Lista ocen Alfa Romeo 156 II Kombi 2.4 JTD 175KM 129kW 2003-2006 (8) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 3 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~CuoreSportivo
Kombi 2.4 JTD 175KM 129kW
Spalanie na akceptowalnym poziomie. Alfa zadowala się 10 litrami w mieście. Na trasie można zejść niżej. Średnie spalanie ok. 7litrów, w zależności od nogi kierowcy. Jeśli chodzi o ceny napraw... mitem jest, że to auto wymaga od właściciela ogromnych nakładów. Trzeba tylko kupić zadbane, niebite auto i problemy powinny skończyć się na wymianie części eksploatacyjnych + wymianie łączników stabilizatorów +gum nieco częściej jak w zwykłym aucie...
~molten
Kombi 2.4 JTD 175KM 129kW
Zuzycie paliwa: dla mnie rewelacja. W miescie ponizej 8l/100km. W trasie jadac spokojnie z dobrym przewidywaniem manewrow mozna zejsc bez problemu ponizej 6l/100km. Ceny czesci w wiekszosci sa na poziomie akceptowalnym biorac pod uwage klase auta przy jego zakupie. Jednakze dla potencjalnych kupujacych: w aucie potrafia sie popsuc nie tylko rzeczy \"masowe\" typu wahacze. AR w tej wersji ma pare \"kruczkow\" dosc bolesnych, i to trzeba brac...
~Sowiński Tomasz
Kombi 2.4 JTD 175KM 129kW
Moim zdaniem nie czekam na Awarie i je wyprzedzam inwestuje rok rocznie 1000 (łącznie z wszystkimi pierdołami wymiany olejów klimatyzacji i inne drobne eksploatacyjne usterki. Dzięki temu moja bella młodnieje zamiast postarzać się) Za rok już nie wiem co będę próbował robić bo prawdopodobnie nie będzie już w co włożyć. Nigdy nie zostawił mnie ten samochód na trasie.
~Johny
Kombi 2.4 JTD 175KM 129kW
Oszczędny silnik jak na pojemność i moc. Minus za wyższą cenę pewnych części, ponieważ są dedykowane tylko do 2.4 20V, serwisy mają przez to problem w kupieniu części w dobrej cenie. Trzeba wtedy działać na własną rękę.
~MARKUS C20XE
Kombi 2.4 JTD 175KM 129kW
Lubi się psuc. Moja kupiłem taniej i trochę zaniedbana dlatego trochę mnie utrzymanie już kosztowało. Spala w trasie pomiędzy 120 -160: 6L (sparwdzane na baku nie na komopie, w miescie przy warszawskich korkach to już 8 L
~brylus
Kombi 2.4 JTD 175KM 129kW
Rewelacja, Przy takiej mocy i osiągach spalanie prawie jak w wieśwagenach. Części zamienne w normalnych/rozsądnych cenach.
~Mariusz
Kombi 2.4 JTD 175KM 129kW
Jak by komputer mówił prawdę to by było nie do uwierzenia. np trasa 80km spalanie na komp 4,7 l/100 Przy bardzo oszczędnej jeździe.
~Marek
175KM a przy oszczędnej jedzie krótki dystanse ok 20km można osiągnąć 6.5litra