Lista ocen Alfa Romeo 156 II Kombi (31) - Ergonomia

Na liście zabraknie 24 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~vanoss@interia.pl
Kombi 1.9 16V JTD 140KM 103kW
Wskaźniki wszystkie na swoim miejscu, no może poza regulacją lusterek i włącznikami przednich i tylnych świateł przeciwmgielnych, które są koło lewarka zmian biegów, a zegary prędkościomierza, obrotomierza, zegarka, wskaźnika paliwa i temperatury silnika są umieszczone w tubach, dzięki czemu zawsze świetnie są widoczne. Super wygodne fotele, obite bardzo przyjemnym w dotyku i łatwym w czyszczeniu pluszem. Minus za brak uchwytu na kubek....
~batmat
Kombi 1.9 JTD 115KM 85kW
Umiejscowienie wszystkich przycisków jest dość intuicyjne. Wszystkie są rozmieszczone z pomysłem. Wszystkie wskaźniki, prędkościomierz i obrotomierz jest skierowany do kierowcy, bardzo mi to odpowiada. Sprawia to takie "sportowe zacięcie", które daje dużo frajdy z jazdy. Dużo czasu spędza się za kółkiem, takie smaczki sprawiają, że samochód prowadzi się z przyjemnością. Odejmuje kilka punktów za brak cup holderów i za materiały nienajlepsze...
~CuoreSportivo
Kombi 2.4 JTD 175KM 129kW
W środku wygodnie usiądą 4 osoby. Siedzenia dobrze wyprofilowane. Ciekawy patent na tunel wewnętrzny - można wozić np narty w środku auta. Brakuje mi podstawki na butelkę wody z przodu. Do niczego innego przyczepić się nie mogę. Wygodne sterowanie audio z kierownicy, panel z odtwarzaczem w dogodnym miejscu, zegary wprost stworzone dla kierowcy :) Jakość spasowania elementów może nie jak w BMW, ale całkiem przyzwoicie - nic nie trzeszczy :)
~Dron
Kombi 1.9 16V JTD 140KM 103kW
Niby schowki i półeczki są, ale jakoś to wszystko nie do końca praktyczne. Schowki w drzwiach wąskie i płytkie. Brakuje podstawki na kubek, a wystarczyło zrobić coś wysuwanego w desce rozdzielczej. Pokrętła do klimy itp. bardzo fajne rozwiązanie. Wielofunkcyjna kierownica - wiadomo.
~J.Ż
Kombi 2.4 JTD 175KM 129kW
We wnetrzu Diesain wygrał z funkcjonalnością, najbardziej irytuje mnie włącznik podgrzewanych foteli, jest on umiejscowiony pod siedzeniem, a kontrolka od włączenia jest z boku fotela koło pasa bezpieczeństwa.
~Johny
Kombi 2.4 JTD 175KM 129kW
Z perspektywy kierowcy jest świetnie. Dobry dostęp do wszystkich ustawień na konsoli środkowej, zegary w tubach, schowane dla widoku pasażerów, środkowe zegary skierowane ku kierowcy. Detale, ale to cieszy :)
~dex
Kombi 1.9 JTD 115KM 85kW
Małe spalanie jak tylko wiem jak jeździć autem. Nawet gdy korzystamy z klimy nie zauważywszy wielkiego wzrostu zużycia paliwa. Problem to ceny naprawy oraz koszty naprawy u dobrych mechaników.
~Falcor
Kombi 1.9 JTD 150KM 110kW
Wszystko jest na swoim miejscu i pod ręką. Obsługa intuicyjna - nie trzeba przeczytać instrukcji przed jazdą. Do tego pięknie zaprojektowane zegary i dobrej jakości materiały.
~molten
Kombi 2.4 JTD 175KM 129kW
Napewno brakuje podstawek, uchwytow, na pierdoly typu napoje. Z pozycji kierowcy wszystko dostepne na wyciagniecie reki bez udziwnien. Bardzo wygodne fotele.
~MARKUS C20XE
Kombi 2.4 JTD 175KM 129kW
wnętrze Alfy to bajka, jest naprawdę ładnie, mam jeszcze skóry momo grafitowy kolorze i pomimo 10 Lat są dobrze utrzymane
Alfa Romeo 156 II Kombi