Lista ocen Alfa Romeo 156 II (71) - Ergonomia

Na liście zabraknie 75 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~vanoss@interia.pl
Kombi 1.9 16V JTD 140KM 103kW
Wskaźniki wszystkie na swoim miejscu, no może poza regulacją lusterek i włącznikami przednich i tylnych świateł przeciwmgielnych, które są koło lewarka zmian biegów, a zegary prędkościomierza, obrotomierza, zegarka, wskaźnika paliwa i temperatury silnika są umieszczone w tubach, dzięki czemu zawsze świetnie są widoczne. Super wygodne fotele, obite bardzo przyjemnym w dotyku i łatwym w czyszczeniu pluszem. Minus za brak uchwytu na kubek....
~batmat
Kombi 1.9 JTD 115KM 85kW
Umiejscowienie wszystkich przycisków jest dość intuicyjne. Wszystkie są rozmieszczone z pomysłem. Wszystkie wskaźniki, prędkościomierz i obrotomierz jest skierowany do kierowcy, bardzo mi to odpowiada. Sprawia to takie "sportowe zacięcie", które daje dużo frajdy z jazdy. Dużo czasu spędza się za kółkiem, takie smaczki sprawiają, że samochód prowadzi się z przyjemnością. Odejmuje kilka punktów za brak cup holderów i za materiały nienajlepsze...
~Andrzej
Sedan 1.9 16V JTD 140KM 103kW
Super wygodne fotele, po 8 godzinach jazdy, po przerwie oraz posilku, mozna jechac drugie tyle. Bardzo dobrze trzymaja w zakretach. Przyciskow i przelacznikow jest malo, wszystko w zasiegu wzroku / reki i intuicyjnie. Instrumenty skierowane na kierowce, powyzej 120 km/h pasazer bez wychylania sie nie zobaczy jak szybko jedziemy. Na tylnej kanapie nie jezdze, ale jeszcze nikt nie narzekal. Przestrzen bagazowa przecietna, ale Alfa to nie...
~CuoreSportivo
Kombi 2.4 JTD 175KM 129kW
W środku wygodnie usiądą 4 osoby. Siedzenia dobrze wyprofilowane. Ciekawy patent na tunel wewnętrzny - można wozić np narty w środku auta. Brakuje mi podstawki na butelkę wody z przodu. Do niczego innego przyczepić się nie mogę. Wygodne sterowanie audio z kierownicy, panel z odtwarzaczem w dogodnym miejscu, zegary wprost stworzone dla kierowcy :) Jakość spasowania elementów może nie jak w BMW, ale całkiem przyzwoicie - nic nie trzeszczy :)
~doolek
Sedan 1.9 JTD 115KM 85kW
Wszystko zaplanowane z głową. Wszystkie instrumenty skierowane w stronę kierowcy zapewniają szeroki przegląd wszystkiego co się dzieje z naszym samochodem. Piękne sportowe zegary dodają tylko niepowtarzalnego charakteru, jakie z pewnością posiada Alfa Romeo 156. Materiały i tapicerka dobrej jakości. Jedynym minusem jest dla mnie brak uchwytów na kubki, ale i bez tego da się żyć:D
~marcin
Sedan 1.9 JTD 115KM 85kW
zamykanie kierownicy i odblokowanie jej kluczykiem uczyłem się chyba ponad tydzień czasu! jest zespolona z alarmem, nie wiem, chyb oporny na wiedzę byłem, ergonomia lux!! przyciski , gałeczki ,intuicyjnie można się domyśleć mają grafiki symbole zrozumiałe, komputer tez wyświetl a informacje potwierdzające nasze czynności, wszystko w zasięgu reki, styl jak z samolotu
~Jakub
Sedan 1.9 JTD 115KM 85kW
Poza brakiem miejsca na kubki wszystko jest w dobrym miejscu . Przyciski do sterowania szybami oraz funkcyjne są rozmieszczone w kabinie intuicyjnie . Na + należy też zaznaczyć formę nawiewow które można dowolnie obracać . Okrągły kształt powoduje bardziej intensywne promienie nastawu przez co możemy skierować nawiew dokładnie tam gdzie chcemy.
~Adi
Crosswagon Q4 1.9 16V JTD M-Jet 150KM 110kW
Wszystko na swoim miejscu, niestety brakuje uchwytów na kubek z herbata czy kawą. Bagażnik też nie należy do najobszerniejszych, ale nie ma tragedii ja z żoną i dwóją dzieci potrafiłem zmieścić w nim dwa rowery dla dzieci(nasze były na dachu) i jeszcze torby na dwa tygodnie.
~Dron
Kombi 1.9 16V JTD 140KM 103kW
Niby schowki i półeczki są, ale jakoś to wszystko nie do końca praktyczne. Schowki w drzwiach wąskie i płytkie. Brakuje podstawki na kubek, a wystarczyło zrobić coś wysuwanego w desce rozdzielczej. Pokrętła do klimy itp. bardzo fajne rozwiązanie. Wielofunkcyjna kierownica - wiadomo.
~jaras
Crosswagon Q4 1.9 16V JTD M-Jet 150KM 110kW
Słabo zagospodarowana przestrzeń wewnątrz kabiny. brak miejsca na kubki, małe schowki w drzwiach i mały bagażnik w stosunku do konkurencji. W sumie kwestia przyzwyczajenia- po roku stwierdzam, że tragedii nie ma i w sumie jest akceptowalnie.