Lista ocen Alfa Romeo 159 (149) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 205 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~kruchy
Sedan 1.8 MPI 16v 140KM 103kW
Auto automatycznie dobiera siłę i kierunek nadmuchu (chyba że ręcznie je zmienimy) i masa ludzi narzekających, nie umie obsługiwać auta. SERIO Polecam przeczytać instrukcję bo jak na 12 letnie auto w moim przypadku systemy działają prawidłowo i są naprawdę dopracowane. Minusem jest że lewarek zmiany biegów zasłania czasem guziki od klimatyzacji, jeśli ktoś nie wie co robi dany przycisk na pamięć to trzeba się wychylić żeby zobaczyć obrazek na...
~Michał
Sportwagon 3.2 JTS 24v 260KM 191kW
Klima działa bardzo szybko i sprawnie. W zimie też szybko robi się ciepło. Nawiewy działają mocno (jak trzeba) i cicho. Można też się przyczepić, i tutaj bardziej niż w punkcie powyżej. Mam czujnik pary, niestety. Działa on na tyle czujnie, że bardzo szybko włącza klimę w celu odparowania szyby czołowej. Moim zdaniem niepotrzebnie, a wyłączyć się go nie da (albo nie wiem jak). Czujnik temperatury wenętrznej działa dobrze, ale w innych autach...
~diddy79
Sportwagon 2.4 JTDM 20v 200KM 147kW
Klima jest wydajna, ogrzewanie jak na diesla doskonałe (aczkolwiek jest elektryczny system dogrzewania wnętrza). Wkurza jedynie że automatyczna klima koniecznie aby szybko schłodzić wnętrze na siłę dmucha do środka nawiewami w konsoli. Jak je zamkniesz żeby nie wiało to rezultat jest taki że dmuchawa świszcze bo ją zamknięciem zdławiliśmy, wnętrze się nie chłodzi bo innymi otworami nie leci. Jak już jest schłodzone wszystko ok.
~Mariusz O.
Sedan 1.9 JTDM 16v 150KM 110kW
Nie ma z tym żadnego problemu. Auto doskonale chłodzi i szybko się nagrzewa - a przypomnę, że mam diesla. Doskonałym rozwiązaniem jest dodatkowy duży wylot powietrza na górze deski rozdzielczej. Pod tym względem naprawdę nie ma się do czego przyczepić, tym bardziej że mam wersję wyposażoną w nawiewy na tył dla pasażerów (nie mają tego najuboższe wersje - Impression, które zdecydowanie wszystkim ODRADZAM).
~Patryk
Sportwagon 1.9 JTDM 16v 150KM 110kW
Samochód jest doskonały na ciepłe dni. Klimatyzacja potrafi schłodzić cały samochód w 2-3 minuty, a dodam, że parkuję na parkingu, gdzie słońce latem nie daje chwili wytchnienia. W zimę grzeje i nie paruje więc czego chcieć więcej? Myślę, że wentylator też nie chodzi głośno, nie przeszkadza w jeździe lub rozmowach, a na pierwszym poziomie spokojnie utrzymuje temperaturę.
~ocsjz
Sportwagon 1.9 JTDM 120KM 88kW
Nadmuchy są naprawdę bardzo mocne, a duża liczba "kratek" tych nawiewów powoduje, że szybko można odparować szyby, czy zagrzać lub schłodzić wnętrze pojazdu. Gdybym miał się doczepić to jedynie do jakości plastiku użytego do nawiewów - są delikatne i trzeba uważać np. przy montażu zapachów samochodowych (łatwo je złamać).
~Ośmiornica
Sportwagon 1.9 JTDM 120KM 88kW
80-letni astmatyk mocniej dmucha. Nawiew na przednią szybę jest tylko umowny. Potrzeba dużo czasu, zaanim zacznie dmuchać ciepłe powietrze. Podobnie z resztą jest w przypadku zimnego nawiewu z klimatyzacji. Dopiero po przejechaniu kilkunastu kilometrów zaczyna chłodzić. Mało intuicyjny panel sterowania nawiewem.
~Krzysiek
Sedan 1.9 JTDM 16v 150KM 110kW
Niestety automatyczna klimatyzacja była czasami uciążliwa, jedziesz sobie spokojnie a tu nagle nawiew włącza się na maksa, może to rozpraszać podczas jazdy. Klimatyzacja chłodziła jak powinna a w zimie grzała należycie, nic się nie psuło, na plus na pewno łatwe i zrozumiałe sterowanie, zero zbędnych przycisków.
~Kubson
Sedan 2.0 JTDM 16v 170KM 125kW
Wszystko by było ok, gdyby Alfa na siłę nie próbowala być mądrzejsza od kierowcy i nie włączała automatycznie klimatyzacji. Odpowiada za to czujnik zaparowania, co oczywiście jest jakimś udogodnieniem, jednak auto powinno mi pozwolić wybrać, czy chcę sam sobie z tym poradzić, czy ma to za mnie zrobić jakiś automat.
Dziennik kosztów dla Alfa Romeo 159
7,8
11,0
~Michał W
Sportwagon 1.9 JTDM 120KM 88kW
Ogrzewanie bardzo wydajne, odparowywanie szyb momentalne. Klimatyzacja mogłaby być wydajniejsza, ale kokpit mocno się nakrzewa przez aluminiowy panel-stąd pewne uniedogodnienie przy schładzaniu wnętrza. W trybie automatycznym klimatyzacja czasami przesadza (w obie strony). Ogólnie jest dobrze, nie idealnie.