Lista ocen Alfa Romeo 156 II Kombi (36) - Silnik

Na liście zabraknie 19 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Ja sem Petr
Kombi 2.0 i 16V JTS 165KM 121kW
Silnik ogólnie Jest dobry, ale tych 165Km nie czuć. Jeździłem wcześnie dieslem 2.4JTD 136Km i ten motor jest zdecydowanie bardziej żwawy. Benzyniaka trzeba mocno kręcić na obroty, zaczyna się coś dziać powyżej 3500 obr/min. ale przy dużych obrotach jest głośny i brutalny :) ma też spory apetyt na paliwo i zejście poniżej 8l jest praktycznie nie możliwe, chyba, że się jeździ jak emeryt 70km/h na piątym biegu. w mieście to 10-11,5 i nie schodzi...
~Falcor
Kombi 1.9 JTD 150KM 110kW
150 KM JTDm jest chyba najlepszym silnikiem do tego modelu (a kilkoma już jeździłem). Ma moc która pozwala na bajecznie proste wyprzedzanie (stosunek mocy do masy w tym przypadku jest bardzo dobry), nie pali dużo, a do tego jest uważany przez mechaników za jeden z najbardziej trwałych silników common rail. Tym samochodem po prostu chce się jeździć i bardzo trudno opanować się, żeby robić to wolno. Oczywiście są też pięknie brzmiące benzyniaki...
~MARKUS C20XE
Kombi 2.4 JTD 175KM 129kW
Jeżdziłem paroma dislami 1.9 tdi vaga, 3L bmw e39, 2L Astra g 20 V jtd w porównaniu do konkurencji jest na pewno cichsze, bardzo elastyczne (3 bieg mogę wrzucić przy 30 km/h bez szarpania ), powyżej 2,5 tys fajnie mruczy i dysponując 390 momentem fajnie się odpycha z każdego biegu. Z wad, kopci jak 1.9, wymiana filtra oleju zajmuje pół dnia(trzeba zastosować zamiennik Filtrona, który jest dłuższy i nie trzeba zdejmować gruszki za...
~batmat
Kombi 1.9 JTD 115KM 85kW
Silnik bardzo pozytywnie zaskakuje osiągami i możliwościami. Jak na 115km jest dość mocny, bardzo fajnie przyśpiesza i cały czas spalanie jest na dość dobrym poziomie. Jest elastyczny i nie ma z nim większych problemów. Trzeba dbać o dobry olej i cykliczne wymiany. Silnik diesla w Alfie to rozsądne rozwiązanie, serwisowanie nie jest drogie.
~Johny
Kombi 2.4 JTD 175KM 129kW
Pięciocylindrowy silnik diesla o dużej kulturze pracy. Dobrze zbalansowana moc i moment w stosunku do pojemności. Nieźle znosi chip tuning - spokojnie można podkręcić moc do ~210 KM. Z minusów - waga, przez spory ciężar przód ma skłonność do uciekania w szybkich zakrętach, głównie na mokrym.
~dex
Kombi 1.9 JTD 115KM 85kW
To mój pierwszy prywatny ropniak ale mam porównanie do aut którymi jeździłem służbowo. Zalety: 1. równa praca nawet przy -25 2. ekonomiczny ( w tracie 4,7 przy średniej prędkości 130 km/h. Mieszane to tak do 6,5 max) 3. bardzo elastyczny Wady 1. Głośny na zimnym
~molten
Kombi 2.4 JTD 175KM 129kW
2.4 Mjet to swietny silnik. Fajna kultura pracy. Dynamika rewelacyjna, a do tego bardzo rozsadne spalanie: jezdze glownie po bardzo zakorkowanym miescie i spalanie oscyluje w granicach 8l/100km, co biorac pod uwage relacje moc/masa jest wynikiem bardzo dobrym.
~Alfista
Kombi 1.9 JTD 150KM 110kW
Miałem dwie Alfy 156 sportwagon, teraz mam 159. Obie przejechały ok. 90 tys, pierwsza 2.0 benzyna, druga 1.9 jtd, kręcona do z 140 do 160 KM i 350 momentu. Ta druga to była żyleta, choć nie tak jedwabista jak benzynowe 2.0. Ale bez diesla już do przyczepy się nie podłączę!
~jaboleq
Kombi 1.9 16V JTD 140KM 103kW
Silnik bardzo dobry jeżeli jest zadbany. Od wymiany do wymiany na bagnecie praktycznie NIC nie ubywa oleju. Zero wycieków, czyściutki. Uczucie wgniatania w fotel przy 305 Nm daje fajny efekt. Brakuje tylko tego 5-tego cylindra co w 2.4 ;)
Dziennik kosztów dla Alfa Romeo 156 II Kombi
7,3
7,8
12,0
~użytkownik
Kombi 1.9 JTD 115KM 85kW
Kultura pracy silnika zaskakująco dobra. Cicho i bardzo elastycznie. Przed zakupem obawiałem się czy sprosta moim wymaganiom (chciałem dynamiczne auto). Jestem bardzo zadowolony. Przejechałem 32 tys. km bez najmniejszych problemów.
Alfa Romeo 156 II Kombi