Lista ocen Alfa Romeo 156 I Sedan 1.9 JTD 105KM 77kW 1997-2000 (40) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 34 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Q
Sedan 1.9 JTD 105KM 77kW
Również nie ma tragedii. Jedyna awaria w trasie jaka mnie napotkała to czujnik położenia wału. Jest to rzecz o tyle niefortunna, że nie da się zdiagnozować wcześniej czy już się kończy, tylko po prostu pada i już w tedy sobie nie pojeździsz :P Naprawa około 200zł z czujnikiem i wymianą. Auto ma 335tys. Kupiłem ją z przebiegiem 288tys.km. Nie wiem co wymieniał poprzedni właściciel, ale na daną chwilę coś tam się od spodu poci. Od wymiany do...
~majster
Sedan 1.9 JTD 105KM 77kW
W zawieszeniu cały czas coś postukuje bądź skrzypi - trzeba kupić komplet TRW na przód za 1000zł i wtedy na jakiś czas jest spokój, z racji przegiegu zaczyna mi się odzywać koło dwumasowe ale po wymianie znowu będzie ze 200 tysięcy km spokoju. Aha no i klime musze nabić bo coś słabizna ostatnio - I TO JEST TA SŁYNNA AWARYJNOŚĆ ALFY ROMEO NIE POZWALAJĄCA SPAĆ W NOCY ;) Ludzie!!! Nie słuchajcie polskich mechaników ani handlarzy - większość z...
~yaro
Sedan 1.9 JTD 105KM 77kW
Ocena "tylko 4" ze względu na zawieszenie. Nie wiem na ile moja ocena jest obiektywna i sprawiedliwa ponieważ nie chciałbym obwiniać samej marki za to, że wahacz którego kupiłem wyeksploatował się po miesiącu użytkowania (sic!). Podejrzewam że chcąc zaoszczędzić kupiłem bubla ale faktycznie póki co zawieszenie przednie jest najbardziej dokuczliwe i pożera największą część kosztów związanych z autem.
~Michał
Sedan 1.9 JTD 105KM 77kW
To jest straszne. Na ten samochód wydaje się ok. 1000 zł rocznie. Ja podczas 3 lat musiałem wymieniać: skrzynię biegów, przegub, wahacze górne i górne, łączniki stabilizatorów, termostat, rozrząd itd. Podsumowując: Alfa Romeo 156 to BARDZO awaryjny samochód (mówię to z bólem, ponieważ jest to moja ukochana marka). Jednak najbardziej awaryjnym elementem jest zawieszenie.
~bizoonix
Sedan 1.9 JTD 105KM 77kW
Jeśli chodzi o kosztowne naprawy to jest o czym pisać. Zawieszenie można robić bez końca, a jak już po raz trzeci wymieniamy przednie górne wahacze to wtedy właśnie psuje się dwumasowe koło zamachowe, po wymianie okazuje się że nie działa też rozrusznik a kolejno alternator i chyba dolne wahacze zaczynają stukać. Efekt - zęby w tynk przez dwa miesiące.
~jan
Sedan 1.9 JTD 105KM 77kW
samochód,którego jestem właścicielem kupiłem jako nowy eksploatuje go z umiarem wręcz delikatnie ma on tylko 65 tys km auto jest garażowane.wdzięczności za grosz!!! cały czas coś jak nie fazator to zawieszenie, przepływomierz itd....po kolejnej kosztownej wizycie w ASO pojawiaLa się nadzieja-może będzie spokój.ale nadzieja...
~BiG_G
Sedan 1.9 JTD 105KM 77kW
Głównie przy zakupie trzeba zwracać na to uwagę, chyba że będziemy się liczyć z remontem silnika i później z bezusterkową jazdą. Ja niestety trafiłem przy kupnie źle i miałem poważne problemy. Udało mi się wyprowadzić auto na prostą i ponad rok czasu auto jeździ bez poważniejszych usterek.
~Noriaki
Sedan 1.9 JTD 105KM 77kW
Rozsypujace się sprzęgło, problemy ze skrzynią biegów. Gdy dojdzie do tego awaria dwumasy to zbiera nam się poważna suma. W silniku poważne awarie nie zdarzają się zbyt często. Jednak można mieć awarię pompy wtryskowej, i turbosprężarki.
~Tobiasz
Sedan 1.9 JTD 105KM 77kW
Przez półtora roku z poważnych usterek to wymiana sprzęgła, ale to jest również część eksploatacyjna, a że się kończyło to należało wymienić. Koszt 900 zł (Valeo) z robocizną. Nie najgorzej jak na prawie 35 000 km.
~Lawka
Sedan 1.9 JTD 105KM 77kW
Jak na 10-cio letnie auto to jest bardzo dobrze. Oczywiscie najsłabszą stroną samochodu jest przednie zawieszenie ale obecne ceny są tak niskie że nie sprawia to zbyt dużego \"bólu\" dla portfela.
Alfa Romeo 156 I Sedan