Lista ocen Alfa Romeo 147 Hatchback 1.9 JTD 115KM 85kW 2000-2010 (36) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 45 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Seraf164
Hatchback 1.9 JTD 115KM 85kW
Skrzynie bezproblemowa jedynie przy kilkuset tysiącach km wyrabiają się plastikowe tulejki w mechanizmie zmiany biegów i należy to wymienić co akurat kosztuje grosze bo są dedykowane zestawy naprawcze.
~mp4
Hatchback 1.9 JTD 115KM 85kW
Jedyna poważniejsza usterka w ciągu 5 lat dotyczyła tego, że nie wchodziły niektóre biegi. Po naprawie skrzynię można porównać do joysticka z dość krótkimi, precyzyjnymi i wygodnymi przełożeniami.
~ALFAFAN
Hatchback 1.9 JTD 115KM 85kW
Troszke mi nie odpowiadają momenty zmiany biegów na pierwszych 3 biegach, ale do tego można się przyzwyczaić. Poza tym czasami sprzęgło lubi u mnie być oporne. Poza tym to zastrzeżeń brak.
~Marcin_yugo
Hatchback 1.9 JTD 115KM 85kW
Skrzynia bardzo dobrze zestopniowana, przełożenia wchodzą gładko, bez żadnych oporów. Również należy się punkcik za bezawaryjność. Jedyne co chętnie bym usprawnił to dodanie VI biegu.
~yugolexx
Hatchback 1.9 JTD 115KM 85kW
Bardzo płynne, precyzyjne zmiany biegów. Świetnie dobrane przełożenia, niestety muszę odjąć punkcik - pełne zadowolenie dawałaby skrzynia z sześcioma przełożeniami.
~pawel92
Hatchback 1.9 JTD 115KM 85kW
bardzo ładnie wchodzą biegi nie mam żadnych zarzutów. 1 i 2 można powiedzieć że jest do ruszania 3 i 4 już można coś zdziałać (wyprzedzać) 5 to wiadomo ;)
~Raban
Hatchback 1.9 JTD 115KM 85kW
Skrzynia precyzyjna. Zero problemów. Skrzynia jest przykładem dla innych marek! Tylko sprzegł czasami dziwnie warknie....
~Tomi
Hatchback 1.9 JTD 115KM 85kW
pewna zmiana biegow i bezproblemowa.Chociaz rzadko na trasie sie jej uzywa poniewaz jest fantastyczny moiment obrotowy.
~konradob
Hatchback 1.9 JTD 115KM 85kW
Mogła by być ciut bardziej precyzyjna. Brak 6 jest bardzo odczuwalny w trasie szczególnie przez hałas.
~Skibczan
Hatchback 1.9 JTD 115KM 85kW
Biegi wchodzą ok ale miałem problem z " martwym drążkiem " zdecydowanie brak 6 biegu...
Alfa Romeo 147 Hatchback