Lista ocen Alfa Romeo 147 Hatchback 1.9 JTD 115KM 85kW 2000-2010 (40) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 41 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~ALFAFAN
Hatchback 1.9 JTD 115KM 85kW
zuzycie paliwa na bardzo dobrym poziomie. Liczylem ze bedzie palil do 7 litrow przy mieszanej jezdzie i glownie tak jest. Srednio mi pali lekko ponad 6. Co do cen przegladow i napraw to roznie. Jak w ASO to lepiej miec duzo pieniedzy w portfelu, jednak jak sie znajdzie dobrego mechanika do alfy, a mimo wielu opin nie jest to trudne, to juz jest przyjemnie. Do tego czesci najlepiej kupic w internecie gdzie mozna dostac jeszcze duze rabaty.
~Marcin_yugo
Hatchback 1.9 JTD 115KM 85kW
Co do zużycia paliwa - już wspominałem że autko potrafi być ekonomiczne. Niemniej Alfa zachęca do wciskania mocniej gazu i trudno jej czasami odmówić. Co się tyczy przeglądów, serwisu - być może mam szczęście, ale stereotyp jakoby Alfy były kosztowne i awaryjne - mnie nie dotyczy. Auto od dwóch lat jeździ po polskich drogach i po wymianie tulei gumowych w zawieszeniu oraz amortyzatorów - wszystko gra.
~sico@icpnet.pl
Hatchback 1.9 JTD 115KM 85kW
pali mi w mieście (duże miasto, dużo korków) 9,3 l/100 na trasie wychodzi mi 5,2 zakres prędkości 110-120. komputer pokładowy przy stałej prędkości 90km/h pokazuje 4,4L !! Ceny części w rozsądnych granicach, naprawy poza ASO ok. Przykładowo za wymiane dwuch wahaczy przednich górnych + stabilizator + łączniki zapłaciłem z robocizną niezałe 1000zł Na bdb częściach. Tak więc nie jest żle.
~mariusz
Hatchback 1.9 JTD 115KM 85kW
To jest nie prawda ze alfy sie psuja. Przez 3 lata przejechalem 150 tys km po polsce i oprocz wymiany tego co sie zuzywa nie mialem jakis kosztownych napraw. Dlatego najlepiej o opinie pytaj wlascicieli samochow alfa romeo a nie tych co slyszeli od znajomych!!!bo kazdy moj znajomy wchodzac do tego auta stwierdzil ze musi sie psuac a to bzdura...
~yugolexx
Hatchback 1.9 JTD 115KM 85kW
Rzecz jasna wszystko zależy od stylu jazdy. Na trasie udawało mi się zejść do około 4,5 litra, w mieście przy ostrej jeździe niedługo po zakupie auta - wir w baku wysysał nawet i 10 litrów. Po przejechaniu 40 tysięcy mogę powiedzieć że w mieście przy zwykłej jeździe należy przygotować się na ~7 litrów, na trasie - około 5.
~noname198927
Hatchback 1.9 JTD 115KM 85kW
moja alfa przez rok czzasu kosztowala mnie wymiane wachaczy przod (gora, dol ) , tarcze oraz klocki na tyl,a i stabilizator lewy tyl laczny koszt napraw ok 800 zl. rzeczy wymienione od momentu zakupu. czyli praktycznie od roku czasu tylko odwiedzam stacje paliw. Przy zrobieniu 37 tys w niecaly rok.
~M
Hatchback 1.9 JTD 115KM 85kW
Niestety wysokie, ze wzgledu na awaryjność. Kupując auto z przebiegiem 8 lat (mialo tyle jak kupowalem), mozna sie spodziewac, ze na nas przypadnie wymiana wszystkich czesci eksploatacyjnych jedna po drugiej + rózne awarie. Niskie spalanie tego nie zrekompensuje.
~147 Bianco Polare
Hatchback 1.9 JTD 115KM 85kW
Spalanie w normie zależnie od trybu jazdy trasa/miasto/mieszany 5.5/l , 7.8/l , 6.5/l . Gorzej jeśli chodzi o ceny części choć tragedii nie ma ale trzeba się liczyć jednak z większymi kosztami co do niektórych części choćby zawieszenia.
~adrian
Hatchback 1.9 JTD 115KM 85kW
zużycie bardzo ok, naprawy jak w każdym aucie -podstawowe rzeczy do robienia ale przy naszych drogach nie da się auta utrzymać w idealnym stanie. Ceny części porównywalne do innych marek. Denerwujące glupie usterki jak np. przepalające żarówki.
Dziennik kosztów dla Alfa Romeo 147 Hatchback 1.9 JTD 115KM 85kW
6,7
~mp4
Hatchback 1.9 JTD 115KM 85kW
Bardzo niskie zużycie paliwa, bardzo mało napraw - bardzo niskie koszty utrzymania. W ciągu 4 lat doliczyłem się kilku tysięcy złotych, podsumowując koszty napraw, przeglądów i opon.
Alfa Romeo 147 Hatchback