Lista ocen Alfa Romeo 156 I Sedan (359) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 358 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Alfisti
Sedan 2.5 i V6 24V 190KM 140kW
Ogolnie bdb . Przełożenia są krótkie1-60 , 2-90 np . Biegi wchodzą bardzo precyzyjnie jeżeli skrzynia jest w dobrym stanie . 6 bieg można mieć wbity przy 50-60 i bez redukcji bujać sobie autko wyżej . Minusem jest mechanizm różnicowy , który po prostu prędzej czy później strzela , rozpadając się i przebijając dziurę w skrzyni biegów . Ale stanie się to tylko podczas upalania auta i strzelaniem ze sprzęgła z pedałem w podłodze . Jeżeli...
~majster
Sedan 1.9 JTD 105KM 77kW
Jak to w JTD - precyzyjna, nie haczy i fajnie zapina biegi z takim kliknięciem (ciekawie umieszczona - pod skosem jak w Polonezie albo w Fiacie 132). Niektórzy mówią, że lewarek za długi, ale trzeba znać historię AR i Fiata, żeby docenić ten smaczek Co do przełożeń to pierwsze dwa służą odpowiednio do ruszenia i turlania się powolutku - potem jest prawie tysiąc obrotów przepaści, po której są bardzo blisko zestopniowane 3, 4 i 5 bieg. Jak dla...
~michal
Sedan 2.5 i V6 24V 190KM 140kW
skrzynia jest jak to u alfy : jakby sportowa nie że biegi wchodzą same - trzeba użyć pewnej siły - lewarek długi - tak że wie się co robi- sprzęgło wciśniete do dechy - krótko mówiąc sprzęt nie dla lalusiów, no i 1 jest krótka ruszając przy około 80-90 trzeba wrzucic 2 a wtedy jest taki kop że trzeba mocno trzymać kierownice co by nie wyrwało i tak do 6 bo ma 6biegów -za to ruszając ze swiateł bez zadnej przygazówki po 100 metrach patrzę w...
~neegehks
Sedan 2.0 T.S. 150KM 110kW
Jak dla mnie to nie jest za dobrze, wsteczny rzęźi podczas wrzucania, trzeba to robic delikatnie, ale nie za każdym razem, szybkie przerzucanie biegów z 1 na 2 lub z 2 na 3 (podczas dzierania) powoduje że albo bieg wskoczy i jest OK albo nie zapnę go w ogóle bo nie mogę trafić, dziwne, mogli się lepiej postarać :( trochę lipa ale ogólnie skrzynia jest OK, ma dobrze dobrane przełożenia i raczej nie sprawia problemów
~Grzesiek
Sedan 2.0 JTS 165KM 121kW
Skrzynia typu Selespeed (czytaj Tiptronic)...nasłuchałem się wiele na jej temat, ale dopiero kiedy usiadłem za kółko i zacząłem jazde zdałem sobie sprawę iż to niezła frajda...jeździ się jak chce kierowca...albo pełen automat albo na zasadzie przełącznia biegów przy kierownicy lub joystikiem. Co do zawodności...znam osobiście osobe która przejechała autem z tą skrzynią 220tyś km bezawaryjnie, więc chyba wszystko jest okej.
~FranekKimono
Sedan 2.0 i 16V T.Spark 155KM 114kW
W moim egzemplarzu posiadam skrzynię półautomatyczną Selespeed, sama skrzynia co do zasady funkcjonowania jest super, zmiana biegów w kierownicy, rewelacja. Skrzynia miewa częste problemy związane z kalibracją co bywa kosztowne. Ponadto potrafi doprowadzić do szału gdyż jest bardzo kapryśna, związane jest to z kwestą elektryczną. Mimo to potrafi dać dużo frajdy.
~Jersey
Sedan 1.9 JTD 110KM 81kW
Jest nieźle zestopniowana i współgra z silnikiem i jego charakterystyką. Widać, że auto wyszło ze stajni AR. Czwórka pozwala na rozpędzenie się do autostradowej prędkości, chociaż jazda na tych obrotach nie jest specjalnie przyjemna. Minusem jest szybko wyrabiający się plastik w samym drążku zmiany biegów co ujmuje precyzji i trzeba się czasami siłować z wrzuceniem innego biegu.
~Beata cellea@gazeta.pl
Sedan 2.0 T.S. 150KM 110kW
z małym ale, wymieniałam nakładkę na skrzynię ( tzw aktywator)bo przeciekał, tzn teraz wiem, że można go naprawiać, ale jak się zepsuł poznański serwis Alfy oczywiście powiedział, że tego sie nie naprawia ( 7 koła nowa część....) ale udało się ją kupić za niecałe 5 brrr...A są tacy którzy jakoś potrafią go uszczelnić, nie dajcie się w maliny wprowadzić jakby coś!
~Wciąż zachwycony możliwościami Alfy
Sedan 1.8 16V T.S. 144KM 106kW
Świetne przełożenia. Czasami naprawdę delikatny problem z wrzuceniem 1, ale to norma w każdym aucie.. Bardzo elastyczna 3 i 4. Na 3 wyprzedzam kolumnę 10 aut na trase ("przeciskając" się między kolejnymi autami) - przyśpieszenie od 70 do 110 w ułamek chwili :), w okamngnieniu. Na 4, przy dynamicznej jeździe, dobijam do 180. Na 5 - 220 i więcej nie chciała (w 2 osoby)

Usterki Alfa Romeo 156 I

Alfa Romeo 156 I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~PanAR
Sedan 1.6 16V T.S. 120KM 88kW
Na trasie jest bardzo dobrze - a redukcja z piątki na czwórkę lub (jeszcze lepiej) z czwórki na trójkę to poezja... Szybki i sprawny skok dźwigni zmiany biegów, no i ten "rrrrroar!!!" - polecam! W mieście niezbyt wygodnie - do końca nie wiem z czego to wynika, ale nie jeździ sie super komfortowo - takie subiektywne odczucie ... Czasami problemy z wrzuceniem wstecznego.
Alfa Romeo 156 I Sedan