Ocena kierowcy - Alfa Romeo 159 Sportwagon

niewdziecznik, 6 lat temu
Silnik 1.9 JTDM 16v 150KM 110kW
Rok produkcji 2007
Alfa Romeo 159 Sportwagon 1.9 JTDM 16v 150KM 110kW 2006-2010 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : skrzynia; 5 i 6 bieg..wina łożysk (objawy wycie)
w alfie trzeba się zakochać, niebagatelny wygląd. mialem rózne samochody włoskie niemieckie..ale za żadnym tak się nie ogladano. aha mam kolor brąz--super
150 JTDM, nie ma obecnie chyba lepszych diesli. wada klapy wirowe ale można usunąć.. 320 nm naprawdę daje rade..wyprzedzanie sprawia frajdę..
Ogólnie biegi wchodza dobrze..ale do octavi duzo brakuje. wadą tych skrzyń jest łożysko 5 i 6 biegu.. hiestety przy przebiegu ok 200 tys km juyz zaczyna wyć skrzynia ( dotyczy to również opli vectr c, saab 9300 oraz fiata) taka wada.. mnie naprawa dotyczyła i kosztowała 600 zł z częściami. teraz jest cisza
super prowadzenie szczególnie w zakrętach jak na auto przednionapędowe.. naprawdę radość z jazdy
trochę z tyłu kiepsko.. przydały by się czujniki cofania, ja nie mam
nic dodać nic ująć, chociaz włacznik tempomatu haczy o kolano i regulacjA KLIMY ZA NISKO PRZY LEWARKU
wg. mnie bardzo dobrze. klimatronic 2 -srefowy
coś na poziomie audi a4, z tylu tak sobie, bagaznik w zupełnosci wystarcza.. octavia II była większa ogólnie
moze być, choć w octavi II 1,9 tdi było jakby ciszej na trasie. na jałowym alfa lepiej pracuje.. common rail. w octavi posypał sie silnik model BXE (odradzam)
części dostępne i w cenie jak dla wszystkich podobnych e tej klasie..troszeczkę drożej niż w koncernie VAG. ale bez tragedii
wg. mnie za te pieniądze warto kupić alfę niż droższe audi a4 czy BMW 3( choć tutaj frajda jest też super)
tylko eksploatacyjne, proponuje wszystkim kupować oleje Fuchs lub Xado... ludzie ich nie znają a to błąd.
na razie brak, oprócz skrzyni..ale liczyłem sie z tym przy zakupie..tak po prostu jest i tyle

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 JTDM 16v 150KM 110kW [l/100km]

6,3