Lista ocen Alfa Romeo 156 I Sedan 2.4 JTD 140KM 103kW 2000-2001 (7) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 4 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Paweł
Sedan 2.4 JTD 140KM 103kW
Układ kierowniczy oceniłbym na szóstkę. WZOROWY! Hamulce super. Bardzo łatwo dozować siłę hamowania, dobra droga hamowania. ABS włącza się szybko nawet przy oponach o szerokości 205, co nie wiem czy jest wadą czy zaletą... po prostu ten typ tak ma. Gdzieniegdzie czytałem, że podatne na fadding, ale ja nie zauważyłem. W Bieszczadach dawały radę rewelacyjnie. Zawieszenie, cóż... kompromis między komfortem a przyczepnością. Jest sprężyste i auto...
~aarusiek
Sedan 2.4 JTD 140KM 103kW
No tutaj to oczywiste, 5 za własności jezdne. Wiele napisano juz o szybko zużywających się elementach zawieszenia. Osobiście w ciągu 2 lat (30 tys przebiegu) wymieniłem wachacze tylnie i tulejki i przy okazji łączniki stabilizatora. Całkowity koszt to 250zł, więc nie tragedia. W porównaniu do Peugota 206, a miałem go prawie od nowości to zawieszenie w Alfie jest bardziej trwałe. W przeciągu 80 tys km, wymieniałem 2 razy kpl wachaczy przednich....
~bioly
Sedan 2.4 JTD 140KM 103kW
Na nierównościach dobija. W zakręcie jedzie przodem- podsterowna, pomaga technika hamowania lewą nogą. Nie radzę próbować na nierównej nawierzchni w szybko pokonywanym zakręcie. Nie są to wady, bo lepiej wzakręcie zachowuje się tylko Impreza lub Evo
~slawekalfakrystian@wp.pl
Sedan 2.4 JTD 140KM 103kW
uwielbia zakręty nie znosi dziur wybojów wyskoków krawężników dróg ekspresowych w postaci płyt betonowych np. SZCZECIN-ŚWINOUJŚCIE ZAJEBISTE HAMULCE polecam ostro depnąć przy190km/h robi wrażenie !!!
~PB
Sedan 2.4 JTD 140KM 103kW
Bardzo dobrze trzyma się drogi i wchodzi w zakręty. W wersji 2.4JTD dość twarde i niskie.
~apasternak@o2.pl
Sedan 2.4 JTD 140KM 103kW
ok ale gdyby jeszcze trwałość była lepsza i żeby nie skrzypiał gdy zawieszenie zaczyna sie kończyć
~rms
Jak przyklejony