Lista ocen Alfa Romeo 155 (70) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 82 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~radek gg #3605718
Sedan 1.7 T.S. 115KM 85kW
Mam ją krótko ale po przejechaniu 3000 km nic się nie dzieje, tylko od samego początku stuka mi łańcuszek rozrządu o obudowę i to jesty wina napinacza,ale za 2 tyg.. wymieniam i bedzie ok.Do tego ciekła mi uszczelka po stronie pasarzera z przodu ale była zawinięyta o taką plastkiową listwę i jak ja odwinąłem to jest ok.I silniczek podnboszenia szyby u pasażera głośno chodzi odkąd poprzedniemu właścicielowi wybili szybę.może jest zabrudony,nie...
~Skrzypek - chlor@interia.pl
Sedan 2.0 T.S. 16V 150KM 110kW
Odpukac, odpukac... poza przepalonymi zarowkami i zablokowaniem sie immobilajzera przy probie odpalenia auta przez jakiegos amatora cudzej wlasnosci(kiedys go k... dostane w swoje raczki...) nic sie nie dzialo. W naczym kraju panuje dziwna opinnia o Alfach, ze sa nietrwale i sie psuja, ale uwierzce mi - tylko jesli ktos nie dba o to cacuszko. Tak cacuszko. Z Alfa jest tak jak z kobieta, jesli robisz wszystko na czas i opiekujesz sie nie jakby...
~lunarsa
Sedan 2.0 T.S. (167.A2) 145KM 107kW
moja alfa jeszcze nigdy mnie nie zawiodła, jeżdżę ją już 5 rok, a w rodzinie jest od nowości, miała kilka poważniejszych napraw, ale to standard, co mnie denerwuje to wycieraczki bo często "szkrobią o szybę", klocki najlepiej kupić renemowanej firmy, do hamowania też trzeba się przyzwyczaić, jest specyficzne i namiętność silnika do brania oleju, ale nie uważam tego za wadę
~alfa_zagato@wp.pl
Sedan 1.8 T.Spark 140KM 103kW
gdy kupiłem auto od razu wymieniłem kompletny rozrząd pasek rolki napinacz, wariator. oprócz awarii termostatu nie stało się nic! alfa jest u mnie traktowana ciężką nogą, ale dostaje zawsze to co najlepsze, zadnych zamienników, oryginalne swiece, kable olej wysokiej klasy, a bella odwdziecza sie niezawodnoscia i daje mi sporo przyjemnosci.
~Don Lucjano
Sedan 1.8 T.Spark 140KM 103kW
Trochę trzeszczy tu i ówdzie ale to jest ta włoska niedokladność.Jezeli chodi o elementy nadwozia to sa strasznie drogie i czasami trudno je dostać. 155 ma chujowe klamki- wyłamała mi się po pierwszym oziębieniu(120pln nowa+malowanie perłą 70 pln =190 pln!). Na myjni złozyli mi lusterka- prawe się już nie rozłożyło(ok 300 pln w plecy)
~Maruda
Sedan 1.8 T.S. 129KM 95kW
Kazdy marudzi na alfe ale zazwyczaj nigdy taka nie jezdzil, ja wymienilem plyny, filtr, klocki i nic wiecej, dbam o samochod i sie nie psuje. Aha jezdze bez kilku wskaznikow bo kilka rzeczy trzeba bylo wymienic ale niestety w polsce nie maja katalogu czesci do tej wersji :)) ale o dziwo nic sie nie dzieje i wszystko jezdzi jak trzeba, to chyba dobrze.
Sedan 1.8 T.Spark 127KM 93kW
Doskonale. cooo ?? !! Alfy sie psują ?? Tak jak się ich nie szanuje , albo kupi padline. Miałem szczęście kupiłem swoją od pierwszego właściciela z przebiegiem 131tys. km. udokumentowanym i szczerze dbam o nią i nic się nie psuje. Wymieniam tylko normalne części eksploatacyjne. I tak nikt nie uwierzy ale tak jest.
~bikermarek@gazeta.pl
Sedan 1.8 T.Spark 140KM 103kW
Niewiele znaczące drobiazgi. Opornik od dmuchawy, czasami nie kontaktuje kostka od obrotomierza, no i nie zawsze działa siłownik centralnego zamka lewych tylnych drzwi - mi osobiście to nie przeszkadza, zapięta jest na stałe blokada i dzieciak sobie sam nie otworzy lewych drzwi - to chyba wszystkie drobne usterki.
~wojtek@sky.pl
Sedan 2.0 T.S. 16V 150KM 110kW
Wycieraczki skaczą po szybie. Jeden z dwóch czujników poziomu oleju psuje się. Skrzypią plastiki. Falowanie obrotów jest spowodowane złym paliwem (trzeba oczyścić przepustnicę), bądź sondą lambda.Podnośnik szyby się popsuł. Złączka od anteny pod dachem po 5 latach skorodowała - radio bardzo słabo odbiera.
Dziennik kosztów dla Alfa Romeo 155
10,9
~mechajojo@o2.pl
Sedan 2.0 T.S. (167.A2A) 143KM 105kW
drobiazgi zdazaja sie czesto ale to caly urok tego auta.zazwyczaj to nic powaznego jakas glupota cos tam spadlo sie zabrudzilo i nie dziala takie tam.zazwyczaj takie glupoty do poprawy samemu.jak ktos sie zna na samochodach bedzie wiedzial jak o nie zadbac.