Lista ocen Alfa Romeo 155 (61) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 91 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~wojtek@sky.pl
Sedan 2.0 T.S. 16V 150KM 110kW
Podstawą użytkowania tego auta jest doglądanie obydwóch pasków rozrządu i ich napinaczy (2 paski, napinacze, rolki to ok. 1100 zł + robocizna). Wariator faz rozrządu może zmienić odgłos Alfy w odgłos traktora - nie działa to ponoć niszcząco na silnik. Trzeba lać olej >lub= 5W. Np. na oleju 0W40 silnik pracuje zdecydowanie głośniej, gdyż wariator jest gorzej smarowany - nie polecam tu Mobil1.Natomiast dobrze silnik chodzi na Shell Helix Ultra...
~bikermarek@gazeta.pl
Sedan 1.8 T.Spark 140KM 103kW
Kolega z pracy kupił dwa lata młodszą Vectrę i "odgrażał" się, że po roku porównamy swoje rachunki z serwisu. Po półrocznym użytkowaniu on wydał przeszło 3 tys. zł a ja ajk do tej pory tylko zmieniałem olej i koła na zimowe. I jeszcze akumulator (ale na starym akumulatorze było logo Opla - więc niewiele ma to wspólnego z Alfą). I jakoś stara, poczciwa Alfa nie chce się zepsuć, choć jeździ 3-3,5 tys. km miesięcznie
~skrzymowski@op.pl
Sedan 2.5 TD 125KM 92kW
Rozbita aluminiowa miska olejowa (fatalnie zabezpieczona przed uszkodzeniem, lecz łatwa wymiana i naprawa); rzecz nie do przeskoczenia: naprawa gwintów szpilek mocujących podstawy dźwigienek zaworowych - wcześniej czy później należy przegwintować i wkręcić gwinty trapezowe V-coil. Po tym zabiegu u mnie problem zniknął.
~Andrzej
Sedan 1.7 T.S. 115KM 85kW
wszystko ok dopoki nie przyjdzie komus ustawic zaworow (w tym modelu regulacja jest na podkladkach) nie znalazlem warsztatu w mojej okolicy ktory podjal by sie tego bylem nawet w ASO i nic. Problem tkwi w podkladkach ktorych nigdzie nie mozna dostac. Sam pozamienialem te co byly i klekot ucichl:)
~molmarek@wp.pl
Sedan 2.0 T.S. (167.A2A) 143KM 105kW
Zerwania paska rozrządu!!! Ja wymieniam co 40tys. Zawsze to taniej niż remont silnika. Bardzo ważna jest kontrola poziomu oleju. Pompę oleju sugeruje wymienić po 90 do 100tys, bo inaczej prawdopodobna będzie konieczność wymiany silnika
~Don Lucjano
Sedan 1.8 T.Spark 140KM 103kW
Jak narazie rewelka, wszystko igiełka, ale dbam o auto przeglądy itp. Dobrze mieć znajomego fachowca Który zna się na alfach, ja go mam. Jezeli chodzi o czesci mechaniczne to nie są takie drogie jak głosi fama.
~wojcik71@poczta.fm
Sedan 2.5 TD 125KM 92kW
Auto było kupowane w lecie w dzień słoneczny. Jak się później okazało (okres zimowy) auto słabo zapala. To wymagało wymiany pierścieni i tulei. Przez rok użytkowania skrzynia biegów zaczeła zgrzytać 3 i 5 bieg
~Skrzypek - chlor@interia.pl
Sedan 2.0 T.S. 16V 150KM 110kW
Hymm... nie wiem co mam tu napisac?? Nic sie nie dzialo i mam nadzieje, ze sie nie wydazy w przyszlosci. Auto jest jeszcze nie takie stare i kilometrow tez nie ma przejechanych duzo. Nie wypowiem sie tu bo nie mam o czym pisac.
~Wowo13@wp.pl
Sedan 1.8 T.Spark 127KM 93kW
Z tą klimą to mam skaranie boskie... Niestety cięzki jest do niej dostęp i wiele kosztuje mnie robocizna. Spręzarka i szczelność układu w 11oletnim wozie sprawiają problemy. Silnik, zawieszenie itd - ok.
Dziennik kosztów dla Alfa Romeo 155
10,9
~sergio
Sedan 1.7 T.S. 115KM 85kW
Jedna z większych głupot to wymaiana serwa - przecież to nie powinno się psuć! wszystkie pompy jakie są w samochodzie, są już wymienione, poza tym wymieniłem z przodu dwa kompletne wahacze.