Lista ocen Alfa Romeo 156 I Kombi (53) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 37 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~egon olsen
Kombi 2.4 JTD 136KM 100kW
dramat.... wjeżdżasz w dziurę i zaświeca się kontrolka silnika. auto traci moc. Na szcześci forum działa prężnie i ktoś mi podpowiedział, że jakaś kostka niestyka. Podgiołem piny śrubokrętem i usterka ustąpiła. zepsuł się klawisz szyby elektrycznej. wskazówka prędkościomierze nie chodzi płynni.... co jakiś skądś zaczynają dochodzić niepokojące odgłosy
~mario_74@onet.eu
Kombi 1.9 JTD 105KM 77kW
Tak jak to bywa z \"Włochami\" - fajne, ale krótkotrwałe. Zawieszenie super na dobrych drogach, ale w dziurzastym mieście już nie jest tak słodko. Trzeba trochę cierpliwiej do tego podchodzić. Fordem SCORPIO śmigałem 4 lata bez wymiany zawieszenia, a w Alfie już po 8 miesiącach jazdy musiałem trochę pogrzebać. Cóż - miłość wymaga poświęceń...!!!
~Bartłomiej K.
Kombi 2.5 i V6 24V 190KM 140kW
Należy się liczyć, że samochód posiada swoje lata i nawet w zadbanych egzemplarzach mogą się trafiać drobne usterki, przez rok posiadania zmieniałem uszczelkę anteny, która powodowała lekkie przeciekanie, zmiana żarówki świateł mijania oraz podświetlenia gałki od klimatyzacji, niektóre części mogą stanowić problem.
~Bartosz
Kombi 2.0 T.S. 150KM 110kW
Raz miałem przebicie w tylnej lampie i kierunkowskaz trochę zgłupiał, konieczna była wizyta w servisie. Reszta to drobne usterki w zawieszeniu (jakeś tuleje, drążki? do wymiany na gwarancji). Inna rzecz, ze to trudno ocenić skoro gros czasu krążę po Warszawie i wybijam zawieszenie....
~gagex123
Kombi 1.9 JTD 115KM 85kW
Hmm... drobiazgi. Cała masa. Generalnie na elektrykę nie narzekam, jedynie podświetlanie deski rozdzielczej i sterowanie klimą miało ze sobą problemy. Na szczęście w internecie jest masa artykułów co i jak naprawiać, także sporo zrobiłem sam.
~Wojciech Świątek
Kombi 2.0 i 16V T.Spark 155KM 114kW
Bardzo słabej jakości przednie reflektory. Schodzi z nich folia, poza tym odbłyśniki się sypią - kruszy farba, którą są pomalowane. Psuje się wycieraczka tylnej szyby. Uszkadzają się daszki przeciwsłoneczne (sprawdzone w kilku egzemplarzach).
~jarek
Kombi 2.4 JTD 136KM 100kW
Często wymieniam żarówki postojowych. Zawieszenie to największa zaleta, ale i zmora. Szybko pada na naszych drogach, a naprawy do najtańszych nie należą, zwłaszcza że jest niezależne. Średnio co 30 tyś już trzeba zaczynać powoli od nowa
~bumer
Kombi 2.4 JTD 140KM 103kW
Roleta bagażnika po ok 4 latach użytkowania przestała sie zwijać, pękły spręzynki uchwytów dla pasażera,kiedyś odmówił mi posłuszeństwa przepływomierz,kiedyś zapaliła się kontrolka poduszek po przesunięciu fotela przez pasażera.
~Patryk
Kombi 2.4 JTD 150KM 110kW
Drobnych usterek dość dużo, można naprawić dość tanio. Części jest bardzo dużo, są łatwo dostępne. Nietrwałe zawieszenie przednie, w zależności od jakości użytych części, pojeździ dłużej lub krócej.
Dziennik kosztów dla Alfa Romeo 156 I Kombi
7,6
12,1
11,6
~Kamil
Kombi 1.9 JTD 115KM 85kW
Auto raczej bezawaryjne jedyne co zauważyłem to rdzewiejący dach, słaba konserwacja i wyłączająca się czasem turbina ale to jest raczej wina mojego egzemplarza i niebawem udam się komputer to wyjdzie.
Alfa Romeo 156 I Kombi