Lista ocen Alfa Romeo 159 Sedan (109) - Stosunek jakość/cena

Na liście zabraknie 112 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Mariusz O.
Sedan 1.9 JTDM 16v 150KM 110kW
Auto dużo traci na wartości - mówię o kupnie nowego. Cena nowych to wydatek powyżej 100-110 tys. zł. Auta używane oczywiście szybciej tracą wartość niż BMW czy Audi, ale jednak utrata nie jest już tak duża, jak w przypadku starszych Alf. Samochód wśród osób, które znają się na motoryzacji uchodzi za niezły, dlatego trzyma cenę. Jeżeli myślicie, że kupicie wypasioną Alfę taniej od Opla Vectry, Forda Mondeo a nawet VW Passata to możecie się...
~Krzysiek
Sedan 1.9 JTDM 16v 150KM 110kW
Samochód wizualnie naprawdę przemyślany, materiały wykończeniowe również bez zarzutu. Skóra, aluminium, dodane przez mnie chromowane dodatki i czego chcieć więcej? Muszę jednak przyczepić się do 'genialnego' pomysłu pokrycia gumą uchwytów do zamykania drzwi oraz otwierania schowka, wyglądało to tragicznie a w lecie guma się topiła... Gdyby tylko nie zawodził mechanicznie to była by to 'sportowa limuzyna' za rozsądne pieniądze, i prawdę mówiąc...
~Marek :)
Sedan 1.9 JTDM 16v 150KM 110kW
Bardzo dobrze, Ja kupywałem alfe w 2009 roku za 14900 euro, praktycznie to auto nie ma konkurencji w tej cenie, również z 2007 roku nie da się kupić auta tej klasy chociażby żeby miało skóry, bluetooth, wybieranie głosowe, tempomat, asystenta podjezdzania pod górkę, odpalane na guzik start/stop i mase innych gadżetów. Oczywiscie mowa o aucie niebitym i z pednego źródła. Moją alfkę kupiłem używaną ale z Salonu Alfa Romeo.
~Rafał
Sedan 1750 TBi 16v 200KM 147kW
Stereotypy ukształtowane w Polsce skutkują na utracie wartości Alfy Romeo, co sprawia że świetnie prowadzący się, 200-konny samochód klasy średniej, aspirujący wykonaniem do klasy premium, ze sportowym charakterem i o wyróżniającym wyglądzie można mieć w cenie przeciętnego samochodu klasy średniej ze 140 KM dieslem pod maską, plastikowym wnętrzem, oklepanym designem, których pełno na drogach.
~Adam
Sedan 1.9 JTDM 16v 150KM 110kW
Za ok 35 tyś pln mozna stać się właścicielem dobrze wyposażonej 159 w dislu.urokliwej i swietnej limuzyny. Wszelkie egzemplarze pozniej tego pulapu rokują dużymi inwestycjami a takich na otomoto jest całą masa, a pamiętajcie że ceny do 159 do najtańszych nie należą. Polecam rónież osobom które tka jak ja przesiadły się z gupy Vag (audi a4, passat ,leon II fr) i jest to pierwsza przygoda z AlfaRomeo.
~chruchru
Sedan 1.9 JTDM 16v 150KM 110kW
Jesli choodzi o cene to w promocji rewelacja. Za auto ze wszystkimi bajerami, bose, skóra, ksenony, czyjniki cofania, desszczu, zmierzchu, potrójną klimą, 17tkami szprychami, podgrzewanymi fotelami, hill holderem , zasłonką i masą innych dodatków zapłaciłem 114 tysięcy. Za tą cenę to można kupić średnio wyposażonego paska lub mondeo którym jeżdżą przedstawiciele handlowi. Poza tym to auta bez klasy.
~Waldek
Sedan 1.9 JTDM 16v 150KM 110kW
cena 130000 ale full wypas z biksenonami, zapłaciłem za właściwości jezdne, wygląd i wrażenie jakości w srodku( niestety dobre wrażenie ale tylko na pierwszy rzut oka, potem gdy się bliżej przyjrzeć widac niedoróbki przy tej cenie to żenada!!!!) alternatywą było BMW3 320d (dużo drożej, kiepski wygląd , wykończenie sprawia gorsze wrażenie, lepszy silnik), generalnie jednak warto było kupic alfę , polecam
~black
Sedan 1750 TBi 16v 200KM 147kW
Stosunek jakość/cena uważam za doskonały, ponieważ w kryterium jakościowym myślę przede wszystkim o walorach silnika i układu jezdnego, hamulców brembo i widoczności, a także bardzo estetycznym wyglądzie zewnętrznym i dobrym wykończeniu wnętrza. Dostaję od producenta więcej niż przeciętność. Z tego punktu widzenia cena jest bardziej niż akceptowalna.
~Wojciech Szczepanik
Sedan 2.4 JTDM 20v 200KM 147kW
Tutaj akurat na plus działa opinia poprzedniczki 159 czyli 156 czy 146 która również posiadałem i tamte modele faktycznie potrafiły się dać popalić stąd też stosunkowo niskie ceny na rynku wtórnym 159 bo wśród januszy panuje opinia że fiat grat a włoskie to się psuje co oczywiście nie jest prawdą w tym przypadku
Dziennik kosztów dla Alfa Romeo 159 Sedan
7,6
10,7
~p4tryk
Sedan 1.8 MPI 16v 140KM 103kW
Dzieki naszym rodakom i ich opini o alfach, moglem sobie pozwolic na kupno auta za 30tys ktore ma w sobie wszystko. Prestizowy wyglad, swietne wyposazenie wnetrza, niesamowite wlasciwosci jezdne, no i zaskoczenie... niezawodnosc. Odrazu chcialem pozdrowic wszytskich jezdzacych passatami lub golfami i ich dwumasy, wtryski i turbo :P
Alfa Romeo 159 Sedan