Lista ocen Alfa Romeo 159 Sedan (96) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 125 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~black
Sedan 1750 TBi 16v 200KM 147kW
Wyciszenie do 120 km/h jest przyzwoite, a potem jest coraz głośniej, ale wciąż znośnie, choć już nie komfortowo. Kierowca nastawiony na komfort nie będzie w pełni zadowolony z tego modelu alfy. Jednak już kierowca z żyłką sportowca doceni hałas w kabinie jako kolejną informację od samochodu. Wyciszenie jest dobre, ale nieco spartańska i informatywne proporcjonalnie do osiąganej prędkości. Auto nie zostało zaprojektowane jako limuzyna, w której...
~kruchy
Sedan 1.8 MPI 16v 140KM 103kW
Klasa średnia wyższa powinna oferować więcej, jednak w stosunku do ceny jest całkiem nieźle. Plastiki nie trzeszczą same z siebie, jednak gdy pasażer kopie część tunelu środkowego przy kolanach to zaczyna się orkiestra. W moim egzemplarzu na nierównościach czasem "mlaszczą" uszczelki drzwi. Nie jest to duży problem, większość tego nie słyszy jednak mnie denerwuje wszystko. Nawiew na twarz pasażera i kierowcy (na desce pod samą szybą) lubi...
~Dolomit233
Sedan 1.9 JTS 160KM 118kW
Jest cicho przy większych prędkościach ( więcej niż 140 zazwyczaj nie jeżdżę ). "Daszek" przy zegarach nieco trzeszczy przy naciskaniu, szczotkowanie aluminium na środku także ( przy zakończeniach i przy naciskaniu ). Nie wiem czy to uszczelki, czy coś innego, ale w górnej części drzwi z przodu też coś trzeszczy przy nierównościach, odsunięcie szyby nic nie daje, a jak się otworzy drzwi ( sprawdzałem jadąc 20km/h ) to całkowicie to zjawisko...
~Krzysiek
Sedan 1.9 JTDM 16v 150KM 110kW
Oczywiście słychać pracę silnika, diesel cichy nie jest więc nie można mieć pretensji. Szumy w kabinie adekwatne do osiąganej prędkości, powyżej 180 w moim przypadku trzeszczał jakiś plastik ale nie było to głośne, wystarczyło lekko podkręcić radio i można było jechać o wiele szybciej. Przy dużych prędkościach było naprawdę przyzwoicie.
~Paweł
Sedan 2.2 JTS 185KM 136kW
Autostrada - 160-170 KM/H I CISZA !! Po zakupie samochodu jak wracałem to w pewnym momencie myślałem że zasnę z powodu ciszy jaka panuje w kabinie samochodu !! Silnik do 4000 obrotów/s jest cichutki i daję bardzo przyjemny dla ucha pomruk. Powyżej jest bardzo ładne warczenie silnika i tak aż do czerwonego pola.
~Wojciech
Sedan 2.4 JTDM 20v 200KM 147kW
Tutaj negatywnie się zaskoczyłem. W środku jest głośno. Uszczelki nie świszczą, ale szum opon jest wyraźny, a na dziurach wszystko w środku tłucze i trzeszczy. Jakość wykonania przy tym już przebiegu pozostawia sporo do życzenia. Dobre audio potrafi tutaj trochę nadrobić, ale nie tędy droga.
~drauc
Sedan 2.0 JTDM 16v 170KM 125kW
Bardzo dobre, przyjemna jazda na długich trasach. Głośniej robi się powyżej 160, kiedy szumi powietrze na (dużych) lusterkach. W mieście potrafi być niemal absolutnie cicho - dobre tłumienie odgłosów z zewnątrz (grube szyby, wyciszenie). Po fokusie bardzo duża ulga.
~Michał
Sedan 1.8 MPI 16v 140KM 103kW
Jestem bardzo mile zaskoczony in plus. Myślałem, że ogromne lusterka boczne będą stawiały duży opór aerodynamiczny, a tak nie jest. Przy dużej prędkości słychać tylko silnik, nic poza tym. Porządna konstrukcja. Dużo lepiej to wygląda niż w BMW
~Mariusz O.
Sedan 1.9 JTDM 16v 150KM 110kW
Jak na diesla nie jest źle. Choć muszę z czystym sercem przyznać (niektórzy będą źli :P), że w Golfie V 1.9 TDI 102 KM jest ciszej, a jest to auto mniejsze i teoretycznie gorszej klasy więc gorzej wyciszone. Nie ma jednak co narzekać.
Dziennik kosztów dla Alfa Romeo 159 Sedan
7,6
10,7
~Lampard, llampka@gmail.com
Sedan 1.9 JTDM 16v 150KM 110kW
Swego czasu Alfa Romeo szczyciła się tym, że jest to jeden z najniższych współczynników w klasie. Mieli rację, jeździ się naprawdę przyjemnie i komfortowo. Mam jednak wrażenie, że można by to zrobić jeszcze lepiej!
Alfa Romeo 159 Sedan