pompa...
~wjk
Hatchback 2.0 i 16V T.Spark 150KM 110kW
na trasie mnie nigdy nie zawiodla nawet jak sie cos zaczynalo dziac dojechala. ostatnio pod domem :) poszly mi zeby na pasku rozrzadu po 51000. prawie juz stalem na szczescie.. tego samego dnia i przez pare dni wczesniej ostro szalalem jezdzac na rozne trasy.. ale jednak to troche przegiecie. nastepny rozrzad zrobie po 45000. porazka w sumie, wszystkie samochody sie psuja, nie ma nic doskonalego po za tym zalezy jak kto jezdzi i nie...
~cesspit
Hatchback 2.0 i 16V T.Spark 150KM 110kW
Tragedia. Kupiłem nowy pojazd. Po roku go sprzedałem. W tym czasie miałem: wymieniane wahacze przednie, stabilizator (2x), WSZYSTKIE 4 czujniki przy kołach (co powodowało że ESP i ABS nie funksjonowały jak należy), uporczywe skrzypienie z tyłu (serwisowany salon nie potrafił usunąć tego problemu)...itd. Każdy z tych defektów pojawiał się osobno i 1/6 roku samochód spędził w warsztacie.... Nigdy nie spotkałem tak awaryjnego samochodu!
~van der SiX
Hatchback 2.0 i 16V T.Spark 150KM 110kW
Jednia awaria na 70 tys km...wyciek z oleju z mechanizmu selespeed.Usuniete na gwarancji(ale mercedesy wbrew pozorom tez sie psuja).Po 60 tys lekkie stuki w zawieszeniu...twarde zawieszenie plus dziury i jest efekt :)...wymienilem na nowe(za swoje) i jest ok :).Poza tym ani razu nie zawiodla na drodze
~Dominik
Hatchback 2.0 i 16V T.Spark 150KM 110kW
Brak słów. Jak widzę średnią, to sobie myśle, że chyba wypełniają go pracownicy Alfa Romeo, aby podnieść sprzedaż aut... Całkowita wymiana silnika przy 60 000km (wszystkie przeglądy i gwarancja!) mimo tego kazano zapłacić za silnik 10 000zł. Auto unieruchomione na miesiąc.
~krzykAR
Hatchback 2.0 i 16V T.Spark 150KM 110kW
W historii pojazdu nic strasznego się nie wydarzyło, oczywiście wymianę wachaczy można potraktować w przypadku tego auta jako koszt eksploatacyjny, niż usterkę. Silnik i skrzynia oraz mechanizm Selespeed jak na razie trzymają się nieźle - oby tak dalej.
~podstamer
Hatchback 2.0 i 16V T.Spark 150KM 110kW
Rozrzad strzelil przy 47k po 3 latach ( dwa miesiace po), zawieszenie jest wrazliwe i wymienianie po jednym elementu daje wrazenie nieustanej naprawy. Jak pada jedna strona warto od razu robic druga-szkoda czasu zeby po 2k wracac do warsztatu.
~Shaman shm1@op.pl
Hatchback 2.0 i 16V T.Spark 150KM 110kW
Załamka totalna! Zawieszenie wymieniane 3 razy dla 60.000km!!! Cały czas coś stuka, puka. Silnik sie rozpadł (pasek) naprawa całej głowicy. Akumulator sie skonczył po 2,5 latach. Rdzewieje po 3 latach, o tłumiku nie wspomne. Żre olej jak lokomotywa. :-)
Dziennik kosztów dla Alfa Romeo 147 Hatchback 2.0 i 16V T.Spark 150KM 110kW
10,7
12,3
~Paweł z Zabrza
Hatchback 2.0 i 16V T.Spark 150KM 110kW
Jak narzie jest super!!!Przyszłym nabywcą mogę jedynie podpowiedzieć że opinie na temat awaryjności Alfy Romeo to JEDEN WIELKI MIT!!To już moja kolejna Alfa i zero problemów!!
Alfa Romeo 147 Hatchback