Lista ocen Alfa Romeo 156 I (386) - Przestrzeń dla kierowcy i pasażerów

Na liście zabraknie 426 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~andhot1@go2.pl
Kombi 1.9 JTD 110KM 81kW
Dużo miejsca.. i to ładnego miejsca =) Łatwe i wygodne wsiadanie z przodu i z tyłu. Swietne fotele z dobrym trzymaniem bocznym. Jedna rzecz mnie wkurza i przeszkadza, a czego nie zauwazyłem dopóki nie ruszyłem w dłuższą trasę 500 kilometrową: Środkowa konsola znajdująca sie pomiędzy kierowcą i pasażerem jest tak usadowiona, ze nie daje zbyt dużo miejsca (na szerokość) na nogi i po paru godzinach podróży kierowca, zwłaszcza większego wzrostu,...
~Olek@tele2.pl
GTA 3.2 i V6 24V 250KM 184kW
Jak w poprzednim modelu - to nie jest limuzyna, więc nie ma się co spodziewać, żeby z tyłu było dużo miejsca. Inaczej mówiąc - jak na samochód sportowy z tyłu miejsca jest przeogromna ilość, jak na rodzinnego sedana to raczej kiepsko. Ja kupowałem ten samochód jako sportowy, więc bliższe jest mi to pierwsze określenie. Jest jeden mankament - uchwyt w podsufitce przy drzwiach kierowcy - jakiś debil zainstalował rączkę dokładnie przy mojej...
~cacar@o2.pl
Sedan 1.6 16V T.S. 120KM 88kW
Jak na auto tej wielkości miejsca jest dość sporo. Z przodu, choć mam lekko ponad 180cm i waże ok 120kilo, kierowca czuje sie swobodnie. Dwie większe osoby siedzące z przodu moga trącać sie łokciami, jeśli obie odpowiednio "szeroko" sie usadowią. Starsi moga mieć kłopot z wysiadaniem jeśli chodzi o przód, ponieważ fotele są dość nieskie (choć to może kwestia regulacji?) Tył przy dwóch osobach - pełen komfort. W trzy osoby w zasadzie...
~Q
Sedan 1.9 JTD 105KM 77kW
Jak na małego sedana jest ok, chociaż nie poczułbym się urażony gdyby można było bardziej odsunąć do tyłu przedni fotel, ale za to jest miękki i wygodny a nie twardy jak Vectrze B. Z tyłu na krótkich dystansach jest fajnie, miałem okazję tam posiedzieć. Pasażerowie po dłuższych kilometrach już trochę narzekali. Bagażnik to niestety największa klapa, jest mały i nie ma dzielonej kanapy, szkoda. Ale jestem sam, więc mi to w zasadzie wystarczy.
~majster
Sedan 1.9 JTD 105KM 77kW
Kierowca i pasażer są obudowani dookoła plastikami - sprawia to wrażenie małej ilości miejsca, co jest nieprawdą - z przodu jest jak wszędzie a z tyłu miejsca jest więcej niż w BMW E36 i Audi A4 B5. Minus za nieskładającą się kanapę (choć to norma w sedanach) i nie za duży bagażnik z bardzo małym i wysoko zamieszczonym otworem załadunkowym - po raz kolejny daje znać filozofia projektowania tj. funkcjonalność podporządkowana formie.
~Paweł
Kombi 2.0 i 16V T.Spark 155KM 114kW
Głównie śmigam sam albo z moją kobietą - miejsca mamy pod dostatkiem . Z tyłu z regóły nie jeżdżę, ale zdarzyło się raz - jest wygodnie . Nie ma może tam kolosalnej przestrzeni, ale ja nie narzekam - bardziej w stronę kompaktu niż segmentu D ( choć w kia cee\'d miejsca więcej ;) mi się wydawało ). Auto jest zwarte i to mi się podoba . Myślę, że wypad nad morze w krakowa w 4 osoby będzie wygodny, a dla rodziny 2+2 szkraby także by nie było źle .
~Olek@tele.pl
Sedan 2.5 i V6 24V 190KM 140kW
Jeżeli preferujesz sportowy styl prowadzenia samochodu (pionowo ustawione oparcie fotela, dość blisko ustawiony fotel) to jest ok. Jeżeli lubisz jazdę spokojną, odsuwasz fotel do tyły i masz mnóstwo miejsca; pasażer to samo. Co do tylnych siedzeń - ALFA TO SAMOCHÓD ZE SPORTOWYM ZACIĘCIEM - JAK CHCESZ WOZIĆ PASAŻERÓW JA JAKIŚ TAKSÓWKARZ TO KUP SOBIE MERCA BECZKĘ - WYJDZIE CI TANIEJ I PASAŻEROWIE BĘDĄ ZADOWOLENI
~yanek
Sedan 2.0 JTS 165KM 121kW
po vw golfie czy focusie pierwsze wraznie jest ze wnetrze jest ciasne, dopiero po czasie zaczyna zachwucac to "otoczenie" elemtami deski rozdzielczej dajace poczucie jak bysmy siedzieli we wnetrzu samochodu sportowego, pasarzerowie na tylnej kanapie, pod warunkiem ze jest ich dwoch a nie trzech nie powinni narzekac na przestrzen, milym dodatkiem jest podlokietnik zarowno z przodu jak i z tylu
~Companione
Sedan 2.0 i 16V T.Spark 155KM 114kW
Multum miejsca zarówno z przodu jak i z tyłu. Nie ma ciasnego wnętrza jak w niemieckich pojazdach . Wygodna regulacja foteli pozwala na bardzo komfortowe ustawienia, nawet osoby wysokie oraz ponadwymiarowe czują się bardzo komfortowo. Brak problemów z wsiadaniem lub wysiadaniem. Osoby z chorym kręgosłupem nie muszą się gimnastykować żeby dostać się do wnętrza lub by wysiąść.

Usterki Alfa Romeo 156 I

Alfa Romeo 156 I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~gozdziej@gmail.com
Sedan 2.4 JTD 136KM 100kW
Z przodu genialnie, nie ma problemu z ustawieniem fotela, podłokietnik doskonale spełnia swoją funkcję, fotele są bardzo wygodne ( welury ). Tył, dla dwóch osób super dużo miejsca nie ma problemu w cztery osoby wyjechać w dłuższą podróż z bagażami, podłokietnik również jak z przodu świetnie się sprawuje. Jeżeli chcemy przewieźć z tyłu 3 osoby to proponuję krótszy dystans.