Lista ocen Alfa Romeo 156 I Sedan 2.5 i V6 24V 190KM 140kW 1997-2001 (36) - Silnik

Na liście zabraknie 18 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~michal
Sedan 2.5 i V6 24V 190KM 140kW
to co prezentuje ten silnik to poezja chodzi zarówno o dzwięk (zwłaszcza w okolicach 4500-5000obr) jak i osiągi (przyspieszenie jak i elastyczność)- wiem są disle ekonomiczniejsze i mniej palą - ale jeśli ktoś po wkręceniu silnika na obroty czuje \"to coś\", to jest samochód dla niego - u mnie zawsze v6 w wykonaniu alfy powoduje jedno \"gęsia skórka\" i \"stają włosy na rękach\", no i moment obrotowy: może nie da się ruszyć z 5 przy 1500tyś...
~Alfisti
Sedan 2.5 i V6 24V 190KM 140kW
Powiedziałbym ,że jest chyba pancerny bo to co wytrzymał przez 8 lat podczas mojego użytkowania zasługuje na wyrazy największego uznania . Poza tym brzmi fenomenalnie , jest bardzo elastyczny już z samego dołu i ogólnie bezawaryjny . Jedyne minusy to ilość oleju jakie potrzeba do wymiany i ewentualne jego dolewki , ale to już zależy od stanu zużycia . Może byc litr na 10k a może być i litr na 1k . Ogólnie jest to największy plus alfy i jedyny...
~Rau
Sedan 2.5 i V6 24V 190KM 140kW
Gdy przesiadłem się z alfy 146 1.4 ,to bałem sie wyżej kręcić na obrotach niż 5000.Wyrywa do przodu jak szalona.Niesamowita elastyczność .Trzeci bieg 800 obr gaz w podłoge i po paru sekundach 140 bez żadnych szarpnięć.Gdyby nie głupie przyzwyczajenia to bym wchodził na skrzyżowaniu na trzecim biegu.Ryk silnika powala na kolana ,namiastka sportowego auta.Mam układ wydechowy supersprint ,choć na serii też jest dobrze.
~Nerx
Sedan 2.5 i V6 24V 190KM 140kW
Silnik bardzo elastyczny, wspaniale brzmi, każdy się za nim obejrzy na ulicy. Do tego jest \"pancerny\". Ciężko go zajechać. Wystarczy dobry olej zmieniany na czas i jeździmy praktycznie bezawaryjnie. Stereotypy o awaryjności alfy nie dotyczą V6, zapamiętajcie to wreszcie ;) Pali swoje ale przy normalnie jeździe można utrzymać 10/100
~cudanakiju
Sedan 2.5 i V6 24V 190KM 140kW
Wspaniały silnik, pracuje po cichutku, ale jak masz ochotę przytemperować gościa w BMW, to Alfa zdecydowanie się do tego nadaje. Można depnąć i cwaniaczek może tylko oglądać błyszczącą końcówkę wydechu, oraz wsłuchiwać się w przyjemny pomruk V6, niestety to największa, ale poza wyglądem, jedyna zaleta tego samochodu.
~drspeed drspeed@wp.pl
Sedan 2.5 i V6 24V 190KM 140kW
Jest dobrze, ale przy tej mocy i pojemności lekko rozczarowuje. 1996 Celica odjeżdża bez szans na dogonienie (nie mam pełnej mocy?). Najlepszy zakres obrotów to 5000-6500, czyli dość wąski, poniżej nie ma tragedii, powyżej wymięka na dwóch ostatnich biegach. Dźwięk niczym Ferrari Dino.
~cubixx
Sedan 2.5 i V6 24V 190KM 140kW
Powiem tak jeździłem kilkoma samochodami różnych marek ale to co zaoferowała mi Alfa jest nie do opisania naprawde ciężko jest opisać to co sie czuje jak sie wciśnie gaz w podłogę i widzi mijane samochody z prawej strony.BMW nie ma żadnych szans przynajmniej te z podobnym silnikiem:)
~Waldek156
Sedan 2.5 i V6 24V 190KM 140kW
Jeśli przejedziesz się tym autem masz 90%szans na to, że nigdy już nie będziesz chciał/a/ słuchać innego silnika. Nazywają to wirusem ALFA... Od dźwięku tego silnika bardziej zniewalające może być tylko intymne "dochodzenie" przez piękną dziewczynę. A może nawet nie...(!!!)
~galaktycznosc@gmail.com
Sedan 2.5 i V6 24V 190KM 140kW
To jest to co najlepsze w tym pięknym stworzeniu ... Mruczy tak, że nie można tej maszyny nie kochać. Moc, kultura pracy, elastyczność - wszystko na celujący. Na trasach rzadko kto mnie wyprzedza (ca raz na 400km), głównie audi ski i bmki mki.
Dziennik kosztów dla Alfa Romeo 156 I Sedan 2.5 i V6 24V 190KM 140kW
14,1
15,9
~cuoresportivo
Sedan 2.5 i V6 24V 190KM 140kW
Silnik znakomity nietrzeba zadnego tlumika bo mruczy przemile -nieraz w czasie jazdy wylaczam muzyczke zeby posluchac ogdlosow silnika, moc akurat taka jaka potrzebuje 193 koniki i 7.3 do setki --niewiele autek moze sie poscigac :)
Alfa Romeo 156 I Sedan