Lista ocen Alfa Romeo 156 II Kombi (30) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 25 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~MARKUS C20XE
Kombi 2.4 JTD 175KM 129kW
-półos krótka, regeneracja jakieś 500 zł - półoś długa, regeneracja 800 zł potem i tak kupiłem zaminni SKF 760 z vatem -alternator regeneracja 400(zesuł się ponieważ jest montowany zaraz nad podporą półosi długiej i rozerwana manszeta podawała cały czas brud i smar na alternator -turbina 1200 regeneracja, robiłem dwa razy przez błąd mechanika -pompka sprzegła przy pedale (niestety stanęł alfa w dordze ) koszt 180 zł +robota - łozyska...
~J.Ż
Kombi 2.4 JTD 175KM 129kW
Auto sprawuje się bardzo dobrze, od dwóch lat nie zawiodło ani razu. Prowadzi się bardzo dobrze silnik ma sporą moc a po trasie nie ma dużego apetytu na paliwo. Na autostradzie schodzi poniżej 7 Litrów. Dużo ludzi narzeka na wielowachaczowe zawieszenie, nie wiem jak fabryczne wachacze wymieniłem przy 120 tysiącach, gdzie ponad 70 tysięcy km pokonała na felgach 19 stkach i obniżonym zawieszeniu. Teraz założyłem wachacze trw i jest spokój,...
~batmat
Kombi 1.9 JTD 115KM 85kW
Potencjalna awaria dwumasy, która u mnie zbliża się nieubłagalnie. Ponadto problemy z zawieszeniem - nie jest ono trwałe na naszych drogach. Słyszałem też o poważnych awariach elektryki - jednak u siebie tego nie zauważyłem. Nie ma samochodu, który się nie psuje. Jedne są mniej, drugie bardziej awaryjne. Wszystko też zależy od sposobu użytkowania. Nie ma co przyczepiać łatki awaryjnej alfy. Passaty też się psują, czasem bardziej niż Alfy
~Ja sem Petr
Kombi 2.0 i 16V JTS 165KM 121kW
Powiem, a raczej napiszę tak - Nigdy żadna z moich alf mnie nie zawiodła i nie przestała jechać. Żadna nigdy nie widziała lawety. Zawsze nawet jeśli się coś uszkodziło to pozwalało na dalszą jazdę, więc śmie twierdzić, że alfa to solidne Auto. Owszem ma słabe punkty np. zawieszenie, ale tutaj to troszkę jest tak, że auto nie wytrzymuje trudów naszych dróg. Górne wahacze - wymiana co 20000km oczywiście te dobre, bo podróbki skrzeczą już po 5000...
~Sowiński Tomasz
Kombi 2.4 JTD 175KM 129kW
Miałem jedną "kopcenie' w tydz. po zakupie auta. Szukałem długo ale teraz to jestem chyba specem w tej dziedzinie i chętnie wszystkim pomogę. Jeżeli w układzie dolotu macie Olej wymieńcie odmę. jeżeli Puszcza czarne chmurki to najpierw sprawdzicie szczelność całego układu doładowującego za turbiną. :) To tyle.
~dex
Kombi 1.9 JTD 115KM 85kW
Beż większych problem. Trzeba pamiętać o przeglądach regularnych wymianach olejów i innych materiałach eksploatacyjnych. Wydaje mi się, że to jest tak jak w innych autach może przez to, że zawsze to robiłem. Jak w swoim golfie II od 5 lat nie wymieniał oleju to jest idiotą!
~Falcor
Kombi 1.9 JTD 150KM 110kW
W pierwszych wersjach Alfy 156 (do roku 2003) głównym problemem była korozja. Potem zabezpieczyli je nieco lepiej, co nie oznacza, że problem zniknął zupełnie. Poza tym dość często pada zawieszenie (głównie przednie wahacze).
~FABIAN8211
Kombi 1.9 JTD 115KM 85kW
NO I TU OCZYWIŚCIE TRZEBA NAPISAĆ O ZAWIESZENIU , NA NASZE POLSKIE DROGI NIE JEST DOBRE GDYŻ SZYBKO SIE ZUŻYWA , TRZEBA KUPIĆ ORGINALNE CZĘŚCI ZEBY TROCHE POJEŹDZIĆ . NIC POWAŻNEGO NIE PRZYTRAFIŁO MI SIE OPRUCZ ZAWIESZENIA.
~Sadzik
Kombi 1.9 JTD 115KM 85kW
Wymieniłem termostat koszt 250 zł bez robocizny (w takim stanie już kupiłem), 2x wahacz górny przedni TRW po 176 zł bez robocizny (tak jak wcześniej, takie już były)
Dziennik kosztów dla Alfa Romeo 156 II Kombi
7,3
7,8
12,0
~Alfista
Kombi 1.9 JTD 150KM 110kW
W beznynowej - uszczelka pod głowicą przy 90 tys. a więc nowy rozrząd po raz drugi, alternator i kilka innych usterek. Przednie zawieszenie! Podobno w 159 jest lepiej - zobaczymy
Alfa Romeo 156 II Kombi