Lista ocen Alfa Romeo 156 I (149)

~Michał Wójcik
Kombi 2.0 i 16V T.Spark 155KM 114kW
Posiadam kilka lat Alfe 156 Sport Wagon 2.0TS. Zakup byl spontaniczny. W sumie Alfe albo się kocha albo nienawidzi. Przejechałem za 3 lata 51 tys km w tym na gazie przez ostatni rok 41 tysięcy km. Do instalacji Landi Renzo nie mam zastrzeżeń. W mojej Alfie zmieniłem silnik przy 197 000 km. Silnik 2.0 ts od wersji 150 koni z 2001 roku. Leję olej 10w60 I systematycznie kontroluję co tydzień bo może ubywać. Ale po zmianie na pompę olejową...
~Falcor
Sedan 2.0 i 16V T.Spark 155KM 114kW
Na pewno nie jest to samochód dla każdego. Nie jest idealny, ma swoje wady i nie wygra w konkursie na najbardziej praktyczne auto. Za to ma w sobie to coś specjalnego, którego innym autom brakuje. Pod względem urody jest dopracowany w każdym szczególe (jaki jeszcze wóz oferuje takie zegary?) i potrafi dać sporą przyjemność z jazdy. Zadbany egzemplarz nawet po latach wygląda lepiej, niż nowe samochody o urodzie pudełek po butach. Samochodu o...
~Leonidas
Kombi 2.0 i 16V T.Spark 155KM 114kW
Z alfą jak z kobietą żyć Ciężko zabić szkoda :D Teraz tak na powaznie super auto dla ludzi lubiacych nietuzinkowość, komfort i szybkie przemieszczanie się z punktu a do punktu b. Nie jest to auto typu UAZ, duży fiat czy żuk które można naprawić młotkiem, drutem i śrubokrętem. Czasy się zmieniły więc dziwi mnie że ludzie tego oczekują od obecnych samochodów
~Companione
Sedan 2.0 i 16V T.Spark 155KM 114kW
Piękny samochód, super silnik, bardzo dobre wykończenie . Krótko i na temat. Nie wierzcie stereotypom bo więcej w nich bzdur niż prawdy ! :)
3,5
~Wojciech Świątek
Kombi 2.0 i 16V T.Spark 155KM 114kW
Kupiłem ten samochód bo było to jedyne kombi podobające się zarówno żonie jak i mnie. Silniczek całkiem żwawy, ponadczasowa sylwetka, całkiem niezłe właściwości jezdne, mało miejsca na bagaż. Czy kupił bym ponownie? Tak, ale tym razem bym dokładniej szukał. Widziałem starsze egzemplarze w dużo lepszym stanie, ale też nowsze na które bym się nie zamienił. Wniosek jest tylko jeden jak dbasz, tak masz. Ogólnie warto jednak obejrzeć więcej niż 5...
~Paweł
Kombi 2.0 i 16V T.Spark 155KM 114kW
Świetne, małe i zgrabne kombi o sportowym zacięciu co widać, słychac i czuć . Design zewnętrzny, wewnętrzny .. aż się nie chce wierzyć, że te deskę w 97 zaczęli klepać ... nawet najnowsze modele by się tego nie wstydziły ... A te klamki zewnetrzne.. prawdziwy stop metalu, a nie plastik ( zresztą wewnątrz tak samo ) ... Alfę kupuje się sercem i się kocha - to piękne auto, gdzie każdy cm2 jest arcydziełem motoryzacyjnej sztuki .
~Toerag
Sedan 2.0 i 16V T.Spark 155KM 114kW
Naprawde super samochodzik, piekny, szybki, silnik wysoko kreci. Naprawde niezawodny jezeli chodzi o powazne naprawy, dorbnostki niestetyt dosc czesto sie zdarzaja. Wyglad super, srodek naprawde ciekawy, skorzana tapicerka Momo rowniez super. Wspanialy samochod.
~otmar
Sedan 2.0 i 16V T.Spark 155KM 114kW
Naprawdę świetny samochód, nie jestem doświadczonym kierowcom, ale jeździłem już np. Hondą Civic w dwóch wersjach, nawet znacznie nowszych i muszę powiedzieć, że nie ma porównania z Alfą
3,4
~FranekKimono
Sedan 2.0 i 16V T.Spark 155KM 114kW
Samochód piękny i dający poczucie, że ma się coś wyjątkowego. Jeżeli chodzi o zalety to jest to samochód idealnie prowadzący się o bardzo dobrej dynamice silnika. Niestety auto bardzo kapryśne jeżeli chodzi o elektrykę, ilość awarii elektrycznych i problemów z tym związanych przyćmiewa wszystkie zalety.
~Muchamario
Sedan 2.0 i 16V T.Spark 155KM 114kW
Doskonałe autko. Mimo upływu lat sylwetka nie starzeje się. Jeśli kupicie autko poszanowane najlepiej z Niemiec (tak jak moje ma 11 rok a jest idealne), nie będziecie żałować. Miałem obawy, ze względu na opinie innych osób które nigdy nawet nie siedziały w Alfie a wypowiadały się, że to złom. Ja w chwili obecnej na razie jestem zadowolony. Polecam