Lista ocen Alfa Romeo 156 I Sedan 2.4 JTD 136KM 100kW 1997-2000 (35) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 10 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~zakochany
Sedan 2.4 JTD 136KM 100kW
daję piątkę za właściwości a nie za jajkosć,złego słowa użyłem...bo na polskie drogi nie ma bata i zawieszenie obrywa. Na niemieckich forach nikt sie nie skarży na częściej wymiane zawieszenia bo i drogi inne.Je jeśli chodzi o eksploatacje to jest to przypadłosć alfy ale tylko n asłabych drogach,trzeb asię liczyć z wymianą zawieszenia co 50 tyś....koszt 1 tyś w pasacie 4,,,pada po 150,200 czyli wychodzi na to samo...mowa o wielowachaczowym
~gozdziej@gmail.com
Sedan 2.4 JTD 136KM 100kW
Doskonały, wspaniale się trzyma drogi, tam gdzie moim poprzednim samochodem w zakręty wchodziłem z prędkością 100km/h i musiałem zwalniać przed nim, Alfą jeszcze zdarzy mi się nawet przyśpieszyć, ocena dobra dlatego ze mimo idealnych właściwości jezdnych i przyczepności, to zawieszenie jest bardzo delikatne i często trzeba w nim coś wymieniać.
~40%
Sedan 2.4 JTD 136KM 100kW
Bardzo precyzyjny układ jezdny i bardzo bezpośredni idealnie zestrojony. Prowadzi się wysmienićie. Trzeba niestety uważac na dziury - alfa ich nie znosi. Przez te koszmarne drogi skomplikowane zawieszenie nie wytrzymuje dużych przebiegów.
~tylluan
Sedan 2.4 JTD 136KM 100kW
Z tego między innymi słynie AR. Wielowahaczowy układ jezdny dawał wiele komfortu z jazdy, samochód niesamowicie trzymie sie zakrętów. Inne, nowe modele, np. WV zasze przy mnie zwalniały w ciasnym zakręcia, a alfa parła na przód!
~TomWaw
Sedan 2.4 JTD 136KM 100kW
Pewne prowadzenie, wielowahaczowe zawieszenie, w tej wersji fabrycznie lekko twardsze, ale dzieki temu przy 5 osobach z bagazami (!) auto prowadzi sie bardzo pewnie - nie kołysze się i nie świeci w niebo. Felgi fabryczne 205/55/16.
~Adam
Sedan 2.4 JTD 136KM 100kW
komfort jazdy b.dobry auto dobrze trzyma się drogi w zakrętach chociaż na dziurach ostrożnie zawieszenie delikatne .Ale kupcie audi a4 z aluminiowym zawieszeniem to zobaczycie na naszych drogach ( duży koszt wymiany)
~nirage
Sedan 2.4 JTD 136KM 100kW
Genralnie nie na polskie drogi. Jak tylko przywiozłem je z Holandii było bardzo cichutko i przyjemnie - teraz po jakiś 10 tysiącach km gdzieś puknie, gdzieś przyskrzypi... ale... coś za coś...
~Tomall40
Sedan 2.4 JTD 136KM 100kW
Zakręty jak sportowa bryczka.doskonale się zachowuje. Dobrze wybiera nierówności.nie mam problemow a bardzo dużo jeżdżę.tyle co serwis, normalka części się zużywają.
~adriano61@onet.eu
Sedan 2.4 JTD 136KM 100kW
Jazda tym samochodem to prawdziwa przyjemność. Wchodzenie w zakrety nie stwaza żadnych problemów nawet przy wysokich prędkościach, trzyma sie drogi jak przyklejony.

Usterki Alfa Romeo 156 I

Alfa Romeo 156 I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Krzysiek
Sedan 2.4 JTD 136KM 100kW
Prowadzi się bardzo dobrze nieżle trzyma się drogi ale na dziurach trzeba uważac na niską miskę olejową . iestety mały skręt -przedtem jeżdziłem Mercedesem 190 -tutaj było super.
Alfa Romeo 156 I Sedan