Lista ocen Alfa Romeo 159 Sedan (84) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 137 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~kruchy
Sedan 1.8 MPI 16v 140KM 103kW
Auto automatycznie dobiera siłę i kierunek nadmuchu (chyba że ręcznie je zmienimy) i masa ludzi narzekających, nie umie obsługiwać auta. SERIO Polecam przeczytać instrukcję bo jak na 12 letnie auto w moim przypadku systemy działają prawidłowo i są naprawdę dopracowane. Minusem jest że lewarek zmiany biegów zasłania czasem guziki od klimatyzacji, jeśli ktoś nie wie co robi dany przycisk na pamięć to trzeba się wychylić żeby zobaczyć obrazek na...
~Mariusz O.
Sedan 1.9 JTDM 16v 150KM 110kW
Nie ma z tym żadnego problemu. Auto doskonale chłodzi i szybko się nagrzewa - a przypomnę, że mam diesla. Doskonałym rozwiązaniem jest dodatkowy duży wylot powietrza na górze deski rozdzielczej. Pod tym względem naprawdę nie ma się do czego przyczepić, tym bardziej że mam wersję wyposażoną w nawiewy na tył dla pasażerów (nie mają tego najuboższe wersje - Impression, które zdecydowanie wszystkim ODRADZAM).
~Krzysiek
Sedan 1.9 JTDM 16v 150KM 110kW
Niestety automatyczna klimatyzacja była czasami uciążliwa, jedziesz sobie spokojnie a tu nagle nawiew włącza się na maksa, może to rozpraszać podczas jazdy. Klimatyzacja chłodziła jak powinna a w zimie grzała należycie, nic się nie psuło, na plus na pewno łatwe i zrozumiałe sterowanie, zero zbędnych przycisków.
~Kubson
Sedan 2.0 JTDM 16v 170KM 125kW
Wszystko by było ok, gdyby Alfa na siłę nie próbowala być mądrzejsza od kierowcy i nie włączała automatycznie klimatyzacji. Odpowiada za to czujnik zaparowania, co oczywiście jest jakimś udogodnieniem, jednak auto powinno mi pozwolić wybrać, czy chcę sam sobie z tym poradzić, czy ma to za mnie zrobić jakiś automat.
~Mateusz
Sedan 1.8 MPI 16v 140KM 103kW
Brak zastrzeżeń. Samochód szybko się nagrzewa oraz szybko chłodzi pomieszczenie. Klimatyzacja dwustrefowa spełnia swoje zadanie. Szyby odparowuje błyskawicznie. Podgrzewane fotele dodają komfortu i pozwalają na przyjemne podróżowanie. Brakuje tylko podgrzewanej kierownicy.
~Rafał
Sedan 1750 TBi 16v 200KM 147kW
Klimatyzacja działa dobrze, jak powinna, niestety brakuje podgrzewanej przedniej szyby (przyzwyczajenie z poprzedniego samochodu - Forda), przez co odmrażanie/odparowywanie trwa nieco dłużej mimo dodatkowego nawiewu, ale plusem natomiast jest szybkie nagrzewanie się.
~Łukasz
Sedan 2.2 JTS 185KM 136kW
Sprawuje się bez zarzutu. Benzyna więc w zimie nagrzewa się w dobrym czasie. Obsługa klimatyzacji przynajmniej dla mnie nie była intuicyjna i musiałem zaglądnąć do instrukcji obsługi, jednak sprawuje się dobrze i spełnia swoje zadanie.
~Paweł
Sedan 2.2 JTS 185KM 136kW
Po kilkunastu metrach w chłodne dni mam bardzo ciepło w aucie, natomiast nawet przy największym upale jaki odnotowałem w tym roku ( 42 stopnie ), climatronic w trybie Full Auto momentalnie doprowadził kabinę samochodu do miłej i przyjemnej temperatury.
~Lampard, llampka@gmail.com
Sedan 1.9 JTDM 16v 150KM 110kW
Sprawnie działająca klimatyzacja, szybko nagrzewający się silnik i kabina - wszystko w porządku. Odparowanie szyb działa równie dobrze. Nie mam zastrzeżeń, lepiej się tego zrobić nie da. Automatyczne dwie strefy w standardzie, bosko :)

Usterki Alfa Romeo 159

Alfa Romeo 159 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Wojciech
Sedan 2.4 JTDM 20v 200KM 147kW
Zimą szybko grzeje, latem szybko chłodzi. Żadnych problemów, układ optymalnie analizuje temperaturę w środku i kiedy mamy ustawione 20°C to jest to 20°C. Podgrzewane fotele mogły by jednak nagrzewać się trochę szybciej.
Alfa Romeo 159 Sedan