Ocena kierowcy - Alfa Romeo 156 I Sedan

yanek, 20 lat temu
Silnik 2.0 JTS 165KM 121kW
Rok produkcji 2002
Alfa Romeo 156 I Sedan 2.0 JTS 165KM 121kW 2001-2003 - Oceń swoje auto
bardzo mile auto, doskonale wyposarzone i mile w obcowaniu, gdyby nie te drobne dolegliwosci w postaci usterek elektryki bylo by na 5...
czasem falujace wolne oborty, ale poza tym bez zastrzezen, bardzo mily odglos pracy
bardzo precyzyjna, wymienilem an gwrancji synchronizator 5 biegu, ale tylko dla tego ze przy przejsciu z 3 na 5 byl lekki zgrzyt, z 4 na 5 bylo ok, skrzynia lekko pracuje, nie ma problemow z biegami, nawet wsteczny wchodzi bez problemu
po prostu doskonaly, swietne trzymanie sie drogi, maielm focusa powszechnie chwalonego za swietne zawieszenie, jednak alfa to klasa sama w sobie, doskonale, to jej wielki atut
nie ma wiekszych problemow z widocznoscia, oczywiscie, do tylu moze nie jest idealnie, ale coz, taka linia auta musi wymagac swego rodzaju kompromisow
wszystko w zasiegu reki, czytelne wskazniki, nieco zbyt skomplikowna na poczatki obsluga klimatyzacji, czytelne wskazania komputera pokladowego
bardzo dobrze, wersja JTS posiada dodatkowe ogrzewanie, gdyz silniki te zazwyczaj maja niska temperture, zatem, nawet w zimie szybko robi sie cieplo, dwustrefowa klimatyzacja oraz duza ilosc nawiewow gwarantuje mila atmosfere we wnetrzu w upalne dni, dadatkowy szyberdach jest milym urozmaiceniem
po vw golfie czy focusie pierwsze wraznie jest ze wnetrze jest ciasne, dopiero po czasie zaczyna zachwucac to "otoczenie" elemtami deski rozdzielczej dajace poczucie jak bysmy siedzieli we wnetrzu samochodu sportowego, pasarzerowie na tylnej kanapie, pod warunkiem ze jest ich dwoch a nie trzech nie powinni narzekac na przestrzen, milym dodatkiem jest podlokietnik zarowno z przodu jak i z tylu
nadwyraz cicho we wnetrzu a mimo to, mily odglos silnika jest wciaz slyszalny, w/g mnie idealnie...
w miescie o kolo 9 litrow, w trasie 7, pamietajmy ze jest to silnik 2 litry, zatem w porownaniu z silnikami niemieckimi 1.6 spalanie jest na dobrym poziomie
auto w moje specyfikacji kostowalo 128 tys zlotych...czy jestem zadowlony? tak, ale nie wiem czy zadowolenie wyplywa z tego ze auto jest jakie jest czy z ilosci gadzetow jakimi dysponuje w nim
auto nie psuje sie w trasie, doskwierajce sa problemy z elektryka, polegajace na tym ze serwis po zdjagnozowaniu wyjmuje i wklada wtyczke na miejsce i jest ok...nie jest to powazny problem, ale jest to uciazliwe
nie ma powaznych usterek, i za to ja szanuje
Alfa Romeo 156 I Sedan