Lista ocen Alfa Romeo 156 II (70) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 76 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Andrzej
Sedan 1.9 16V JTD 140KM 103kW
Klimatyzacja nie nalezy do najwydajniejszych, ma to wady i zalety. W upal kabina schladzana jest do zadanej temperatury pare minut wolniej niz np. w Audi, natomiast po schlodzeniu jest juz ladnie trzymana. Zaleta jest to, ze nawet przy maksymalnym chlodzeniu osoby wrazliwe na zimno nie beda dotkliwie odczuwac zimego powietrza z nawiewow(mnie czasem wrecz \"kluje\" od zimna w niektorych autach). Wada wentylacji na pewno jest glosna praca...
~batmat
Kombi 1.9 JTD 115KM 85kW
Jak do diesel, dość wolno się nagrzewa. Mnogość kratek wentylacyjnych sprawia, że możemy dostosować nawiew tak jak nam się tylko podoba. Sam nawiew nie jest zbyt głośny, działa sprawnie, nie miałem z nim problemów. Miły akcent to nawiew na tylnych pasażerów. Kilka razy już się sprawdził, działa i to całkiem nieźle w lecie i w zimie.
~Jakub
Sedan 1.9 JTD 115KM 85kW
Klimatyzacja wydajna . Szczególnie na wyższych obrotach . Odnośnie nagrzewania w przypadku diesla potrzeba przejechać sporą ilość kilometrów aby nagrzać auto. Jednakże jest do diesel zatem dużo dłużej się nagrzewa. Ciepłe powietrze mimo wszystko możemy poczuć po kilku minutach jazdy przy maksymalnym nastawie temperatury
~Olo
Crosswagon Q4 1.9 16V JTD M-Jet 150KM 110kW
Tutaj mały minus - w zimie potrzeba dużo czasu na rozgrzanie kabiny. Przynajmniej nie ma problemu z odparowaniem szyby. Klimatyzacja również działa sprawnie (automatyczna, dwustrefowa). Nieraz zdarza się, że komputer przełącza rodzaj nawiewu bez uzasadnienia, ale nie jest to jakiś duży problem.
~Adi
Crosswagon Q4 1.9 16V JTD M-Jet 150KM 110kW
Klimatyzacja elektroniczna działa wyśmienicie, jak ustawi się na auto i zada określana temperaturę to nawet w zimie już po kilku minutach jest komfortowo i przyjemnie i żaden wiatrak nie szumi jak to bywa w innych markach po prostu dostosowuje prędkość do czujnika temperatury.
~Tesu
Kombi 1.9 16V JTD 140KM 103kW
Ogrzewanie wyjątkowo i w przeciwieństwie do innych marek można ustawić na 32.5 stopnia do tego podgrzewane fotele jeśli chodzi o moją wersję.. A co do klimy mimo automatyczna to jednak taka sobie, za małe trochę otwory wlotu powietrza w kabinie ale ujdzie.
~jaras
Crosswagon Q4 1.9 16V JTD M-Jet 150KM 110kW
Nagrzewa się bardzo szybko- chyba ma na to wpływ elektryczna nagrzewnica w nawiewie - po ok. 1,5 km dmucha ciepłem aż miło. Podgrzewane fotele też robią robotę :) Klima we wrześniu dawała radę, ale zobaczymy jak poradzi sobie w letnie upalne dni..
~Adam.Bydgoszcz
Sedan 1.8 i 16V T.Spark 140KM 103kW
Dwustrefowa klimatyzacja w połączeniu z dobrym (jak na wlochow) umiejscowieniem wentylatorw daje w zupelnosci rade. Nie ma co sie przyczepiac. Jesli mi jest goraco a mojej narzeczonej zimno, oboje mozemy czuc sie komfortowo - fajny gadzet
~Johny
Kombi 2.4 JTD 175KM 129kW
Działa, co tu dużo mówić, zimą ogrzewanie działa po ~5 km, tyle zajmuje zagrzanie silnika. Klimatyzacja działa dość wydajnie. Odejmuję punkt za kiepskie umieszczenie nawiewów i niezbyt dobrą możliwość ich regulacji.
Dziennik kosztów dla Alfa Romeo 156 II
7,3
8,4
12,0
~Falcor
Kombi 1.9 JTD 150KM 110kW
Samochód nagrzewa i schładza się dość szybko. Upał +35 stopni nie jest w ogóle odczuwalny przy włączonej klimie. W zimie też cieplutko. Tylko tylne szyby mogłyby mieć jakiś dodatkowy nadmuch, bo w deszczowe dni łatwo parują.