Ocena kierowcy - Alfa Romeo 159 Sedan

Kris, 12 lat temu
Silnik 1.9 JTDM 120KM 88kW
Rok produkcji 2007
Alfa Romeo 159 Sedan 1.9 JTDM 120KM 88kW 2005-2010 - Oceń swoje auto
Przez 14 lat jeździłem tylko samochodami z VAGa, były to 4VW - 1 golf i 3 Passaty, 1 Skoda Octavia oraz 2xAudi - A4 i A6. Ostatnim samochodem był VW PASSAT 2.0 TDI CR z 2007r i to on właśnie zmienił moje zdanie na temat niemieckiej niezawodności - nigdy więcej. Sprawiło to, że kupiłem Alfę 159, pomimo wywłania sporej sensacji wśrórd moich znajomych. Wiadomo opinie itd. Po zrobieniu prawie 50tys w 1,5 roku zdecydowanie mówię - 100 razy lepsza od VW - Wiem co mówię! Żadnych usterek, jedynie wymiany eksploatacynje - akumulator i tarcze. Samochód ma ponad 150tyś, środek jak nowy, silnik cyka, no i oczywiście ta piękna sylwetka. To prawdziwa przyjemność z jazdy tym samochodem. Już dwóch z moich znajmych równiez kupiło 159, również mieli przygody z 2.0 TDI w Audi i VW. Silnik 120KM może wydawać sie za słaby, ale naprawdę nie dużo odbiega od 140KM w Passacie, a na dodatek 1,9JTDm 8V 120KM uchodzi za najbardziej niezawodny nawet do 300-400tyś km, czego w dzisiejszych czasach już nie można powiedzieć, że to standard jak kiedyś, gdy silniki wytrzymywały bez naprawy po 700tyś. Nie wiem jak wcześniejsze modele Alfy Romeo, bo jest to mój pierwszy samochód tej marki, ale jest naprwdę świetnym wyborem. Silnik: Cichy nawet przy większych prędkościach, oszczędny z 6-cio biegowa skrzynią średnie spalanie to ok 6l/100km i bezawaryjny. Jedyną bolączką jak we wszytkich nowszych dieslach może byc DPF. Ale nie ma mowy o usterkach jak w VW czy Audi - pękające głowice, napęd pompy olejowej wtryski, układ chlodzenia - ja i moi znajomi to przerobili w VW i AUDI. W VW silnik zaczął sie sypać po 130tyś. Skrzynia: precycyjna. Środek - po 150tyś km jak nowy bez wytartych plastkiów i żadych przetarć. Karoseria/sylwetka - chyba nie muszę opisywać, jedynym minusem to niewielkie obicia od kamyków na dolnych cześciach drzwi przednich - brak chlapaków. Miejsce: przód ok, z tyłu wystarczająco dla 2 osob na dalsze wyprawy. SZCZERZE POLECAM ZAKUP TEGO AUTA!!! A kawały o serisie i Alfie oraz samochodach na F można odnościć do posiadaczy 2.0TDI. Alfa Romeo to wielka przyjemnośc z jazdy, piekny samochód, bezawaryjnośc. Od modelu 159 to również niska utrata wartości porównywalna z Audi, uwzględniając cenę nową i np. po 4 latach. Jeszcze raz szczerze polecam zakup tego pięknego, solidnego auta.
Pomimo mocy 120KM, przyzwoicie, porównywalnie do 140KM w VW 2.o TDI. Eóznice - w Alfie sie nie psuje!
Precyzyjna
Z kilkunastu samochodów, które miałem - najlepszy. Lepszy od Audi A6.
Do tyłu mogloby byc lepiej
Nic dodać nic ujać
Bez zastrzeżeń - tak jak powinno być
Z przodu ok, z tłu troche mniej miejsca, jednak ja porownuję do poprzedniego samochodu, ktrórym był Passat B6, dlatego daję przeciętnie, chociaż to jedyna rzecz słabsza niż w Passacie.
bez zastrzeżeń, kultura pracy lepsza niz w TDI CR
Za 35tyś 2006 rok - super auto, nic lepszego w tej chwili nie ma - WIEM CO MÓWIĘ.
Za takie pieniądze lepszego i ładnijszego auta z tego roku poprostu nie ma.
Zrobione 46tyś bez żadnych usterek, co cieszy mnie ze względu na doświadczenia z VW. Jedynie tarcze i akumulator, ale zaliczam to do eksploatacyjnych.
Żadnych poważnych usterek i liczę, ż etak juz pozostanie:)

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 JTDM 120KM 88kW [l/100km]

5,6