Lista ocen Alfa Romeo 156 II (78) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 68 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Johny
Kombi 2.4 JTD 175KM 129kW
Przełożenia są dobrane dobrze, można pojechać na trzecim biegu do ~120 km/h, na szóstce, przy prędkościach autostradowych, obroty utrzymują się na poziomie niższym niż 3000. Dałem ocenę '3', ponieważ drążek jest zbyt długi, a biegi wchodzą zbyt łagodnie, spodziewałbym się pracy bardziej sportowej - krótki drążek i twardo wchodzące biegi. Dodatkowo do skrzyni wpięte są 'papierowe' półosie zakończone zintegrowanymi łożyskami...
~Jakub
Sedan 1.9 JTD 115KM 85kW
Precyzyjna, chociaż wolał bym krótszy kawałek zmiany biegów . Skrzynia raczej niezawodna za to sprzęgło potrafi czasami zdenerwowac. W poprzedniej nie wymieniłem w obecnej przy przebiegi 142k km. Na plus jest odwrotny układ montażu tarczy czyli nie wciskamy sprzęgła a je wyciągamy przez co zaleca się zakup dobrej jakości sprzęgła . I niestety przydał by się 6 bieg ...
~MARKUS C20XE
Kombi 2.4 JTD 175KM 129kW
Dosyć elastyczna ale zgrzyta przy 3 biegiu i przy za szybkim omijaniu biegów. 6 bieg przy 2000 obr napędza auto do około 110km/h przy 16" felgach (dane GPS) także jest dość ekonomicznie 2500 - 140 km/h 3000 - 160-170 km/h do wyprzedzania nie muszę redukować tak jest ładnie wszystko zgrane, Generalnie lepiej sprawuje się na trasie
~batmat
Kombi 1.9 JTD 115KM 85kW
Podoba mi się jej praca, jednak bardzo brakuje 6 biegu. Przełożenia są odpowiednio długie, można komfortowo podróżować w mieście przy korkach. Na trasie też nie ma większego problemu. Mogę podsumować, że skrzynia jest uniwersalna - do miasta i na trasy. Jestem zadowolony, nie miałem z nią problemów.
~Adi
Crosswagon Q4 1.9 16V JTD M-Jet 150KM 110kW
Skrzynia osobiście mi się nie podoba działa wszystko bez zarzutu ale zestopniowanie(pewnie jest to podyktowane napędem) jest dla mnie za długie. Wolał bym krótsze i bardziej sportowe, ale to auto nie jest przecież do ścigania, choć w zimie wszystko na światłach zostaje w tyle..
~jaras
Crosswagon Q4 1.9 16V JTD M-Jet 150KM 110kW
Pomimo wymiany oleju na taki jak w instrukcji czasami gorzej wchodzi wsteczny i słychać delikatnie skrzynię na trójce. Stosunkowo długie przełożenia mogą być uciążliwe w mieście, ale za to poza nim jest ok. 6 biegów przydaje się w dłuższej trasie
~Adam.Bydgoszcz
Sedan 1.8 i 16V T.Spark 140KM 103kW
Ze skrzynią mam bardzo zle doświadczenia, jestem wlasnie na etapie jej wymiany. Biegi wchodzątragicznie. byc moze jest to wina zmiany biegow na polsprzegle poprzedniego wlasciciela. Natomiast jesli o mnie chodzi skrzynia nie daje rady.
~doolek
Sedan 1.9 JTD 115KM 85kW
Skrzynia biegów 5-cio stopniowa u mnie działająca bez zarzutów. Może trochę za krótkie dwa pierwsze biegi, 3 i 4 perfekcyjny a piąty elastyczny i ekonomiczny. Przydałaby się \"szóstka\", ale może w następnym...:D
~marcin
Sedan 1.9 JTD 115KM 85kW
2 bieg wydawał się trochę za krótki , chyba wszystko lux ROCZNIK TO 2006!!! A DA SIĘ WYBRAĆ TU MAX 2003 NIE WIEM DLACZEGO ? BEZ PRETENSJI PROSZĘ , NIE ZNAM SIĘ NA MECHANICE, CHOC KIEROWCĄ B I C JESTEM
Dziennik kosztów dla Alfa Romeo 156 II
7,3
8,4
12,0
~Radosław
Sedan 1.9 16V JTD 140KM 103kW
Skrzynia 6-biegowa, w trasy świetna w połączeniu z tym silnikiem, pozwala komfortowo połykać autostrady. Jedynie skok drążka zmiany biegów jest dziwnie duży i nie pasuje do charakteru tego auta.