Lista ocen Alfa Romeo 156 II (69) - Widoczność

Na liście zabraknie 77 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Jakub
Sedan 1.9 JTD 115KM 85kW
Zarówno lusterka jak i widoczność przez przednią szybę są doskonałe . Słupek nie przeszkadza w kontekście widoczności na boki . Spora tylna szyba w sedanie też skutkuje dobrym polem widzenia i łatwo możemy wyczuć gdzie znajduje się tył auta np. Przy cofaniu. Wpływ na widoczność ma też regulacja fotela Góra dół co zadowoli niższych użytkowników gdyż można podnieść siedzenia na tyle aby zobaczyć maskę
~Andrzej
Sedan 1.9 16V JTD 140KM 103kW
Widocznosc przecietna. Dosc grube slupki przednie nieco przeszkadzaja przy niektorych wyjazdach z drog podporzadkowanych, do tego male (ale jakze urocze i pasujace do auta) lusterka (po pewnym czasie przestalo mi to sprawiac problem, na poczatku ciezko sie bylo przyzwyczaic). Widocznosc do tylu przy parkowaniu takze nienajlepsza. Zanim zalozylem czujniki, cofajac w nocy i w deszczu niezle sie stresowalem.
~Adi
Crosswagon Q4 1.9 16V JTD M-Jet 150KM 110kW
Gdyby nie czujniki parkowania z tyłu mógłby być problem z parkowaniem do tyłu, lusterka są dość małe, a widoczność w tylnej szybie też nie najlepsza. Do przodu jest ok z tym, że jak ktoś jest wysoki (ja mam 184cm) musi się liczyć że może mu przeszkadzać lusterko wewnętrzne, lub przesłona przeciwsłoneczna(z racji tego że fotel kierowcy nie opuszcza się dość nisko)
~batmat
Kombi 1.9 JTD 115KM 85kW
Widoczność do przodu jest dość dobra, nie idealna. Słupki nie przeszkadzają zbyt bardzo. Widoczność do tyłu jest zła. Już dwa razy udało mi się uszkodzić tylny zderzak przez to, ze czegoś nie zauważyłem. Przeszkody lubią się chować w martwe pole za słupkami. Mała szyba, duże słupki to nie do końca dobre rozwiązanie,
~jaras
Crosswagon Q4 1.9 16V JTD M-Jet 150KM 110kW
Do przodu elegancko- do tego podwyższony prześwit do 20 cm i widzimy więcej z góry ;) Lusterka trochę małe, ale idzie się przyzwyczaić, duży plus za elektryczne fotochromatyczne lusterko wsteczne- standard w crosswagonie :) Do tyłu nieco gorzej, ale pomagają czujniki cofania - również standard w crossie.
~Johny
Kombi 2.4 JTD 175KM 129kW
Przeciętnie jak to w Alfie bywa. Drogę widać dobrze, ale parkowanie nie należy do przyjemności. Jeśli kierowca ma więcej niż 175 cm wzrostu to pasażer skutecznie będzie ograniczał widok w prawej szybie, np. podczas włączania się do ruchu.
~alfistanow
Sedan 1.9 16V JTD 140KM 103kW
Z widocznością jest średnio. Jeżeli chodzi o przód samochodu to wszystko jest super ale problemy są z cofaniem, w szczególności przez duże zagłówki ... Lusterka są piękne ale mogły by być większe ... choć design by mocno ucierpiał ...
~jaras
Crosswagon Q4 1.9 16V JTD M-Jet 150KM 110kW
Dla mnie idealnie. Prześwit 20-21 cm i wysoka pozycja za kierownicą robią swoje. Nieco gorzej sprawa ma się z widocznością do tyłu, ale tutaj sytuacje skutecznie ratują standardowe w q4 czujniki parkowania.
~Falcor
Kombi 1.9 JTD 150KM 110kW
Do przodu i na boki nie mam zastrzeżeń. Do tyłu nie jest za różowo, a jeśli tylna szyba jest przysłonięta (deszcz, śnieg, reklama), to cofanie na malutkie lusterka w nocy staje się mocno problematyczne.
Dziennik kosztów dla Alfa Romeo 156 II
7,3
8,4
12,0
~dex
Kombi 1.9 JTD 115KM 85kW
Do przodu wszystko ok. Do tyłu to już inna bajka. Małe lusterka oraz tylna szyba przyczyniają się do pogorszenia widoczności. Polecam wersję z czujnikami parkowania bardzo dobrze działają i ułatwiają życie :)