Lista ocen Alfa Romeo 156 I Kombi (52) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 38 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Paweł
Kombi 2.0 i 16V T.Spark 155KM 114kW
Nie dam tu najwyższej oceny, choć jest dobrze . Bywa, że ciężko wbija się wsteczny, jak i miękki drążek nie jest tym co kocham ( tzn bardzo lekko chodzi ) . Dużym + jest dźwięk kliknięcia, gdy wbijemy bieg - efekt, jakbyśmy siedzieli w sportowym boilidzie, a nie rodzinnym kombiaku . Na rozgrzeszenie ze wstecznym mogę jeszcze powiedziedzieć, że samochód wkońcu ma 9 lat ... ma prawo .
~Bartłomiej K.
Kombi 2.5 i V6 24V 190KM 140kW
Zdecydowanie najwięcej radości przysporzy ogólnie dostępny "manual", skrzynia będzie odpowiednia dla osób, które lubią długie przełożenia, wytrzymały mechanizm, który również występuje w 156 GTA. Podczas jazd warto zapytać właściciela o ostatnią zmianę oleju, zmiana biegów powinna być płynna i stawiać lekki opór.
~Benzyniarz :)
Kombi 2.5 i V6 24V 190KM 140kW
Ogólnie sześć biegów - fajnie, ale niestety rozpadł się dyferencjał i zmuszony byłem kupić drugą używaną - koszt 2 tyś zł, niestety jest to wada fabryczna, dyferencjał nie wytrzymuje przeciążeń mocy i momentu obrotowego. Można temu zapobiec montując dyferencjał typu torsen, ale to koszt ok 3 tyś zł.
~Benzyniarz :)
~Wojciech Świątek
Kombi 2.0 i 16V T.Spark 155KM 114kW
No cóż, od trzech miesięcy jeżdżę bez 4 biegu, który się skończył, zgrzyta 3 bieg a i z wstecznym są problemy przy wkładaniu. Ciężko powiedzieć czy to zasługa poprzedniego właściciela (olej w skrzyni czarny jak smoła) czy też kiepskiej jakości elementów zastosowanych przy produkcji skrzyni.
~bowker@interia.pl
Kombi 2.0 i 16V T.Spark 155KM 114kW
Mam skrzynię selespeed, wygodna ale niestety bardzo awaryjna, przy naprawie nie polecam warsztatów które nie nie miały z tym elementem do czynienia, lepiej skorzystać z autoryzowanego servisu i zapłacić raz niż eksperymentować gdzie indziej
~andhot1@go2.pl
Kombi 1.9 JTD 110KM 81kW
Bardzo dobra skrzynka. Dobrze zestawione przełożenia. Biegi wchodzą gładziutko i bez problemów. Jedyne co mi trochę przeszkadza, to zbyt długi drążek zmiany biegów.. pewnie go niedługo skrócę. Ogólnie duży +
~Konrad
Kombi 2.0 T.S. 150KM 110kW
Przy wrzucaniu wstecznego czasem zgrzytnie lekko ale wszystkie alfy tak mają. Podobno jakaś wada fabryczna. Ogólnie pracuje świetnie, bardzo dobrze dobrane przełożenia.
~Leonidas
Kombi 2.0 i 16V T.Spark 155KM 114kW
Skrzynia to dla mnie ideał. jeszcze w żadnym samochodzie nie miałem doczynienia z taką precyzją i płynnością działania. Czasami brakuje 6 biegu ale trudno...
Dziennik kosztów dla Alfa Romeo 156 I Kombi
7,6
12,1
11,6
~robson
Kombi 1.8 16V T.S. 144KM 106kW
biegi świetnie zestopniowane , świetnie chodzą - najlepiej ze wszystkich aut, w jakich miałem przyjemność coś wrzucać, a było ich kilkadziesiąt
Alfa Romeo 156 I Kombi