Lista ocen Alfa Romeo 156 I Sedan 2.0 i 16V T.Spark 155KM 114kW 1997-2000 (57) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 84 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Ex-alfista
Sedan 2.0 i 16V T.Spark 155KM 114kW
Pasek rozrządu "poszedł" przy 90 000 - masakra w silniku; bywało, że po wyjechaniu z serwisu nie dojechałem do domu i musiałem holować samochód do serwisu. Nie mogłem wbić 1 i 2, jakiś plastkikowy element pękł i po zabawie. Pewnego pięknego dnia, kiedy pojechałem na rutynowy przegląd, jakiś praktykant (chyba), który wymieniał filtr powietrza pozrywał śruby i do silnika dostawało się "lewe" powietrze z całym syfem. Samochód nie chciał się...
~Questounico
Sedan 2.0 i 16V T.Spark 155KM 114kW
Psuje się jak wszystko, dbaj o nią, wymieniaj oleje, czasem podłącz pod komputer, wymiany drobnostek za kilkadziesiąt zł uratują cię przed dużymi wydatkami, jak czytam, że komuś rozrząd puścił, albo że uszczelka pod głowicą poszła... na Boga... sami sobie winni jesteście to nie Golf III z 94r z \'pancernym\" dislem który jeździ na rzepaku, auto ma mocny silnik więc jest mniej wytrzymałe coś za coś.
~rafax
Sedan 2.0 i 16V T.Spark 155KM 114kW
panewka na trzecim cylindrze-co wiazało sie z szlifem wału.../udało sie jednak po raz ostatni/100tys.,zawieszenie w całości,pekła obudowa alternatora po 120 tys.co doprowadziło do zwarcia i stopienia zwojów,obecnie wariator do zrobienia,często immobgiliser blokuje zapłon-należy zrestartować centralkę,kłopoty z wolnymi obrotami-nie zawsze pomaga czyszczenie przepustnicy oiraz "lepsze"paliwo
~adam@bilk.com.pl
Sedan 2.0 i 16V T.Spark 155KM 114kW
Mi w Alfie ciągle się psuje skrzynia biegów Selespeed(ostatnio stanoł mi na torach kolejowych i nie chciał ruszyć), której naprawa kosztuje bardzo dużo ostatnio serwis fiata zapłacił 8000zł. Wycieki oleju z silnika, nawet kierownica mi sie zepsuła (klawisze do zmiany biegów, trzeba było wymienić całą kierownicę). Na szczęście mam 3 letnią gwarancję mechaniczną.
~Łukasz
Sedan 2.0 i 16V T.Spark 155KM 114kW
\"Alfa psuje się w dniu zakupu i taki stan trwa do dnia sprzedaży.\" Śmieszne i prawdziwe. To samochód, w którym zawsze jest coś do zrobienia, przeważnie pierdoła ale jest. Większe naprawy (zawieszenie, skrzynia, rozrząd) to poważny wydatek i trzeba liczyć się z kosztami - stosowanie tanich zamienników nie wchodzi w rachubę.
~Falcor
Sedan 2.0 i 16V T.Spark 155KM 114kW
Poważna wada tego auta jest jedna - korozja podwozia. Ciężko się tego pozbyć i jest to kosztowne. Może pognić wszystko: podłoga, progi, podłużnice. Poza tym zawieszenie na polskich dziurach wymienia się w miarę często, a tanie to nie jest. Poza tym wymieniłem tylko sondę lambda i tyle.
~wielki miłośnik alfy
Sedan 2.0 i 16V T.Spark 155KM 114kW
1.Częste awarie przeniesienia napędu / selespeed / 2.awaria przepustnicy powietrza /zacinanie się "gazu" na wysokich obrotach silnika i niemożliwość zdjęcia "gazu" w trakcie jazdy ! 3.Stuki w przednim zawieszeniu na wybojach 4.Piski w układzie napędu rozrządu / wymiana rolek i napinaczy/
~otmar
Sedan 2.0 i 16V T.Spark 155KM 114kW
W tej kwestii, jest tak samo jak w Toyocie, BMW czy Subaru, awarie ważnych elementów auta występują bardzo sporadycznie Daję 4, dlatego, że bardzo skomplikowane zawieszenie, na polskich drogach po jakimś czasie nie wytrzymuje, w porównaniu do dróg niemieckich, stosunek żywotności jest 1:4 :)
~Companione
Sedan 2.0 i 16V T.Spark 155KM 114kW
Samochód nigdy mnie nie zawiódł. 1998r. lecz silnik chodzi jak żyleta, pali zawsze czy to mróz czy upał. Śmieszą mnie teksty na temat Alf bo Ci, którzy je rozpowiadają nie siedzieli nigdy w Alfie :) A na codzień śmigają wieśwagenem golfem 3 na glebie . :)
Dziennik kosztów dla Alfa Romeo 156 I Sedan 2.0 i 16V T.Spark 155KM 114kW
11,6
~Questounico.
Sedan 2.0 i 16V T.Spark 155KM 114kW
Brak takich opinia jest ze alfy są usterkowe, prawda ale to drobne usterki, pukajace zawieszenie albo czesto wymieniany pasek klinowy, porownujac z Audi A3 czy BMW 320i i 528i duzo lepiej w Audi padla skrzynia bemki obie problemy z glowicą. Moja Włoszka ... odziwo nic. :)
Alfa Romeo 156 I Sedan