Lista ocen Alfa Romeo 156 I Sedan 2.0 i 16V T.Spark 155KM 114kW 1997-2000 (48) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 93 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Companione
Sedan 2.0 i 16V T.Spark 155KM 114kW
Samochód szybko się nagrzewa więc nie marzniemy przez całą drogę :) Zarówno z przodu jak i z tyłu bardzo dobre doprowadzenie ciepłego/zimnego powietrza. Ogrzewane są stopy oraz tułów pasażerów z tyłu za pośrednictwem tunelu, z którego leci powietrze oraz pod fotelami przednimi zamontowane są dmuchawy :) Welurowa tapicerka nie ziąbi w zimie i nie piecze w lecie, wg mnie to najlepszy wybór :)
~Falcor
Sedan 2.0 i 16V T.Spark 155KM 114kW
Przy +35 klima sprawiała, że w środku było przyjemnie. Podobnie przy -30, było cieplutko. Jedyny mankament, przynajmniej u mnie, że nawiew nie działał stopniowo, a skokowo. Wystarczyło przekręcić lekko pokrętło i zamiast lekkiego obniżenia grzania, mieliśmy już chłodzenie.
~FranekKimono
Sedan 2.0 i 16V T.Spark 155KM 114kW
Wentylacja pracuje jak należy, zawsze zapobiega przed zaparowaniem szyb. Klimatyzacja oczywiście dwustrefowa. Ogrzewanie nie należy do najwydajniejszych, pokonując trasę 14km mogę liczyć na ciepłe powietrze dopiero po ok. 7km, gorzej było tylko w Fiacie Grande Punto.
~sonnydredman@wp.pl
Sedan 2.0 i 16V T.Spark 155KM 114kW
U mnie wszystko działa automatem i niestety czasem mnie irytuje:P Alfa stara sie byc mądrzejsza od kierowcy i odrazu po odpaleniu włącza dogrzewanie(lub klime). Głównie tą drugą wiec sie zapoznałem już z przyciskiem ze śnieżynką:P Ale samo działanie perfekt!!!
~otmar
Sedan 2.0 i 16V T.Spark 155KM 114kW
Ogrzewanie i chłodzenie działa bardzo dobrze, ustawienia nawiewu "auto" jest najlepsze i zapewnia odpowiednie warunki dla kierowcy, minusem jest zbierania przez wentylację okolicznych "zapachów" do wnętrza auta, ale tak jest prawie w każdym samochodzie
~Muchamario
Sedan 2.0 i 16V T.Spark 155KM 114kW
Ogrzewanie jak w mojej jest słabiutkie, ale to zewzględu na termostat(do wymiany). Wentylacja i klima też ok. Chociaż mimo braku wilgoci w aucie szybki parują się bardzo szybko jeśli nie ma włączonej klimy bądż nawiewu.
~Łukasz
Sedan 2.0 i 16V T.Spark 155KM 114kW
W zimie grzeje, w lecie chłodzi ale jeździłem samochodami z lepszymi układami wentylacji i nagrzewania. Klima szczelna. Minus to kratki (kółka) wylotów wentylacji, które aż się proszą, żeby je zepsuć.
~Spirit
Sedan 2.0 i 16V T.Spark 155KM 114kW
Z klimą miód malina. Zimą szybko odparowują szyby. Latem jeszcze nie sprawdzałem i już nie sprawdzę gdyż właśnie miałem kolizje i auto do kasacji :((((( (jeszcze nie z mojej winy)
~Łukasz
Sedan 2.0 i 16V T.Spark 155KM 114kW
Klimatyzacja dwustrefowa działa bardzo szybko, ogrzewanie również, nawiew działa idealnie, do wszystkiego brakuje tylko podgrzewania przedniej szyby.
Dziennik kosztów dla Alfa Romeo 156 I Sedan 2.0 i 16V T.Spark 155KM 114kW
11,6
~orwoff44@poczta.onet.pl
Sedan 2.0 i 16V T.Spark 155KM 114kW
fajny system wysuszania szyb (super zima) ale czasem cos sie zacina z klima(auto) a i utrata freonu tez nie jest czyms obcym
Alfa Romeo 156 I Sedan