Lista ocen Alfa Romeo 156 II (77) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 69 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Jakub
Sedan 1.9 JTD 115KM 85kW
Przy prędkościach powyżej 150km/h na niemieckich autostradach sa pewne szumy jednak w warunkach codziennego użytkowania nie da się powiedzieć że jest to auto głośne. Nawet w przypadku diesla silnik jest słyszalny akceptowalnie. Turbina także nie jest slyszalna przy zamkniętych oknach . Dopiero po wyjściu na zewnątrz da się usłyszeć swist . Stosunkowo głośno za to działają wentylatory da się usłyszeć charakterystyczne odgłosy wentylatora ....
~Andrzej
Sedan 1.9 16V JTD 140KM 103kW
Wyciszenie jest przecietne, gorsze niz np w Audi A6 czy BMW. Nie jest na tyle zle, zeby nie dalo sie rozmawiac na autostradzie przy szybkiej jezdzie, ale szum powietrza / opon slychac. Za to bardzo ladnie slychac dzwiek silnika przy przyspieszaniu (a czasem i syczenie turbo przy ostrym ganianiu) - dla niektorych to bedzie zaleta :) Podobno po wygluszeniu drzwi matami (podstawa przy robieniu dobrego audio) w aucie robi sie duzo ciszej.
~batmat
Kombi 1.9 JTD 115KM 85kW
Jak na samochód z tego roku jest dość głośno. Nie jest to tylko sprawa diesla. Słuchać dość mocno szum opon i wiatru. Mogłoby być ciszej, ale nie ma tragedii. Da się normalnie rozmawiać, gorzej jest już przy prędkościach autostradowych, ale cały czas nie jest to niewiadomo jaki huk. Zastanawiam się nad wyciszeniem drzwi - moim zadaniem powinno pomóc.
~Ja sem Petr
Kombi 2.0 i 16V JTS 165KM 121kW
Wyciszenie jest ok. Silnik odzywa się do nas głośniej dopiero powyżej 3500-4000 obrotów i czym wyżej tym głośniej krzyczy. Mi to osobiście nie odpowiada bo nie lubię dźwięku rzędowej czwórki, Jeździłem kiedyś w 2.5 V6 i ten dźwięk był genialny tamten silnik mógłby dawać koncerty w filharmonii :)
~Johny
Kombi 2.4 JTD 175KM 129kW
Porównując do nowych samochodów segmentu D jest średnio. Ale w gruncie rzeczy, jadąc 140 km/h nie ma najmniejszego problemu żeby zagłuszyć szum wiatru muzyką z radia. Silnika nie słychać zbyt mocno, a podczas przyspieszania słychać raczej miły dźwięk R5, a nie jakiś hałas.
~ALFAALFA
Sedan 1.9 16V JTD 140KM 103kW
Alfa, jak na diesla jest bardzo cicha. W benzynach jednak jest ciszej. Ma to swoje wady i zalety. Na trasie jest bardzo cicha, w korkach słychać warczenie silnika, ale miły jest ten warkot bo czuje się jego moc (140 km i niesamowite 320 Nm !!!).
~dex
Kombi 1.9 JTD 115KM 85kW
Jeśli twoje auto nie miało wypadku i nie zostawia trzech śladów to w kabinie powinno być cicho nawet przy 140 km/h. Czasem słychać klekot silnika ale to jak jest zimno i jeszcze nie złapał odpowiedniej temperatury.
~Krzysztof z Bydgoszczy
Sedan 1.9 16V JTD 140KM 103kW
Nie jest źle, ale np. w Lagunie,którą jeździ mój wspólnik, jest lepiej.Przy czym zastrzeżenie: ja nie słyszę nic, bo ucho się szybko przyzwyczaja. Dopiero w innym samochodzie mogłem stwierdzić, że tam jakby ciszej.
~jaras
Crosswagon Q4 1.9 16V JTD M-Jet 150KM 110kW
Jak na diesla to jest świetnie w stosunku do jakiegokolwiek TDI-ka. Gorzej zaczyna być powyżej 1409-150 km, ale wciąż akceptowalnie. Jak na moje subiektywne potrzeby to jestem całkowicie zadowolony.
Dziennik kosztów dla Alfa Romeo 156 II
7,3
8,4
12,0
~Sowiński Tomasz
Kombi 2.4 JTD 175KM 129kW
No mi to nie przeszkadza ale jestem obiektywny. Wyciszone średnio ale jak słyszałem ten ryk samochodu przy 210 km /h na hamowni to nie dziwie się ze słychać go w środku :)) Ja kocham ten dźwięk.