Lista ocen Alfa Romeo 156 I Sedan 1.6 16V T.S. 120KM 88kW 1997-2003 (41) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 62 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~PanAR
Sedan 1.6 16V T.S. 120KM 88kW
Na trasie jest bardzo dobrze - a redukcja z piątki na czwórkę lub (jeszcze lepiej) z czwórki na trójkę to poezja... Szybki i sprawny skok dźwigni zmiany biegów, no i ten "rrrrroar!!!" - polecam! W mieście niezbyt wygodnie - do końca nie wiem z czego to wynika, ale nie jeździ sie super komfortowo - takie subiektywne odczucie ... Czasami problemy z wrzuceniem wstecznego.
~cacar@o2.pl
Sedan 1.6 16V T.S. 120KM 88kW
Biegi wchodzą dobrze i w miare lekko. Niestety wsteczny dośc konkretnie zgrzytał, czasem przy cofaniu aż serce bolało;)) Niebyłem pierwszym właścicielem auta, ale w książce serwisowej był wpis o remoncie skrzyni biegów przy przebiegu ok 20.000. Były jakieś problemy z II biegiem. U mnie "dwójka" wchodziła już prawidłowo.
~ALFISTA (Przeciwnik GOLFÓW {czyli KOŁKÓW} )
Sedan 1.6 16V T.S. 120KM 88kW
Skrzynia ok!!! Nieraz trudno wchodzi wsteczny, ale mam na to sposób. Przed wcisnięciem wstecznego wykonajcie jeden ruch w lewo dźwignią a potem w prawo do końca i dopiero wsteczny!! Wtedy wchodzi jak w masło!!!
~SSHAM
Sedan 1.6 16V T.S. 120KM 88kW
Zero problemów. Troszkę zbyt małe przełożenia... ogólnie fajnie bo bez problemów lecz ciężko było nią uciec :) biegi zbyt szybko się kończyły P:)
~Kondi
Sedan 1.6 16V T.S. 120KM 88kW
na poczatku myslalem ze cos nie gra ale jak kazde auto ma cos swojego tak ta alfa potrzebuje smialego wbijania biegow, inaczej bedzie maly zgrzyt
~LouisRenegade
Sedan 1.6 16V T.S. 120KM 88kW
Precyzyjna, niektórzy mają zastrzeżenia co do wielkości wajchy zmiany biegów, że jest za długa. Ale można się do tego przyzwyczaić.
~Lukas NL !
Sedan 1.6 16V T.S. 120KM 88kW
Skrzynia biegów super .. wszystko chodzi idealnie a drugi bieg dla mnie w tym samochodzie to istna poezja
~Stefan
Sedan 1.6 16V T.S. 120KM 88kW
Mam pewne problemy ze słabo wskakującym wstecznym, poza tym skrzynia chodzi poprawnie.
~LouisRenegade
Sedan 1.6 16V T.S. 120KM 88kW
Dość precyzyjna, w moim były lekkie problemy z wrzuceniem wstecznego
~Technogil
Sedan 1.6 16V T.S. 120KM 88kW
Bez zarzutów, płynne przełożenia, brak awarii. Nic tylko jeździć :)
Alfa Romeo 156 I Sedan