Lista ocen Alfa Romeo 156 I Sedan 1.6 16V T.S. 120KM 88kW 1997-2003 (36) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 67 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~marcela
Sedan 1.6 16V T.S. 120KM 88kW
i tu jest najgorzej wahacze po przejechaniu 60000 walą jak nie wiem trzeba wymienic a to jest koszt okolo 1000 zl w podróbkach wczesniej wspomniany silnik czyli wał i panewki oraz pompa olejowa nie mowie juz o swiecach i o przewodach bo to sa ewentualnie elementy eksploatacyjne ktore trzeba wymienic jak sie kupuje samochod no i oczywiscie wspanialy wariator faz rozrządu kolejna porazka makaroniarzy waiator tez mam do wymiany ale poki co nie...
~Nigdy więcej włoskich samochodów
Sedan 1.6 16V T.S. 120KM 88kW
Samochód bardzo zawodny, chodziła rok tak jak powinna. Po roku dosłownie tragedia więcej stała niż jeździła: jak nie zawieszenie to silnik, a na końcu elektryka. Tam jest zbyt dużo upchanej elektroniki, nie wiadomo jakim cudem alternator sam pękł w stojącym samochodzie od zimna!!!! A jego wymiana to katorga. Sam nie wierzyłem w opowieści że alfa to złom, ale przekonałem się na własnej skórze że jednak tak.
~Lukas NL !
Sedan 1.6 16V T.S. 120KM 88kW
Jak dla mnie niezawodna. nie zgadzam sie absolutnie z tym ze Alfy są awaryjne. Nie bierze oleju tak jak często ludzie mowią. zawieszenie może jest delikatne ale ja mieszkam praktycznie cały rok za granicą w polsce jestem 2 miesiace w roku. Tam są świetne drogi i nie mam problemow także z zawieszeniem
~LouisRenegade
Sedan 1.6 16V T.S. 120KM 88kW
Najlepszym przykładem poważniejszych usterek, jest silnik. Jeśli dba się o silnik, to odpłaci się za to. Jeżeli nie dba się, to trzeba liczyć się z wysokimi kosztami napraw, a nawet wymianą całego silnika.
~Technogil
Sedan 1.6 16V T.S. 120KM 88kW
Z poważnych usterek nie zdarzyło mi się nic. Do wymiany części zużywające się. Jedynie karoseria w okolicach łączeń na progach i pod progami zaczyna powoli rdzewieć, ale jak na ten wiek to nie nowość;)
~Kondi
Sedan 1.6 16V T.S. 120KM 88kW
puki co to jeszcze nic nie robilem ale 1 wlasciciel (wloch) jezdzil z kazdy uperelem do mechanika... ale i tak mowil ze nic sie nie dzialo na karcie serwisowej rowniez nie jest nic wbite aby naprawiali...
~Hubi
Sedan 1.6 16V T.S. 120KM 88kW
Powazne usterki? hmmm oj nie wiem od czego zaczynac: skrzynie biegow, ZAWIESZENIE (czy inzynierowie z Alfy nie moga wreszcie kupic zawieszenia od innej marki?), plastyki...........
~klauss@poczta.pf.pl
Sedan 1.6 16V T.S. 120KM 88kW
brak, samochod, jak kazdy , gdy sie o niego dba odwdziecza sie bezawaryjnoscia- wiem co mowie, jezdzilem juz Toyota ,Audi i Roverem i Alfa nie ustepuje im pod wzgledem awaryjnosci.
~Złomeo
Sedan 1.6 16V T.S. 120KM 88kW
Falujące obroty. Gaśnięcie przy redukcji biegu przed skrzyżowaniem. Brak mocy podczas jazdy. Przy ruszaniu rowerem szybciej by się zebrał :D.
Dziennik kosztów dla Alfa Romeo 156 I Sedan 1.6 16V T.S. 120KM 88kW
11,2
10,7
~Dawid
Sedan 1.6 16V T.S. 120KM 88kW
122 tys zatarty silnik co wiecej (auto serwisowane w ASO)Remont zrobiony po 100km zatarty jeszcze raz wiec bez komentarza
Alfa Romeo 156 I Sedan