Lista ocen Alfa Romeo 147 Hatchback 1.9 16V JTD 150KM 110kW 2005-2010 (8) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 7 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Domingo
Hatchback 1.9 16V JTD 150KM 110kW
Również ten element nie jest zły, tak jak i silnik. Jednak z czasem w prawie każdym egzemplarzu wybierak zaczyna gorzej chodzić, w skrajnych przypadkach nie wracając w ogóle do pozycji środkowej, co mocno utrudnia dynamiczne wbijanie 3 i 4 biegu. Jednak regularna wymiana oleju w skrzyni i okresowe czyszczenie elementów wybieraka niweluje problem. Inną sprawą jest dostępność dobrej jakości zamienników - szczególnie dwumasy potrafią często być...
~Pain
Hatchback 1.9 16V JTD 150KM 110kW
Układ napędowy w tym samochodzie to padło jakich mało. Całkowicie nie przystoi do takiego silnika. Skrzynia biegów nie jest zbyt precyzyjna, ale sprzęgło to już tragedia. Sprzęgło pada bardzo szybko - docisk i łożysko oporowe nie są dostosowane do takiej mocy. Jakby tego było mało pompa sprzęgła też się popsuła 2 razy w ciągu 3 lat użytkowania. Jedyny plus to koło dwumasowe, które wytrzyma 200 tys. Lipa jednym słowem non stop coś z tym sprzęgłem.
~Gordon
Hatchback 1.9 16V JTD 150KM 110kW
skrzynia przeciętna, o wiele lepsza niż np w Chevrolecie Epice, ale do skrzyni vw(golf, leon) się nie umywa. Trochę chaczy 3(jak nie wciśniemy sprzęgła do samej podłogi)- nie wiem czy jest to tylko w moim modelu czy we wszystkich. Ponadto lubię \"twardę skrzynie\" - takie, w których cięgła są sztywne, tutaj wydają się lekko \"gumiaste\" (mam 6 biegową)
~Wróbelsparrow86
Hatchback 1.9 16V JTD 150KM 110kW
Nie wiem czy jest to tylko kwestia mojej skrzyni ale jak na samochód z 2005 co by nie było chodzi bardzo ciężko. Jeżeli chodzi o przełożenia to bardzo fajnie ustawione długości biegów.
~scyzor
Hatchback 1.9 16V JTD 150KM 110kW
w miare precyzyjna małe przełożenia na 1 i 2 biegu od 3 do 5 zaczyna sie zabawa 6 ndbieg
~jaras
6 biegów, krótkie przełożenia dla mnie i mojej żony to wielki +
~krymos@op.pl
Hatchback 1.9 16V JTD 150KM 110kW
6 biegów to czasami za dużo (można pomijać co drugi,dzięki b.dużej elastyczności)
~perros_wroclaw
bez zrzutów jak narazie