Lista ocen Alfa Romeo 156 I Sedan 1.6 16V T.S. 120KM 88kW 1997-2003 (32) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 71 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~cacar@o2.pl
Sedan 1.6 16V T.S. 120KM 88kW
Skrzypienie lewej przedniej szyby przy odsuwaniu/zasuwaniu, odchodzenie maskownicy poduszki powietrznej po stronie pasażera (typowe dla tego modelu), wysiadła "antena" od immobileisera zczytująca kod z kluczyka. Wystaczyło dać podkładke pod ta antene i jest OK. Wypią sie styk od trzech zegarów ze środka (temperatura, godzina i poziom paliwa). Wystarczyło podpiąć je spowrotem:) Wyłamała sie zatyczka od kanałka wentylacji na tylną kanape....
~marcela
Sedan 1.6 16V T.S. 120KM 88kW
podświetlenie zegarów raz sie pali raz nie poprostu tragedia najgorsze jest to, ze czesto podróżuje w nocy i nic fajnego jak zgasna ci na trasie zegary a do domu masz jeszcze 200 km,poza tym wszystko w nim skrzypi jak bym jechała polonezem, wskaznik od wody żle wskazuje bo po nagrzaniu samochodu cały czas pokazuje 50 stopni. Poprostu porażka!!!!!!!
~PanAR
Sedan 1.6 16V T.S. 120KM 88kW
Proszę się za mocno moją oceną nie sugerować, auto mam od ok. miesiąca. Na razie jest dobrze, oprócz tego, że w pewnym momencie wskaźnik paliwa zaczął wskazywać pustkę, aby po trzech dniach, sam z siebie wrócić do prawdziwego poziomu. Ale to jest właśnie ta czarująca cecha konstrukcji włoskich - niedopracowanie szczegółów :)
~Lukas NL !
Sedan 1.6 16V T.S. 120KM 88kW
Jak dla mnie niezawodna. nie zgadzam sie absolutnie z tym ze Alfy są awaryjne. Moja Alfa jest z 2002 roku jeszcze przed liftem i jestem z nią w ASO co 6 miesiecy aby wszystko sprawdzić. Zazwyczaj wymieniam tylko płyny i niezbędne części eksploatacyjne
~Romson_P-n
Sedan 1.6 16V T.S. 120KM 88kW
Niezawodność Alfy to PLOTKI! Biorą się ze złego użytkowania! Jeśli wszystkie wymiany (filtry, płyny) robi się na czas to nie ma żadnego problemu. Ja mam swoją alfę od nowości i jeszcze NIGDY nie odmówiła mi posłuszeństwa, zawsze odpala za pierwszym razem!
~klauss@poczta.pf.pl
Sedan 1.6 16V T.S. 120KM 88kW
wbrew obiegowym opiniom auto niezawodne, czesci dostepne i niezbyt drogie np. wachacz gorny przedni zakup w ASO wyniosl mnie 146zl. zlego slowa nie moge powiedziec o tym aucie, moze dlatego ze auto jest regularnie serwisowane w ASO i bezwypadkowe
~Rafaellop
Sedan 1.6 16V T.S. 120KM 88kW
Podczas eksploatacji zdarzyło się kilka wpadek, ale były to niewielkie i tanie w naprawie usterki. Najbardziej w tym dniu gdy sprzedawałem. Po prostu Alficzka nie chciała, abym ją sprzedał. Niestety, trzeba było kupić następna :)
~majan
Sedan 1.6 16V T.S. 120KM 88kW
Niestety, ciągle nawala jakaś duperela. Coś nagle skrzypi, nie działą przełącznik, immobiliser, wenrtylator... łatwo to naprawić, ale denerwuje:/
~Technogil
Sedan 1.6 16V T.S. 120KM 88kW
Jak do tej pory nie miałem problemu z żadnymi drobiazgami. Jedynie żarówki postojowe H6W lubią szwankować oraz skrzypienie zawieszenia.

Usterki Alfa Romeo 156 I

Alfa Romeo 156 I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~zaviaseq
Sedan 1.6 16V T.S. 120KM 88kW
Wymieniałem a właściwie poprawiałem mocowanie żaróweczki hehe. Oprócz tego przepływomierz i sonda. Wymieniłem profilaktycznie i mam spokój.
Alfa Romeo 156 I Sedan