Lista ocen Alfa Romeo 156 I Kombi (45) - Ergonomia

Na liście zabraknie 45 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Patryk
Kombi 2.4 JTD 150KM 110kW
Ergonomii wewnątrz kabiny w zasadzie nie ma, poza totalnym standardem takim jak schowki w drzwiach oraz przy nogach pasażera nie znajdziemy nic oprócz schowka w podłokietniku, brak uchwytów na kubki, łokieć kierowcy jest oparty o twardy plastik na drzwiach, nie jest to wygodne. Z tyłu mamy natomiast dzieloną kanapę z otworem na narty. W bagażniku znajduje się roleta przysłaniająca zawartość kufra, są również dwie siatki wysuwane z rolety w...
~Bartłomiej K.
Kombi 2.5 i V6 24V 190KM 140kW
Wbrew pozorom nie jest do duży samochód, obecnie dorównujący wnętrzem bardziej w kierunku kompaktów pokroju Klasy A lub CLA, doskonale sprawdza się przy małej rodzinie, a pojemność bagażnika wystarczy na dłuższe wakacje. Osobom, które cenią sobie przestrzeń może jej nieco brakować, natomiast Alfa nadrabia tutaj doskonale zaprojektowaną deską rozdzielczą skierowaną ku kierowcy oraz detalami.
~andhot1@go2.pl
Kombi 1.9 JTD 110KM 81kW
Super design wnętrza, nie przysłonił funkcjonalności.. Auto jest naprawde dopracowane pod tym względem. Wszystko ma swoje miejsce i jest poręczne. Przyciski, pokrętła, wajhy zrobione z miłego w dotyku palastiku i gumy. Świetna robota. Jedyne malutkie zastrzeżenie.. żle widać (zwłaszcza w dzień) malutkie, diodowe kontrolki włączonej klimatyzacji i zamknietego obiegu wentylacji.. Ogólnie.. SUPER
~Bartosz
Kombi 2.0 T.S. 150KM 110kW
Model sprzed liftingu ma fatalne ułożenie regulacji lusterek i świateł przeciwmgielnych. W zimie, jak jestem ubrany w kurtkę lub płaszcz nie mam możliwości operowania tymi przyciskami bez wykręcania ręki. tak samo otwiersanie szyb - przyciski są za bardzo w przodzie. Często chcę otworzyć szybę kierowcy, a odruchowo otwieram szybę pasażera z tyłu. Natomisat ułożenie zegarów to ergonomiczny majstersztyk.
~et_pl
Kombi 2.4 JTD 150KM 110kW
Z auta nie chce się wysiadać. Fotele wygodne, kierowca ma wszystko pod ręką. Wielofunkcyjna kierownica zdecydowanie pomaga w obsłudze radia, które w wersji z nawigacja ma zbyt dużo małych przycisków. Z przodu siedzi się bardzo wygodnie. Auto w nie jest jednak specjalnie przestronne dla pasażerów tylnej kanapy. Denerwuje brak uchwytów na kubki.
~mmax88
Kombi 2.5 i V6 24V 190KM 140kW
To jest Alfa Romeo - tutaj stylistyka jest na pierwszym miejscu, więc na próżno szukać uchwytów na kubki. Poza tym wszystko czytelne i w zasięgu ręki. Konsola centralna zwrócona w stronę kierowcy, co nie tylko poprawia ergonomię, ale również dodaje stylu.
~grzesiek
Kombi 1.6 16V T.S. 120KM 88kW
W tym samochodzie warto zainteresować się większym silnikiem typu 2,0. W przypadku 1,6 jest ok ale przy dynamicznej zejdzie trzeba ,,kręcić\" wyżej i co za tym idzie zwiększa się spalanie ale do dostojnego toczenia w zupełności wystarcza.
~Paweł
Kombi 2.0 i 16V T.Spark 155KM 114kW
Nieco przeładowana dźwigienka wycieraczek ale w sumie za to mamy wszystko pod ręką . Nie podoba mi się absolutnie umiejscowienie włączników świateł przeciwmgłowych . Regulacja lusterek także nieco niefortunnie . Reszta jest jak najbardziej ok .
~robs
Kombi 1.8 16V T.S. 144KM 106kW
Idealnie jest w tym samochodzie , przejechałem tak jak wspomniałem ponad 1000 km po polskim poligonie drogowym ,w ciągu 1 dnia i mogłem spokojnie jechać dalej.Poprzednia miałem Lagunę , ale Alfa ją bije wygodą...

Usterki Alfa Romeo 156 I

Alfa Romeo 156 I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Leonidas
Kombi 2.0 i 16V T.Spark 155KM 114kW
Dla mnie osobiście auto to było marzeniem, wszystko na swoim miejscu, intuicyjny dostęp do każdej funkcji tego auta. Wersja po lifcie jest jest jeszcze ladniejsza ale moja bella i tak jest cudowna
Alfa Romeo 156 I Kombi