Lista ocen Alfa Romeo 147 (193) - Widoczność

Na liście zabraknie 195 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~marines
Hatchback 2.0 i 16V T.Spark 150KM 110kW
do tylu raczej slabo, do przodu oczywiscie bardzo dobrze, na boki przeszkadzaja slupki boczne, przy cofaniu na "lusterkach" trzeba uwazac, bo nadkola sa bardzo szerokie i wystaja bardzo na boki w porownaniu do zwezajacej sie gornej czesci nadwozia czego nie widac w lusterkach - czasami po cofaniu po wyjsciu z auta patrze a tu nadkola na przyslowiowe milimetry od sciany, podczas gdy w lusterku widac, ze obrys bryki jest jeszcze daleko od sciany :)
~DaBo2007
Hatchback 1.6 TS 16v 105KM 77kW
Siedząc w fotelu kierowcy jest jak najbardziej OK. Widoczność jest doskonała, lusterka zewnętrzne są profilowane. Przednia szyba pozwala na dobry widok, np dojeżdżając do skrzyżowania lub sygnalizacji świetlnej. Boczne szyby przednie ( mam wersję 3 drzwi) pozwalają na dobrą panoramę. Dla pasażerów z tyło jest już nieco gorzej...
~Tomasz
Hatchback 1.6 TS 16v 105KM 77kW
Braku komfortu temu autu nie da się zarzucić, miałem pełna wersję wyposażenia i auto miało wszystko czego mi było trzeba od automatycznej klimatyzacji przez tempomat po skórzaną tapicerkę i o dziwo wszystkie elementy wyposażenia wewnętrznego przez ponad rok i prawie 40tys kilometrów nigdy nie odmówiły posłuszeństwa
~Michał Romański
Hatchback 2.0 i 16V T.Spark 150KM 110kW
O ile z przodu widoczność jest dobra (trochę denerwują boczne listwy, które są grube i przez które nie raz musiałem awaryjnie hamować ze względu na martwy punkt), to z tylną szybą jest już naprawdę nieciekawie. Widoczność jest po prostu słaba. Z drugiej strony, kto by się tym przejmował kupując auto tej klasy...
~jarek1986
Hatchback 1.9 16V JTD 140KM 103kW
Auto małe,więc ogarnięcie go nie stwarza większych problemów.Widoczność do przodu i na boki ok,nieprzeszkadzają aż tak bardzo słupki.Natomiast do tyłu mocno ograniczona poprzez malutką szybę.Lusterka zewnętrze także niewielekie ale jak dla mnie nie są to problemy . Plus za niezłe reflektory.
~nieskazitelny
Hatchback 2.0 i 16V T.Spark 150KM 110kW
Ze względu na stosunkowo małe szyby widoczność w Alfie stoi na przeciętnym poziomie. Nie utrudnia szczególnie manewrów w czasie normalnej jazdy, ale również trzeba brać pod uwagę swoją niską pozycję w pojeździe, dość szerokie słupki A i małe lusterka zewnętrzne oraz małą tylną szybę.
~karol@agencjamg.com
Hatchback 2.0 i 16V T.Spark 150KM 110kW
Co do widocznosci to przód widac tyle o ile bardziej na wyczucie ale jest sie czlowiek w stanie przyzwyczaic tym bardziej ,ze to małe auto. Przy manewrowaniu bardzo pomocne są przetłoczenia boczne na masce. Co do widoczności do tyłu to naprawdę bez zastrzezen.
~Larkin
Hatchback 1.6 TS 16v 105KM 77kW
Jak dla mnie widoczność jest idealna, niczego mi nie brakuje w tej kwestii, jedynie dosc małe lusterka boczne wymagają przyzwyczajenia ale nie mozna uznac tego za wadę, po prostu to taka cecha tego samochodu. Oprócz spełniania swojej roli mają być też ładne.
~mp4
Hatchback 1.9 JTD 115KM 85kW
Za wadę uważam ograniczający widoczność słupek za tylnymi drzwiami po stronie pasażera. W połączeniu z dość małymi lusterkami, podczas jazdy w mieście widoczność bywa dość słaba. Ale - dla porównania - nowe samochody też mają zazwyczaj gruby tylny słupek.
~Marcin_yugo
Hatchback 1.9 JTD 115KM 85kW
Zaskakująco dobrze zważywszy na szerokie tylne słupki i niewielkie lusterka boczne. Przy zakupie nieco się tego obawiałem, ale okazało się że widoczność jest bardzo dobra. Nawet wysocy kierowcy (mam 196cm) nie będą mieli problemu z widocznością.