Lista ocen Alfa Romeo 156 II Kombi (28) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 27 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~batmat
Kombi 1.9 JTD 115KM 85kW
Jak do diesel, dość wolno się nagrzewa. Mnogość kratek wentylacyjnych sprawia, że możemy dostosować nawiew tak jak nam się tylko podoba. Sam nawiew nie jest zbyt głośny, działa sprawnie, nie miałem z nim problemów. Miły akcent to nawiew na tylnych pasażerów. Kilka razy już się sprawdził, działa i to całkiem nieźle w lecie i w zimie.
~Tesu
Kombi 1.9 16V JTD 140KM 103kW
Ogrzewanie wyjątkowo i w przeciwieństwie do innych marek można ustawić na 32.5 stopnia do tego podgrzewane fotele jeśli chodzi o moją wersję.. A co do klimy mimo automatyczna to jednak taka sobie, za małe trochę otwory wlotu powietrza w kabinie ale ujdzie.
~Johny
Kombi 2.4 JTD 175KM 129kW
Działa, co tu dużo mówić, zimą ogrzewanie działa po ~5 km, tyle zajmuje zagrzanie silnika. Klimatyzacja działa dość wydajnie. Odejmuję punkt za kiepskie umieszczenie nawiewów i niezbyt dobrą możliwość ich regulacji.
~Falcor
Kombi 1.9 JTD 150KM 110kW
Samochód nagrzewa i schładza się dość szybko. Upał +35 stopni nie jest w ogóle odczuwalny przy włączonej klimie. W zimie też cieplutko. Tylko tylne szyby mogłyby mieć jakiś dodatkowy nadmuch, bo w deszczowe dni łatwo parują.
~Ja sem Petr
Kombi 2.0 i 16V JTS 165KM 121kW
Wentylacja i ogrzewanie są naprawdę super, bardzo wydajna klimatyzacja i dobrze porozmieszczane nawiewy zapewniają naprawdę wysoki komfort latem i zimą. Zdecydowanie ten element poprawił się w modelach po pełnym liftingu.
~MARKUS C20XE
Kombi 2.4 JTD 175KM 129kW
klima mi się zesuła także nie wiem jak działa wentylacja w climatronicu bo ustwaiając w lato na maksa nawiew nic nie czuje, w corsie jest już lepiej. Nagrzewa sie w zimę ajk typowy disel.
~dex
Kombi 1.9 JTD 115KM 85kW
Dwu strefowa automatyczna klimatyzacja. Co więcej jest potrzebne do życia. Auto w zimie nagrzewa się poprawnie. (Często alfy które można kupić maja walnięty termostat lub czujnik 150 zł i problem z głowy)
~vanoss@interia.pl
Kombi 1.9 16V JTD 140KM 103kW
W lecie autko dość szybko się schładza, klimatronik ma opcję włączania automatycznego obiegu wewnętrznego, duża ilość nawiewów w tym w środkowym tunelu na nogi pasażerów.
~molten
Kombi 2.4 JTD 175KM 129kW
Klimatyzacja dwustrefowa automatyczna latem jest bardzo sprawna. Odejmuje jeden punkt za wolne nagrzewanie sie zima, ale jest to pewnie kwestia konstrukcji diesel\'a
~Sadzik
Kombi 1.9 JTD 115KM 85kW
Długo się nagrzewa zimą, na początku myślałem że to wina termostatu ale po wymianie nie było lepiej...trzeba wsadzać karton ;P Jak się nagrzeje silnik to skwar, climatronic wzorowo...
Alfa Romeo 156 II Kombi