Lista ocen Alfa Romeo 156 II Sedan (34) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 42 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Andrzej
Sedan 1.9 16V JTD 140KM 103kW
Klimatyzacja nie nalezy do najwydajniejszych, ma to wady i zalety. W upal kabina schladzana jest do zadanej temperatury pare minut wolniej niz np. w Audi, natomiast po schlodzeniu jest juz ladnie trzymana. Zaleta jest to, ze nawet przy maksymalnym chlodzeniu osoby wrazliwe na zimno nie beda dotkliwie odczuwac zimego powietrza z nawiewow(mnie czasem wrecz \"kluje\" od zimna w niektorych autach). Wada wentylacji na pewno jest glosna praca...
~Jakub
Sedan 1.9 JTD 115KM 85kW
Klimatyzacja wydajna . Szczególnie na wyższych obrotach . Odnośnie nagrzewania w przypadku diesla potrzeba przejechać sporą ilość kilometrów aby nagrzać auto. Jednakże jest do diesel zatem dużo dłużej się nagrzewa. Ciepłe powietrze mimo wszystko możemy poczuć po kilku minutach jazdy przy maksymalnym nastawie temperatury
~Adam.Bydgoszcz
Sedan 1.8 i 16V T.Spark 140KM 103kW
Dwustrefowa klimatyzacja w połączeniu z dobrym (jak na wlochow) umiejscowieniem wentylatorw daje w zupelnosci rade. Nie ma co sie przyczepiac. Jesli mi jest goraco a mojej narzeczonej zimno, oboje mozemy czuc sie komfortowo - fajny gadzet
~alfistanow
Sedan 1.9 16V JTD 140KM 103kW
Bardzo sprawna klimatyzacja, tylko cholernie trudna w obsłudze. Muszę się nauczyć i mam nadzieję, że poprawie ten wpis na forum. Samochód na pewno nie paruje (mam już kilka wiosennych burz w miejskich korkach).
~T.północ
Sedan 2.0 i 16V JTS 165KM 121kW
długo się nagrzewa,mam do pracy 5 km i jest zawsze chłodno dopiero po 10-12km jest normalnie, termostat lubi padać i raczej też mam do wymiany bo trzyma w trasie 65 stopni a powinien 88.
~Alfa 156 1.9 JTD 8v
Sedan 1.9 JTD 115KM 85kW
Wiem z doświadczenia że w kombi klimatyzacja jest za mało wydajna zwłaszcza w upalne dni ale sedana ten problem na szczęście nie dotyczy , co do ogrzewania działa bez zarzutu
~doolek
Sedan 1.9 JTD 115KM 85kW
Dwustrefowa klimatyzacja działająca bez zarzutów. Bardzo przydatna funkcja podgrzewania przedniej szyby która w dosłownie 2s potrafi odparować szyby.
~dannz
Sedan 1.8 i 16V T.Spark 140KM 103kW
Słaby środkowy nawiew :( Poza tym klima dwustrefowa sprawuje się wyśmienicie, a pełna automatyka bardzo umiejętnie dobiera wszystkie ustawienia :)
~Radosław
Sedan 1.9 16V JTD 140KM 103kW
Bez wad, dwustrefowa klima chłodzi jak powinna, grzeje też dobrze, odparowywanie szyb nie zajmuje wiele czasu.
Dziennik kosztów dla Alfa Romeo 156 II Sedan
7,4
9,1
~ALFAALFA
Sedan 1.9 16V JTD 140KM 103kW
Wszystko działa na najwyższym poziomie, lepiej niż climatornik VW ale jest głośniejsze i ma droższe filtry kabinowe, za to ma dwa :)
Alfa Romeo 156 II Sedan