Lista ocen Alfa Romeo 156 II Kombi (31) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 24 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Ja sem Petr
Kombi 2.0 i 16V JTS 165KM 121kW
w alfach jeśli się coś psuje to pierdoły, przeważnie w układzie elektrycznym, ale są to też sporadyczne przypadki. np. raz mi się przytrafiło przestawiać fotel kierowcy na załączonym zapłonie i zaświeciła się kontrolka od poduszek. Niby mój błąd bo nie powinno się tego robić na przekręconym kluczyku zanim zgasną wszystkie kontrolki, ale można zruszyć kostkę np. dywanikiem niechcący :) wystarczyło skasować błąd i wszystko gra. Tak więc myślę,...
~batmat
Kombi 1.9 JTD 115KM 85kW
Zdarza się ich dużo. Spalona żarówka od wskaźników, spalona żarówka mijania. Zacinająca się tylna szyba elektryczna, wyrobione mocowanie siłownika tylnej klapy i wiele innych małych rzeczy. Wszystko to potrafi zdenerwować. Czasem coś się zepsuje, później naprawi samo. Typowy Włoch, czasem coś nie działa, lub działa inaczej niż powinno. Trzeba nauczyć się z tym żyć. :)
~MARKUS C20XE
Kombi 2.4 JTD 175KM 129kW
-Fotel kierowcy przekrzywiony, -mocowania lussterek to ciągle łuszczący się na nich lakier (okleiłem folią i ok) -lubi zapalic się kontrolka poduch (niemiecka kostka która w sw jest bagażniku lubi się poluzować) -check lubi się zaświecić -tempomat nie działa ze względu na niedostępny w zaminniku czujnik sprzęgła) - linka klapy bagażnika nie odbija -kruchy
~Tomasz pytania gg 3282094
Kombi 1.9 16V JTD 140KM 103kW
Co mi sie wydarzyło od kupna: nie odskakująca klamka wew. drzwi, wyciągnięta linka ręcznego, przepalające żarówki (ale nie jest źle można to zrobić samemu w przeciwieństwie np do fiata stilo gdzie nie obejdzie sie bez serwisu). Niby drobiazgi ale denerwują....
~dex
Kombi 1.9 JTD 115KM 85kW
Uwaga na zawieszenie bo silnik uznawany jest za bardzo mało awaryjny. Jak każde auto wymaga regularnych przeglądów i sprawdzania aczkolwiek mogą się pojawić drobne awarię np elektroniki. Ja osobiście jeszcze nie miałem.
~sławik
Kombi 1.9 16V JTD 140KM 103kW
Nie mam długo auta, więc nie będę się rozpisywał - jakość wykończenia wygląda bardzo solidnie. Kupując auto wiedziałem, że będzie do wymiany wyświetlacz infocenter. Muszę jeszcze przeczyścić zawór egr i będzie cacy.
~Alfista
Kombi 1.9 JTD 150KM 110kW
Pierwsza (benzynowa) sypała się bardziej, niż druga. Diesel był w zasadzie niezawodny, poza zawieszeniem, które w obydwu wystarczało na 50-60 tys. Druga moja Alfa rozwiewa mity o usterkowości tej marki.
~Falcor
Kombi 1.9 JTD 150KM 110kW
Hm, tak się zastanawiam co mi padło z drobiazgów. Chyba tylko przewody bocznych poduszek powietrznych lubią się wyczepiać z kostek. Poza tym nic sobie nie przypominam.
~molten
Kombi 2.4 JTD 175KM 129kW
Auta maja swoje lata i mankamety. Potrafia zaskoczyc, aczkolwiek na szczescie nie w sposob unieruchamiajacy je permanentnie. Trzeba byc gotowym na jakies wydatki bez dwoch zdan.
~FABIAN8211
Kombi 1.9 JTD 115KM 85kW
JEŻELI CHODZI O KOMPUTER KTÓRY POKAZUJE SPALANIE TO DRAMAT . SPALANIE WYŚWIETLA SIE NIEPŁYNNIE CZAS OCZEKIWANIA JEST NAPRAWDE DŁUGI , PLASTIKI I WYKOŃCZENIE OK,
Alfa Romeo 156 II Kombi