Lista ocen Alfa Romeo 159 (46) - Karoseria

Na liście zabraknie 308 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Wojciech Szczepanik
Sedan 2.4 JTDM 20v 200KM 147kW
Karoseria i sam lakier dość dobrze znoszą próbę czasu, oczywiście pamiętając że jest to samochód który ma 15 lat w konfiguracji typowo do pokonywania dużych dystansów na autostradach. Więc znajdą się odpryski na przednim zderzaku i pokrywie silnika i niestety korniki wzięły się za progi i w lewym progu z tyłu już wyraźnie zaczynają się pojawiać purchle jak i naloty korozyjne na błotnikach za przednimi kołami. Nie jest tak dramatycznie jak to...
~Krzysiek
Sedan 1.9 JTDM 16v 150KM 110kW
Ani grama rdzy, blacha sprawia wrażenie naprawdę grubej. Na 'czubku' przedniego zderzaka, pod lampami z przodu oraz na górnej części zderzaka tylnego lakier się łuszczył. O ile domyślam się, że powodem dla którego lakier popękał na 'czubku' jest fakt, że łatwo nim zahaczyć lub delikatnie uderzyć ponieważ zderzak jest nisko usadowiony to co do reszty nie mam pojęcia (zderzak z tyłu nie nosił żadnych śladów uderzenia, jednak nigdy nie wiemy do...
~krystian właściciel alfy
Sedan 1.9 JTDM 16v 150KM 110kW
o masakra lakier rysuje się od gałązek przód po paru latach mam jak po upadku meteorytów na ziemie Rdzewieją progi, i trochę nadkola ( ale nie jak w mazda i hyundai Jest ocynk bo przód mam zjechany do blachy i bez rudej, ale progi są złe skonstruowane i zbierają wodę a to pewna wymiana dodatkowo drzwi są dziurawe i wlewa się woda do środka auta ale gruz ma już prawie 20 lat
~kamilwes123
Sportwagon 1.9 JTDM 16v 150KM 110kW
U mnie bez większej korozji, choć duża część 159 koroduje na progach, wózku przednim oraz na pasie przednim. Sama karoseria bardzo dobrze, Nie znalazłem żadnego miejsca gdzie znalazłby się choć nalot. Jeśli ktoś popatrzy na auto od dołu na wyżej wymienione elementy i będzie dobrze to brać
~kruchy
Sedan 1.8 MPI 16v 140KM 103kW
Wygląd każdy zna, jednak powłoka lakieru na masce prawdopodobnie jest zbyt mała co pomaga generować odpryski, na szczęście nie są zbyt widoczne ponieważ maska jest dość duża. Tylnie progi rdzewieją od środka, niezbyt łatwo dostać je w dobrej cenie, niemiej jednak, u mnie mimo 12 lat pod chmurką korozji brak
~Kapitan_Davy_Jones
Sportwagon 2.4 JTDM 20v 200KM 147kW
Karoseria lubi niestety rdzę oraz trzeba przed kupnem lub po sprawdzić wszystkie uszczelki min. drzwi, bagażnika i łączników, by mieć pewność szczelności auta, by wilgoć się do niego nie dostawała. Jest to wydatek warty swych pieniędzy w celu zabezpieczenia auta przed korozją.
~realny użytkownik
Sedan 1.9 JTDM 120KM 88kW
Wizualnie auto bardzo ładne i charakterne. Na przednim zderzaku odpryski z kamieni, ponieważ jest bardzo nisko. Niestety po 6 latach pojawiła się rdza na progach nadkolach oraz przy światłach na tylnej klapie. Jedyny minus jaki mogę powiedzieć o tym samochodzie.
~Wojciech
Sedan 2.4 JTDM 20v 200KM 147kW
Trudno tutaj dać mniejszą ocenę. Linia tego samochodu sprawia, że chcesz się na niego patrzeć cały czas. Wychodząc z niego i idąc do domu zawsze jeszcze kilka razy się obrócisz. Ja nawet będąc w domu, czasem odsunę zasłony, żeby popatrzeć, jak stoi na podjeździe :D
~krzysiek3452
Sportwagon 2.0 JTDM 16v 170KM 125kW
Wygląd to subiektywna ocena, ale nadal uwielbiam jej kształt i linię. Starzeje się z godnością i elegancko. Niestety jest to auto z epoki gównianych lakierów. to widać po latach jazdy. ślady po wodzie, piasku itd zostają na lakierze.

Usterki Alfa Romeo 159

Alfa Romeo 159 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Karol
Sportwagon 1.9 JTDM 120KM 88kW
Mnie w kilku miejscach wysadziło lakier na progach podwozie zdrowe bez konserwacji( jeżdziła w Belgii) jedynie tłumik koroduje ale to koszt 150-200zł.Dbać zabezpieczać pilnować i ma być w porządku a i unikać powypadkowych ulepów .