Lista ocen Alfa Romeo 156 II (45)

~Andrzej
Sedan 1.9 16V JTD 140KM 103kW
Auto, jak kazde, ma swoje wady, ktore staralem sie opisac. Na pewno nie jest dla kazdego. To auto przede wszystkim majace cieszyc kierowce, a przy tym dosc praktyczne i ekonomiczne.
~ALFAALFA
Sedan 1.9 16V JTD 140KM 103kW
Bardzo dobry samochód. Polecam szczególnie na trasy. Dbanie o wymiany płynów i filtrów odwdzięczą się bezawaryjną eksploatacją. Przestrzegam, przed mechanikami idiotami.
~alfistanow
Sedan 1.9 16V JTD 140KM 103kW
O TAKIM AUCIE MARZYŁEM ! JEŻELI KTOŚ JESZCZE NIE JECHAŁ ALFĄ TO MA PRZED SOBĄ NIEZAPOMINANIE PRZEŻYCIE ! AUTO TRZYMA SIĘ DROGI JAK BY BYŁO PRZYLEPIONE, MA SPORTOWE PRZYSPIESZENIE, BARDZO MIŁE I CICHE ZAWIESZENIE, KOMFORTOWE WNĘTRZE, EKONOMICZNY SILNIK, JEST SUPER WYKONANE, POSIADA NIEZAWODNY SILNIK FIATA 1.9 JTD. NO I NA KONIEC ... TO JEST ALFA ROMEO CZYLI SAMOCHÓD Z DUSZĄ... CZY SŁYSZELIŚCIE O LEGENDZIE DOTYCZĄCEJ ZNACZKA (LOGO) ALFY ROMEO ?...
~Himen
Sedan 1.9 16V JTD 140KM 103kW
Samochód piękny i nietuzinkowy,jeździ ich mało a fanklub jest świetny. Ma duzo zalet,ale wad też jest sporo... Samochód nie dla każdego. Nie jest idealny ale jestem dumny z jego posiadania, ojciec ma dwie alfy, zaraził mnie pasją do marki, nie planuję zmieniać mojej aktualnej belli ale następny samochód też bedzie z pod znaku tej marki. Opinie wystawiam rzetelną z racji, że posiadałem samochody różnych marek.
~vanoss@interia.pl
Kombi 1.9 16V JTD 140KM 103kW
Samochód dla każdego, który ma dość patrzenia na Passaty i Audi A4 tdi. Stylistyka z zewnątrz jak i w środku cieszy oko.
~Radosław
Sedan 1.9 16V JTD 140KM 103kW
O Alfę trzeba dbać, a kupić należy również zadbany egzemplarz. Wtedy odwdzięcza się samymi zaletami, bo o drobnych wadach tego modelu łatwo zapomnieć. Chyba najlepszy samochód jaki miałem. Rewelacyjnie się prowadzi, ekonomiczny, wygodny. O nic nie trzeba się martwić.
~Tesu
Kombi 1.9 16V JTD 140KM 103kW
Tutaj alfę broni silnik, spalanie, moc, 6 biegowa skrzynia, z przodu wizualnie nawet w 2023 się prezentuje ładnie. Z wad jak to wiadomo Alfa.. Elektryka, drobiazgi coś nie działa, a tu szyba z tyłu, tu jakiś czujnik pokaże błąd. Wbrew pozorom, wystarczy zgasić i uruchomić auto ponownie, błędy znikają i auto jedzie a mity odnośnie lawety to pochodzą z silników benzynowych. PS co do zawieszenia jak się wymieni zamienniki np na eibach lub kayaba...
~mgrMafia
Sedan 1.9 16V JTD 140KM 103kW
Auto posiadam już 2 lata, przejechałem nim ponad 100 tys km, codziennie jeżdżę nim do pracy robiąc ponad 100 km, jedyną usterką która mnie spotkała to zaklejona przepustnica przy EGR, wystarczyło pchnąć palcem i auto odpaliło, oczywiście jak to w silnikach diesel trzbea czyśćić EGR więc jest to typowe dla każdego auta z dieslem nie tylko dla Alf. Ogólnie rozpowszechniona opinia o psujących się Alfach to jedynie mit w przypadku silników JTD,...
~Krzysztof z Bydgoszczy
Sedan 1.9 16V JTD 140KM 103kW
Alfista kocha Alfę i zawsze płacze, płaci i ... nadal kocha. Ten samochód cieszy oko, jeździ jak laleczka.
~questounico
Sedan 1.9 16V JTD 140KM 103kW
Te auta się kocha... i Tyle... ale z silnikami JTD da się też nimi normalnie i bezstresowo jezdzić na codzień :D