Lista ocen Alfa Romeo 156 I Sedan (297) - Widoczność

Na liście zabraknie 420 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Jersey
Sedan 1.9 JTD 110KM 81kW
Dopóki się jedzie przed siebie jest bomba. Auto ma bryłę która nie zasłania kierowcy widoku na drogę i pozwala się dobrze orientować w tym, co dzieje się dookoła. W momencie, gdy trzeba samochodem zaparkować, albo wykonywać manewry w ciaśniejszy miejscu urok pryska i to, co było zaletą staje się wadą. Nagle auto "gdzieś" znika, nie wiemy gdzie jest początek i koniec, wszystko wydaje się być bliżej karoserii niż w rzeczywistości jest....
~yaro
Sedan 1.9 JTD 105KM 77kW
Nie mam się za bardzo do czego przyczepić poza lusterkami które mają typowe "martwe pole" i zdarza się, że patrząc w lewe lusterko i jednocześnie we wsteczne lusterko nie widzimy nadjeżdżającego za nami pojazdu , podczas gdy okazuje się że obok nas właśnie przejeżdża inny użytkownik drogi :) trzeba brać na to poprawkę przy zmianie pasa lub wyprzedzaniu, zachować ostrożność i upewnić się dwukrotnie co do manewru. Poza tym, widoczność w szybie...
~majster
Sedan 1.9 JTD 105KM 77kW
Całkiem dobra, chociaż z zewnątrz przez wysoko poprowadzoną linię okien wydaje się, że słaba. Ładne i... BEZNADZIEJNE lusterka zewnętrzne - jak pierwszy raz jechałem 156ką to miałem wrażenie, że ktoś mi lusterka pourywał - takie maciupeńkie, że każda inna osobówka sprawia wrażenie posiadania luster od Scanii ;)jednak można się przyzwyczaić - ja już tego nie zauważam.
~michal
Sedan 2.5 i V6 24V 190KM 140kW
z widocznością nie jest najlepiej -chodzi o tył -przy cofaniu i manewrach na parkingach , no ale tak bywa do przodu ok. generalnie siedząc w srodku ma się wrażenie siedzenia w jakimś bolidzie = małe okna typowo sportowy nastrój dla przykładu jechałem ostania mercedesem czułem się jak w akwarium - takie to przeszklone - strach pomysleć jak bym siadł w taie np. tico
~PanAR
Sedan 1.6 16V T.S. 120KM 88kW
W przód ok - nie licząc grubych słupków bocznych, które każą się czasem podnieść z fotela i zaglądać, czy nie jestem na torze kolizyjnym :) Wstecz nie najlepiej, ale wygląd "masywnego tyłka" to wynagradza... Najczęściej parkując sam jestem czujnikiem i wysiadam sprawdzić ile mam miejsca, no a potem to wsiadam i cofam na wyczucie :D
~Kondi
Sedan 1.6 16V T.S. 120KM 88kW
hmmm w ferrari powiedzieli ze auto jest po to aby jezdzic do przodu a nie do tylu, ale czasem swoia alfa tez musisz zaparkowac i tutaj tworzy sie problem bo lusterka male a i szyba tylnia mogla by byc wieksza... ja u siebie zalozylm czujniki parkowania spisuja sie genialnie koszt 100zl takze mysle ze sie oplaca
~Q
Sedan 1.9 JTD 105KM 77kW
Niestety, ale tragedia. Lubię siedzieć nisko, mam 186cm wzrostu, ale nie mogę, bo w tedy mam dużo ograniczoną widoczność po bokach i jestem zmuszony podnosić fotel żeby było lepiej. Do tyłu to już koszmar. Posiadam to auto od dwóch lat a wciąż nie potrafię \"wyczuć\" tyłu.
~LordJan
Sedan 2.4 JTD 136KM 100kW
Jest dobra. Przez przednią szybę dobrze widać.Nie jest bardzo pochylona co nie rysuje się bardzo od piasku i kurzu.Boczne widoczność również ok. Największy problem jest z Tylną ze względu na podniesiony tył samochodu. Uciążliwe cofanie jednak po to mamy lusterka:)
~gozdziej@gmail.com
Sedan 2.4 JTD 136KM 100kW
Na przód i na boki nie ma problemu wszystko widać bardzo dobrze z cofaniem jest gorzej, przez tylne lusterko podczas jazdy nie ma problemu widać wszystko doskonale nie ma żadnego problemu ze zmianą pasa, lusterka boczne zewnętrzne są nieduże ale widać wszystko bardzo dobrze.
~zakochany
Sedan 2.4 JTD 136KM 100kW
przód super...boczne lusterka małe....do tyłu przeszkadza lekko podniesiony bagażnik...........no ale prównywać sobie można ..jak jezdziłęś małym fiatem to i w polonezie będzie ci ciężko.........ja cofam przy duzych prędkościach w wąskich uliczkach i widocznosc mi wystarcza
Alfa Romeo 156 I Sedan